Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć ze sobą tzw junkersa z podgrzewaczem elektryczn

endrjuuu 29 Sty 2011 20:33 1168 11
  • #1 29 Sty 2011 20:33
    endrjuuu
    Poziom 9  

Witam

Mam taki problem
    Chciałbym połączyc przepływowy ogrzewacz gazowy z małym przepływowym ogrzewaczem elektrycznym. Chodzi mi o to żeby ten mały podgrzewał wode do dmomentu dopóki z popularnego junkersa nie doleci ciepła woda czyli okolo 40 sekund w najgorszym wypadku. Mieszkanie jest dwupoziomowe a junkers bedzie w piwnicy wiec jest jakies 10 m do łazienki - czy moze ktos doradzic jak rozwiazac taki problem

0 11
  • #2 30 Sty 2011 13:46
    mirrzo

Moderator na urlopie...

endrjuuu napisał:
    ...czy moze ktos doradzic jak rozwiazac taki problem

Przenieść podgrzewacz bliżej kuchni i łazienki

0
  • #3 31 Sty 2011 17:53
    endrjuuu
    Poziom 9  

no niestety nie jest to odpowiedź jakiej oczekiwałem ale i tak dzięki

0
  • #4 31 Sty 2011 19:01
    fimex
    Poziom 11  

Proponuję zamiast przepływowego ogrzewacza, zwykły mały bojler i postawić go możliwie najbliżej odbiorników, zapewni to większy komfort przy podobnych kosztach ogólnych (zapewni mniejsze zużycie wody o te 40 sekund)

0
  • #5 31 Sty 2011 19:08
    endrjuuu
    Poziom 9  

no jest to jakies rowiazanie ale niestety chce ograniczyc zużycie miejsca i zastanawia mnie czy jak podłącze elektryka bezpośrednio pod rurek z ciepłą woda to czy on się wyłączy w momencie kiedy woda osiągnie żadaną temperature tj. okolo 40 stopni - to rozwiązanie ma byc tylko do umywalki w łazience bo do wanny to tak czy inaczej tej wody nie strace

0
  • #6 31 Sty 2011 20:13
    krisi3
    Poziom 20  

Ja bym bardziej się zastanowił czy Junkers odpali jak zdławisz mu przepływ elektrycznym podgrzewaczem.

0
  • #7 31 Sty 2011 22:47
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Odpali, ale elektryczny będzie wciąż grzał, bez względu na temp. wody wpływającej do niego

0
  • #8 17 Lut 2011 15:39
    wnoto
    Poziom 32  

Jeśli już będziesz korzystał z elektrycznego to wypiąłbym dla tej umywalki grzanie junkersem.
    Zużycie wody w stanadardowej :) umywalce nie jest spore a przynajmniej nie powinno być :)

Pamiętaj że woda nagrzana przez junkers będzie prawie zawsze niepotrzebnie wychładzała się w rurach.

0
  • #10 17 Lut 2011 20:14
    endrjuuu
    Poziom 9  

no pomocne tylko mi chodzi o miniaturyzacje tego urządzenia bo będe go chciał zamontować w szafce pod umywalką ale dziekuje bardzo za pomoc

0
  • #11 17 Lut 2011 20:51
    mirrzo

Moderator na urlopie...

ol_an napisał:
    Chyba, że powiesimy za gazowym coś takiego.

Pod warunkiem, że mamy do dyspozycji tzw. "siłę"

0