Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cheetah Random + wymiana lub naprawa

bartpls 29 Jan 2011 09:40 2150 5
    bartpls
    Level 2  
    Witam,

Posiadam alarm taki jak w temacie, ostatnio coś mu się stało, przestał reagować na pilota i nie działa. Elektryk zdiagnozował uszkodzenie centralki. Podobno to normalne w tych alarmach, problem z oprogramowaniem. Czy da się naprawić taki alarm czy lepiej wymienić centralkę na jakąś inną?? Jeśli na inną to jaki alarm wybrać żeby jak najmniej przerabiać??
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Prawie wszystko da się naprawić.
    Problem jedynie stanowią koszty.
    Jeżeli naprawisz to sobie samodzielnie - wtedy się opłaca.
    Jeżeli zlecisz naprawę w warsztacie, to 1 roboczogodzina kosztuje ...zł.
    Policz ile czasu zajmie naprawa mechanikowi i skalkuluj czy nie lepiej zlecić montaż nowej centralki z gwarancją.
    bartpls
    Level 2  
    Z tego co rozmawiałem to koszt naprawy to ponad 600zł więc wchodzi w grę tylko wymiana. Pytanie jaki alarm wybrać, co by jak najmniej rzeźbić i przerabiać?? Chciałbym zrobić to sam bo elektryk chce 150zł za wymianę + koszty części, w sumie 350zł.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Praktycznie 50% alarmów dostępnych na rynku będzie pasowała z drobnymi korektami instalacji.
    Jaki alarm mogę polecić? Będę nudny - SEO concerto

Mogę pomóc schematem - tego co już masz w samochodzie:
    maciej123
    Level 24  
    Praktycznie wszystkie podłączenia ze swojego możesz wykorzystać do nowego, to oszczędza czas podłączenia.
    bigszef
    Level 11  
    bartpls wrote:
    Witam,

Posiadam alarm taki jak w temacie, ostatnio coś mu się stało, przestał reagować na pilota i nie działa. Elektryk zdiagnozował uszkodzenie centralki. Podobno to normalne w tych alarmach, problem z oprogramowaniem. Czy da się naprawić taki alarm czy lepiej wymienić centralkę na jakąś inną?? Jeśli na inną to jaki alarm wybrać żeby jak najmniej przerabiać??

Kolego tak na wstępie do centralki to może podejść elektronik a nie nie elektryk ale nie chcę nic złego na niego mówić bo nie znam jego wiedzy.
    Czy przypadkiem wcześniej nie zaczynał kiepsko na pilota reagować ?
    Przed wyrzuceniem go spróbuj otworzyć obudowę pilota , zmienić baterię a następnie masz w środku taki mały element z możliwością regulacji spróbuj obrócić dosłownie o tycityci raz w jedną a potem w drugą stronę i zobacz czy działa pilot