Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - G2739N samoczynnie się włącza.

29 Sty 2011 15:34 5087 3
  • Poziom 11  
    Kuchenka sama się włącza - następuje włączenie, na wyświetlaczu wskazuje jakby włączyło się odmrażanie, po kilku sekundach wyłącza się. Na wyświetlaczu pojawia się -SE-, nie działa sterowanie. Ponowne włączenie następuje po wyjęciu i włożeniu wtyczki sieciowej. Po włączeniu wtyczki nie zawsze działa klawiatura (nie ma sygnalizacji dźwiękowej). Czasami można ustawić zegar, po tym zachowuje się jak dawniej włączenie, kilka sekund pracy , wyłączenie i wyświetla się -SE-. Jaka może być przyczyna takiej pracy mikrofali?

Dzisiaj odpiąłem klawiaturę. Mikrofala zachowuje się "normalnie" (samoczynnie nie programuje się).

Po dwóch dniach bez klawiatury podłączyłem ją ponownie (po przemyciu styków alkoholem). Kuchenka działała normalnie przez 5 dni. Ponownie odpiąłem klawiaturę, będę testował przez kilka dni. Poszukuję schematu lub serwisówki do tej kuchenki!!
  • Poziom 9  
    Ten błąd oznacza dokładnie ,, tum off set and restart ".Nad polskim tłumaczeniem musisz sam popracować.
  • Poziom 11  
    I co z tego ma wynikać :?: Nawet jakbym ten tekst rozszyfrował :idea:
  • Poziom 11  
    Cytat z innego wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1655939&highlight=
    peter falk napisał:
    Błąd -SE- wyskakuje, gdy naciśnie sie jednocześnie dwa dowolne klawisze na klawiaturze na okres ok 5 sekund. Potem tylko pomaga wyłączenie mikrofali z sieci. Jest kilka "lekarstw" na ten problem z "SE" - od taniego do drogiego, aż do "utylizacji pacjenta" włącznie. Pierwsze to przemycie końcówki złącza klawiatury foliowej np. spirytusem ( którego pozostałą część można pozostawić na ew. opicie "utylizacji"). Drugie to ostrożne oderwanie całości klawiatury z obudowy i ponowne przyklejenie. Trzecie to wymiana kondensatorów elektrolit. zaraz za stabilizatorem 5V. Czwarte to kupno nowej klawiatury, co przy jej koszcie ok. 4 dych staje się wielką rozpustą. Piąte to żyć z usterką aż do "zgonu" sprzętu. Szóste - rozstać się "w pokoju" [przy odpowiednim kontenerze] z tym Samsungiem oczywiście po wymontowaniu magnetronu, diody, bezpiecznika , kondensatora 0,91 i trafa (chodliwy towar).
    Na ową przypadłość se czy e5 cierpią, ogólnie rzecz biorąc, Samsungi serii G27**n

Przez dwa tygodnie kuchenka stała włączona do sieci z "odpiętą" klawiaturą, z mikrofalą nic niepokojącego się nie działo. W serwisie (mają duży rozrzut cen!!!) zakupiłem nową klawiaturę. Dzisiaj ją wkleiłem i na razie kuchenka normalnie funkcjonuje. :D :D :D