Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

alarm cobra 0144 problem po odłaczeniu akumulatora

startrek82 29 Jan 2011 09:32 7173 9
 • #1
  startrek82
  Level 10  
  Witam serdecznie

  Mam problem z alarmem cobra 0144 w samochodzie laguna I. Problem polega na tym iż po wyjeciu akumulatora z samochodu, naładowaniu akumulatora i ponownym włożeniu do auta nie mogę rozbroić alarmu, tzn alarm po podłączeniu klem cały czas wyje i miga kierunkami nie reaguje na zamkniecie, otwarcie z kluczyka. Wcześniej nie było z nim żadnych problemów. Samochód normalnie odpala. Słyszałem że te alarmy potrafia sie zawieszać i potrzebny jest reset ale nie wiem jak to zrobić macie jakieś doświadczenia z tym alarmem? Za wszystkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam
 • #2
  Ireneo
  Level 42  
  0144 ma 4 przełączniki w centralce?
 • #4
  startrek82
  Level 10  
  Witam ponownie

  Centralka nie ma żadnych przełączników w środku
  poniżej zdjecia

  alarm cobra 0144 problem po odłaczeniu akumulatora

  A pilot to jest orginalny renówki w kluczyku i posiada jeden przycisk
 • #6
  startrek82
  Level 10  
  TAK

  Własnie taki pilot
 • #9
  startrek82
  Level 10  
  Dzięki panowie za wszystkie odpowiedzi, próbowałem programować jak nakazuje autodata i dalej to samo natomiast w dokumentacji technicznej nie ma jak zrobić reset. Wyczytałem na forum elektrody że reset robi sie po wyjeciu sterownika z samochodu i zrobieniu tego na stole poprze odpowiednia kombinacje sygnałami zamkniecia i otwarcia tylko nie wiem dokładnie o jaką kombinacje chodzi?
 • #10
  Chrusta
  Level 22  
  Mam pytanie odnośnie pilota do tego alarmu, chyba tylko w tym temacie było pisane coś o pilocie. Mam ten alarm (Cobra 0144) natomiast nie posiadam pilota. Gdzieś wyczytałem też, że te alarmy były też montowane w wersji bez pilota. Gdzie może znajdować się odbiornik IR, ponieważ ostatnio mam problemy z tym alarmem i właśnie nie wiem czy mam wersję z pilotem czy bez. Póki co nie zauważyłem żadnego odbiornika, bo jeśli jest to pilot na podczerwień, to odbiornik powinien być chyba zamontowany w widocznym miejscu?

  Tutaj w dokumentacji:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=947152#947152
  na schemacie podłączenia - piny 8 i 18 - to właśnie odbiornik?