Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CS2 105 powrót usterki

29 Sty 2011 10:31 5702 7
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich

Problem jest z pralką Candy CS2 105.Pralka pierze ale po wypuszczeniu wody powinna odwirować ubrania a ona tylko wykonuje ruch w prawo i lewo, po jakimś czasie staje i migają diody. Wcześniej też tak było i po wymianie szczotek(pomimo były jeszcze długie) objaw ustąpił. Teraz pomimo długich szczotek, wyczyszczeniu komutatora, wyczyszczeniu hydrostatu, podmiany modułu i wybieraka pralka dalej nie chciała wirować. Po odczekaniu paru godzin wirowanie wracało i można było włączyć płukanie wraz z wirowaniem. Myślałem że wymiana filtra zakłóceniowego pomoże ale nie do końca ponieważ teraz pralka po praniu nadal staje przed wirowaniem, ale po włączeniu wirowania ręcznie zaczyna wirować ale nie wchodzi na pełne obroty zatrzymuje się i próbuje od nowa, po wyciągnięciu prania też nie chce ruszyć, po ściągnięciu paska rusza i wchodzi na pełne obroty, bęben chodzi lekko.

Zauważyłem że jedna strona uzwojenia stojana silnika różni się od drugiej połowy ale czy silnik może być spalony i prać?
    Rezystancja stojana 1,4 oma
  • Moderator AGD
    Może być faktycznie uszkodzony wirnik,pewnie szczotki były założone jednowarstwowe .
  • Poziom 10  
    Orginalne były dwuwarstwowe te które założyłem też, pisałem o uzwojeniu stojana, wirnik wygląda ok

Ale żona czasem robiła pranie za praniem i to mogło dać silnikowi w kość i to uzwojenie ciemniejsze jest właśnie od strony bębna, mniejsze chłodzenie.

Da rade jakoś przezwoić silnik CESET, jeszcze jedno pytanie jak działa zabezpieczenie termiczne w tym silniku?Może to ono jest winne?
  • Poziom 10  
    Drugie rozwiązanie wmiare rozumiem ale o co chodzi w pierwszym?
  • Poziom 20  
    Kolego sprawdź grzałke pod kątem przebicia na mase wtedy kiedy nie wiruje lub odepnij 3 przewody od grzłki dobrze je zaizoluj tak aby się nie zwarły i nie dotkneły obudowy. Włącz pralke i wtedy sprawdzaj. Miałem takie przypadki podczas prania gdy grzałka nasiąkneła wodą dostawała przebicia. Elektronika wykrywała to przebicie jako zbiornik napełniony wodą i pompa chodziła cały czas. następnie mrygały kontrolki (problem z wypompowaniem wody). Jak się troche odczekało i grzałka wyschła nie miała przebicia i włączyło się samą wirówke pralka wirowała. Jeśli pomogłem ...
  • Poziom 10  
    Wymieniłem filtr zakłóceniowy i na razie chodzi, jak przestanie to wymienię ten kondensator (niebieski) na module