Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po formatowaniu nie wykrywa dysku przenośnego SAMSUNG 250gb

29 Sty 2011 10:32 2305 4
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Zakupiłem dysk twardy pod USB z SAMSUNGA 250GB zewnętrzny tak zwany. Z dyskiem obchodziłem sie jak z jajkiem wiec nie ma mowy o mechanicznym uszkodzeniu.
    Mój problem polega na tym że chciałem go sformatować, wyskoczyło okienko w którym pisało że go nie sformatuje, ściągnąłem program i go sformatowałem i nagle przestał go wykrywać mój laptop. Podłączyłem go do innego laptopa i to samo, nie wykrywa go w ogóle, ale widać po dysku że pracuje. Do tego dysku nie są potrzebne w ogóle sterowniki i tak jak wspomniałem nie było to uszkodzenie mechaniczne na 100%.
  • Poziom 17  
    Dysk trzeba wymontować z obudowy i dopiero potem wykonać jego diagnozę.
  • Poziom 43  
    Daj screen z zarządzania dyskami (oczywiście dysk ma być podłączony). Daj też screen z menadżera urządzeń.
  • Poziom 11  
    wymontować dysk jak napisał kolega wyżej, podlaączyć bezpośrednio do kontrolera na boardzie, uruchomic mhdd i podać komende EID.

pozdro
  • Poziom 21  
    Możesz spróbować odpalić komputer z LiveCD Linux i tam go spróbować odnaleźć, po czym usunąć partycję aby dysk jako "goły" zamontować pod Windowsem.
    Po uruchomieniu LiveCDLinux w konsoli wykonaj:
    Code:
    lsusb
    -powinien widzieć urządzenie z nazwą Twojego dysku
    Code:
    fdisk -l
    -powinien wyświetlić informację odnośnie wszystkich dysków oraz ich partycje.

W zależności od Twojej konfiguracji sprzętowej powinien mieć adres urządzenia
    Code:
     /dev/sdb

Uruchom FDISK
    Code:
     fdisk /dev/sdb
    i usuń wszystkie partycje - "d" - zapisz zmiany - "w".
    UWAGA!! BŁĘDNE PODANIE ADRESU URZĄDZENIA MOŻE SPOWODOWAĆ UTRATĘ DANYCH NA INNYM URZĄDZENIU. Dlatego najlepiej zrobić wszystkie operacje po fizycznym odłączeniu dysku systemowego jeśli nie posiada się odpowiedniej wiedzy.