Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firefox potrzebuje xxx RAM! I co xx sek 100% procesora

napkom 28 Sty 2011 23:20 2845 18
  • #1 28 Sty 2011 23:20
    napkom
    Poziom 13  

Jak w temacie. Wystarczy włączyć parę filmików w necie żeby firefox "zjadał" xxx ramu (jakieś 700-900 MB) i co xx sekund potrzebował 100% mocy procesora (przez ok 3 sek i potem spokój na xx sekund). Po wyłączeniu filmików bez żadnych zmian. Mam też chrome i safari i na nich nie ma takich jaj :/
    Firefoxa bym już dawno odinstalował, ale żona na nim pracuje więc ta opcja odpada.

0 18
  • #2 28 Sty 2011 23:29
    bania2991
    Poziom 16  

Skanowałeś antywirusem?

-1
  • #3 29 Sty 2011 00:06
    Kasek21
    Poziom 43  

Jakie pytanie jest?

Ja teraz mam otworzone parę zakładek, a firefox zajmuje 600MB.

Jaki posiadasz sprzęt.

0
  • #4 29 Sty 2011 00:13
    d3zynh
    Poziom 21  

Kasek pytanie też brzmi: na jakim systemie? Bo na linuxie na firefox zjada mi czasem nawet do 1,2GB RAM! A Chrome nie. To raczej specyfika traktowania pamięci przez mozille a nie problem z komputerem czy sprzętem. Aczkolwiek test RAM wykonać można i skan antyvirus również - należy nawet robić to systematycznie z niezależnych programów nie bazujących na systemie operacyjnym.

Test pamięci RAM: MemTest86+
    Antyvir: Cureit LiveCD
    ew. Clamav na LiveLinux CD

Polecam ściągnąć edycję live CD linux " System Rescue" i masz tam Memtest oraz po załadowaniu systemu z CD (DVD / USB) antywirusa clamav z opcją pobrania z internetu aktualnej bazy danych z definicją wirusów.

ps. skoro żona na nim pracuje to czemu oglądasz na nim filmy z netu?? a może żona nie pracuje tylko korzysta z niego? Skoro nie pracuje to wytnij firefox w cholerę i przstosuj kobietę do nowej przeglądarki ;)

0
  • #5 29 Sty 2011 01:29
    ikkou
    Poziom 12  

mam ten sam problem a FF sie nie pozbęde bo na nim mam wszystkie pluginy do hattricka. poprostu od jakiegoś czasu FF stał sie badziewną przeglądarką podobną do IE nic na to nie poradzimy trzeba mieć nadzieję że twórcy w końcu się ogarną

0
  • #6 29 Sty 2011 09:02
    napkom
    Poziom 13  

No mam podobne wrażenie, firefox dopóki się nie włączy jakiegoś filmiku na youtube pobiera trochę więcej ramu niż np chrome ale jak się owy filmik włączy to już tragedia. Tak się dzieje od którejś aktualizacji czyli pewnie jak piszesz Firefox stał się "mułowaty".
    p.s.
    system win xp sp 2
    antywirusa ani aktualizacji nie mam już chyba pół roku :> (jakoś mam pecha do avasta bo mi siada szybko :/ )

Znalazłem tymczasowe rozwiązanie:
    jak Firefox zaczyna się "mulić" i ma przycięcia to go wyłączam, czekam 10 s zanim proces zostanie zamknięty i włączam i jest normalne zużycie ramu (do czasu włączenia filmiku lub gierki flash).

0
  • #7 29 Sty 2011 09:22
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Porównywałem trzy przeglądarki. FF 3.6.12, Opera 11.01 oraz IE 8.0.7600.
    Otwierając jednakową stroną na wszystkich przeglądarkach, zużycie pamięci było następujące:
    - 255MB,
    - 162MB,
    - 165MB.

Po instalacji FF 4.0 b9 to zużycie pamięci wynosiło 271MB.

0
  • #8 29 Sty 2011 09:26
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Nie napisałeś jaka wersje używasz tego Firefox'a ?

U mnie na FF 4.0 v10 po włączeniu przeglądarki z 6 kartami (fora) miałem 110MB zminimalizowałem FF i odszedłem od komputera na 20 minut po tym czasie sprawdziłem pazerność FF i było już 187MB , Dla mnie to jest nie dopracowany albo w ogolę brak systemu oczyszczania cache !?

Na FF 3.6 po 30 minutach przeglądania internetu - nie YouTube, FF zajmował nawet 1.6GB Ram !

Sam się z tym borykałem z miesiąc temu, instalowałem dodatkowe wtyczki i programy nic nie daje doraźnych rezultatów .

