Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PCP5510B623-pompa wodna - głośna

bodziook 29 Sty 2011 11:36 1380 5
  • #1 29 Sty 2011 11:36
    bodziook
    Poziom 9  

Czy ktoś wie,czy bucząca pompa wodna w pralce Amica PCP5510B623 nadaje się do naprawy,czy do wymiany.Buczy gdy chodzi bez wody.

0 5
  • #2 29 Sty 2011 12:11
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Jak kończy pompować wodę, to musi być głośniejsza.

0
  • Pomocny post
    #3 29 Sty 2011 13:06
    elektryku5
    Poziom 37  

Odkręć filtr i sprawdź czy nie ma luzu (dużego) na wirniku pompy, jeśli jest to wymień silnik pompki.

0
  • #4 29 Sty 2011 14:59
    bodziook
    Poziom 9  

Ma spory luz,czyli do wymiany.Dzięki za poradę.

0
  • #5 09 Kwi 2011 21:00
    GERO
    Poziom 1  

podłączę się do tego tematu aby nie tworzyć nowego (być może ten problem wcześniej był gdzies omawiany ale nie mogłem go odnaleźć),
    mam podobne pytanie odnośnie pompy: buczy gdy pompuje wodę do zraszacza natomiast pracuje cicho gdy wypompowuje ją na zewnątrz... gdyby w obu trybach był hałas to nie miałbym wątpliwości aby wymienić silnik pompy... a tak to mam, może powód jest banalny, może ktoś miał coś takiego u siebie?

0
  • #6 09 Kwi 2011 22:17
    skryn
    Admin grupy AGD

GERO napisał:
    podłączę się do tego tematu aby nie tworzyć nowego (być może ten problem wcześniej był gdzies omawiany ale nie mogłem go odnaleźć),
    mam podobne pytanie odnośnie pompy: buczy gdy pompuje wodę do zraszacza natomiast pracuje cicho gdy wypompowuje ją na zewnątrz... gdyby w obu trybach był hałas to nie miałbym wątpliwości aby wymienić silnik pompy... a tak to mam, może powód jest banalny, może ktoś miał coś takiego u siebie?

Taką pompę (można sam silnik) wymienia się profilaktycznie po trzech latach użytkowania. Dodatkowo należy przeczyścić drogę zawór przesterowania - króciec fartucha - wyczyścić.
    Koniec tematu.

0