Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kangoo 98 1.4 centralny zamek

sidorek191 29 Jan 2011 11:36 4206 21
    sidorek191
    Level 9  
    Witam jestem tu nowy.takze prosze o wyrozumialosc. mam problem z centralnym zamkiem,zamyka tylko drzwi od kierowcy i tylko z konsoli w srodku samochodu,z kluczyka nie dziala wymienilem baterie ale to nic nie dalo. prosze o pomoc
    ele5
    Conditionally unlocked
    Sterowanie IR czy radiówka? Ale myślę że IR. Na pierwszy odstrzał to do sprawdzenia odbiornik IR czy nie zawilgocony (standard).
    sidorek191
    Level 9  
    niewiem czy to IR czy radiowka jakas podpowiedz???a gdzie szukac tego odbiornika???
    ele5
    Conditionally unlocked
    Masz w kluczyku od strony grotu diodę? Jak tak to jest sterowanie na podczerwień.(IR) Skieruj ją w aparat fotograficzny np. telefonu kom i zobacz czy nadaje. Odbiornik powinien się znajdować koło lampki sufitowej,
    takie czarne oczko.
    Użyj wyszukiwarki bo było milion razy to opisywane na forum.
    sidorek191
    Level 9  
    Tak mam tam diode czyli sterowanie IR wiem szukalem duzo ale nic sensownego nie moglem znalesc dlatego postanowilem sam napisac.
    sidorek191
    Level 9  
    dioda normalnie mryga wiec chyba jest ok,a co do tego odbiornika to wykrecilem lampke jest jakby takie dwa bolce ale co z tym zrobic??
    ele5
    Conditionally unlocked
    Zaraz,zaraz chyba się nie rozumiemy. Masz skierować diodę podczerwieni na aparat fotograficzny telefonu kom. i nacisnąć przycisk na kluczyku. W ekranie telefonu musi być widoczne nadawanie sygnału poprzez błyski diody.

Dodano po 1 [minuty]:

Chyba że masz telefon bez aparatu to lipa...:D:D

Dodano po 3 [minuty]:

Zaraz,zaraz chyba się nie rozumiemy. Masz skierować diodę podczerwieni na aparat fotograficzny telefonu kom. i nacisnąć przycisk na kluczyku. W ekranie telefonu musi być widoczne nadawanie sygnały poprzez błyski diody.
    sidorek191
    Level 9  
    Jasne ze mam aparat:D:D sluchaj mam kluczyk i przy przycisku po prawej stronie mam diode miga na czerwono, i wiecej nie mam zadnej diody
    ele5
    Conditionally unlocked
    W takim razie radiówka a nie IR. Ale zapodaj foto klucza.
    ted_77
    Level 11  
    Witam, ja też mam podobny problem z centralnym. Po naciśnięciu guzika na kluczu dioda mruga na czerwono ale zamek milczy. Otwieram drzwi kluczem i kiedy pociągnę klamkę to wtedy normalnie pozostałe drzwi odryglowuje. Każda sygestia mile widziana.
    ele5
    Conditionally unlocked
    Radiówka jednak. Nic innego jak trzeba jechać na clipa i sprawdzić czy pilot nadaje w eter. Drugiego zapewne nie masz?
    sidorek191
    Level 9  
    nie mam wlasnie mam tylko jeden.to gdzie mam jechac z tym??
    ele5
    Conditionally unlocked
    Poszukaj człowieka lub warsztatu co posiada CLIPA (urządzenie diagnostyczne) do Renault. Diagnoza odpowiednia Centralnej elektryki UCH tym sprzętem powinna coś wyjaśnić.

Dodano po 5 [minuty]:

Jest jeszcze szansa że sam to ogarniesz.
    Poszukaj na forum lub w necie procedury przyuczenia pilota radiowego.
    Robi się to kombinacją przycicku od centrala i pilota w kluczu.
    Ale co i jak to nie pamiętam.
    sidorek191
    Level 9  
    szukalem ale tu nic nie ma o przyuczaniu pilota, bylem u typa co zajmuje sie centralnymi, stwierdzil ze cos w kluczyku jest zepsute,powidzial ze tylko serwis renaulta, ok 600zl albo dorobienie pilota i jakis tam ustrostw koszt 200zl
    ted_77
    Level 11  
    Ja miałem też problem z centralnym do dzisiaj. "Przyuczyłem" i wszystko śmiga jak dawniej.
    sidorek191
    Level 9  
    to powiedz jak go przyuczales to moze i ja sprobuje,,,,
    ele5
    Conditionally unlocked
    ted_77 wrote:
    Ja miałem też problem z centralnym do dzisiaj. "Przyuczyłem" i wszystko śmiga jak dawniej.

A ja mam konia i wóz i go przyuczam! To CI pomógł teraz ten przyjaciel...
    ted_77
    Level 11  
    ele5 wrote:
    ted_77 wrote:

A ja mam konia i wóz i go przyuczam! To CI pomógł teraz ten przyjaciel...

i słomę w butach.

Dodano po 8 [minuty]:

sidorek191 wrote:
    to powiedz jak go przyuczales to moze i ja sprobuje,,,,

Wsiadasz do autka, klucz w stacyjkę i włączasz zapłon na kilka sekund. Wyciągasz klucz i następnie wciskasz klawisz otwierania (ten przy biegach) i trzymasz go aż zamki zrobią klik klik :). Zapali się czerwona dioda na zegarach i wtedy naciskasz guzik na kluczu. Gotowe. U mnie to pomogło. Powodzenia.
    ele5
    Conditionally unlocked
    Na ambicję trzeba było Ci wpłynąć to od razu zapaliłeś na wsystkie gary.
    Jak autorowi to pomoże to pewnie się załapiesz na pierwsze Pomógł w ciągu 2 lat... i zaczniesz od razu pisać do rzeczy. Pozdrawiam.
    ted_77
    Level 11  
    Zapytał to napisałem. Twoje dwa posty są tu zupełnie zbędne. Pozdro