Nie można zapominać ze strony internetowe zajmują coraz więcej co za tym idzie przeglądarka pobiera więcej zasobów .

Tez stosuje ten trick z wyłączeniem FF na kilka sekund do tego nie trzymam otwartych nie potrzebnych mi zakładek .

0
  • #9 29 Sty 2011 09:33
    napkom
    Poziom 13  

Krzysiek99 napisał:
    Nie napisałeś jaka wersje używasz tego Firefox'a ?

Nie można zapominać ze strony internetowe zajmują coraz więcej co za tym idzie przeglądarka pobiera więcej zasobów .

Firefox v3.6.3
    No stronki zajmują coraz więcej ale z 50 kb zrobiło się np 2 MB a nie 200 MB ;)
    Jak ściągnę sobie nowszą wersję Firefoxa i zainstaluję to zastąpi starszą wersję czy muszę odinstalować najpierw? I żeby mi zakładek nie "zjadło" :)

0
  • #10 29 Sty 2011 10:14
    Krzysiek99
    Poziom 27  

Przy instalacji możesz wybrać gdzie maja się zainstalować pliki i masz nazwę folderu Mozilla Firefox 4.0 ( 4.0 ) a do 3.6 po prostu było Mozilla Firefox .

0
  • #11 29 Sty 2011 10:38
    napkom
    Poziom 13  

Mi też od razu nie wywala 700 MB tylko po jakimś czasie. Najczęściej jak żona pogra sobie w jakąś gierkę Flash i potem telenowele ściągnie do oglądania to tak się FF tnie że pokaz slajdów jest nie filmik. Może to przez gierki we flashu?

0
  • #13 29 Sty 2011 14:33
    linuks
    Spec od komputerów

d3zynch napisałeś " Bo na linuxie na firefox zjada mi czasem nawet do 1,2GB RAM!".
    Sprawdziłem u siebie na linuksie i firefox z otworzonymi jednocześnie 8 filmami z youtube zajmuje ok 150 MB RAM. Łączne zużycie RAM (system+ firefox) to ok 300MB.
    Dołączyłem scriny gdzie czarno na białym widać zużycie zasobów,ale jankolo uznał ,że to nie na temat i usunął.
    Piszę bo po twoim poście można odnieść wrażenie,że firefox jest RAMożerny niezależnie od systemu, co nie jest prawdą.
    Pozdrawiam

0
  • #14 29 Sty 2011 14:58
    napkom
    Poziom 13  

A jak się Firefox sprawuje na linuxie z grami Flash (chodzi mi o zapotrzebowanie na pamięć czy jest jakieś zauważalnie większe).

0
  • #15 29 Sty 2011 15:31
    linuks
    Spec od komputerów

Daj link do gry flash to sprawdzę

Dodano po 13 [minuty]:

Zużycie RAM 225 MB przy grze flash.
    Firefox potrzebuje xxx RAM! I co xx sek 100% procesora

Dodano po 12 [minuty]:

225 MB to ogólne zużycie RAM (system+firefox z grą flash uruchomioną)

0
  • #16 29 Sty 2011 16:48
    napkom
    Poziom 13  

Ustawiłem cache tak jak drivermsg radził i teraz testy będą, jak będzie lepiej to napiszę

0
  • #17 29 Sty 2011 22:53
    d3zynh
    Poziom 21  

U mnie ta gierka zjada 60MB RAM. Ale ogólnie stwierdzam, że lepiej chodzą gry flashowe z przeglądarki niż pod windowsem.

0
  • #18 30 Sty 2011 09:27
    napkom
    Poziom 13  

Mam wrażenie, że Firefox ma problem z czyszczeniem cache bo na początku ma normalne zużycie ramu a jak były włączone i ściągnięte 2 filmiki na youtube to (po zmianie ustawień) ok 400 MB ram i po wyłączeniu tych filmików nadal tyle samo (i prawdopodobnie po włączeniu następnych by się ta liczba zwiększyła. Pozostaje więc czekać na poprawkę FF i tymczasowo uruchamiać ponownie liska jak zacznie "przymulać".
    Dziękuję za zainteresowanie, temat jutro zamknę jak by jeszcze ktoś miał ochotę się wypowiedzieć.
    A co do tej gierki to u mnie zajmuje 8x MB w osobnym procesie i zamula kompa (bo po 1 proc się grzeje do 6x stopni a po 2gie to słaby Celeronek pod 775).

0
  • #19 01 Lut 2011 23:48
    napkom
    Poziom 13  

Po testach i zmianie zaproponowanej przez DriverMSG FF zabiera trochę poniżej 400 MB ram więc jest poprawa :) Podziękować ;)

0