Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Winda nie startuje, goqw.tco

viprogal 29 Sty 2011 21:51 1676 9
  • #1 29 Sty 2011 21:51
    viprogal
    Poziom 8  

Witam. jakis czas temu wkradl mi sie badziewiasty wirus ( system tool ), ktorego jakos udalo mi sie usunac ( za pomoca antimalware ). Jednak nieco pozniej samoistnie zaczely sie uruchamiac jakies procesy o dziwnych nazwach ( np 6352, idysgduysf ), ktore spowalnialy kompa na tyle, ze nie dalo sie nawet ogladac filmow. Jednym slowem wszystko dzialalo kilka razy wolniej … zauwazylem ze te pliki byly "magazynowane" w tempie ( C:\Documents and Settings\[nazwa uzytkownika]\Ustawienia lokalne\Temp ) wiec je na bierzaco usuwalem, jesli ktorys z podobnych sie pojawil. Usunalem tez wszystkie mozliwe pliki z tego folderu. Od tego czasu odpalalem juz kompa niejednokrotnie i wszystko bylo OK.Az tu nagle dzis odpalam kompa … ktory sie nie wlaczyl - nawet nie zdazyl dojsc do loga XPka z "przesuwajacym sie paskiem". Pokazuje sie czarne tlo. I tak za kazdym razem, gdy probuje wejsc do windy. Przy odpalaniu systemu awaryjnego pokazuje mi na wstapie, ze brakuje mu pliku "goqw.tco". Najprawdopodobniej jest to jeden z plikow, ktore wczesniej usunalem i podejrzewam ze to wlasnie brak tego pliku powoduje cale zamieszanie. Dodatkowo nawet w systemie awaryjnym z obsluga sieci ( bez takze ) mam straszne zamuly systemu ( odmulanie trwa ponad minute ) a internet dziala wedle kaprysow kompa.

A wiec do rzeczy. Podejrzewam, ze plik, ktory najwidoczniej wczesniej musialem usunac powoduje te problemy. Jesli nie on to kompletnie nie wiem jaka moze byc tego przyczyna.

Aktualnie podlaczylem inny dysk ze swiezym systemem czekajacy na sytuacje takie jak ta. Prosze o pomoc

0 9
  • #2 29 Sty 2011 22:01
    pitersi
    Poziom 11  

Jeżeli masz Vitę lub 7 to włóż płytkę z systemem uruchom tak jak do instalacji i jest tam funkcja napraw. Może się uda naprawić, u mnie wielokrotnie pomogło.

0
  • #3 29 Sty 2011 22:02
    Kolobos
    Spec od komputerów

Przeslanuj caly dysk przy cureit, nastepnie uruchom uszkodzony system w trybie awaryjnym i daj log z OTL (w zalaczniku).

PS. Przeczytales w ogole nazwe dzialu w ktorym napisales?

0
  • #4 29 Sty 2011 22:10
    viprogal
    Poziom 8  

Nie mam Visty ani 7. Mam tylko Windows XP.

Nie wiem czy dam rade przeskanować system w tym programie bo jak pisałem strasznie mi muli system awaryjny ( a normalny sie nie włącza ) ale spróbuje.

Przeczytałem na szybkiego i wydawał mi się najodpowiedniejszym.
    Sorry jeśli napisałem w złym dziale.

Moderowany przez gsm_virus:

Już przeniosłem cały temat.
    Jedak proszę dbać o poprawną pisownię - wymagania regulaminu punkt 15.

Po kilku godzinach bezskutecznej walki z kompem nie mam już nerwów.

0
  • #5 30 Sty 2011 12:19
    viprogal
    Poziom 8  

dzięki za przeniesienie - tylko nie wiem czy to także odpowiedni dział, bo to może nie być wina wirusa.
    Dziwne, że wymagacie pisania polskich znaków … ale niech wam będzie.

Próbowałem właśnie odpalić system w trybie awaryjnym i teraz nawet na awaryjnym nie chce ruszyć. po wyborze uruchomienia komputera w trybie awaryjnym podczas ładowania się wierszy zatrzymuje mi się ten proces na jednym i 'się zawiesza'. Mianowicie na :
    "multi<0>rdisk<0>partition<1>\WINDOWS\System32\DRIVERS\isapnp.sys"

Tak wiec nie mogę uruchomić cureita ani wkleić loga :(

Jakies inne pomysły na rozwiązanie tego problemu ?

0
  • #6 06 Lut 2011 09:19
    viprogal
    Poziom 8  

Udało mi sie skopiować plik isapnp.sys z innego windowsa i wkleić do tego uszkodzonego. O dziwo w podanej ścieżce był tam już plik o tej nazwie, jednak ten wklejony ( nadpisany ) przeze mnie miał inna wartość w kb.
    Dodatkowo przeskanowałem dysk systemowy za pomocą cureita ( ponad 5h ) odpalonego w innym windowsie ( po prostu do skanowania podałem ścieżkę z dyskiem, który do tej pory był systemowym ).
    Problem ustal :)

Jednak pojawił się nowy -.-
    Po włączeniu windowsa ( także w trybie awaryjnym ) uruchamia się systemowy proces "services.exe", który jest dostępny w menedżerze zadań. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że proces ten zżera mi 99% procka a wszystko jest tak zamulone, że otwarcie jakiegokolwiek programu trwa od kilku do kilkunastu minut …
    Szukałem czegoś o tym na googlach, znalazłem to ( chociaż nie wiem czy na temat ) :
    - http://www.searchengines.pl/Falszywe-aboutblank-oraz-inne-trojany-CWS-t14185.html
    Wykonałem pkt 6 ( trwało to 40 minut ) ale problem nie zniknął
    - http://support.microsoft.com/kb/328885/pl - jednak tu jest opis do win 2000 a w dziale z XP ( taki mam system ) nie ma nic na ten temat.
    - http://support.microsoft.com/kb/836528/pl - ?

Dodatkowo wyskakuje komunikat, ze brakuje pliku "goqw.tco" w tempie w folderze documents ans settings

0
  • #7 06 Lut 2011 10:32
    Kolobos
    Spec od komputerów

Daj log z OTL, MBRCheck oraz TDSSKiller.

0
  • #8 06 Lut 2011 10:50
    viprogal
    Poziom 8  

Problem w tym ze tam uruchomienie każdego pliku trwa po kilkanaście minut a ich obsługa jest jeszcze bardziej czasochłonna, jeśli w ogóle się powiedzie.

Mogę najwyżej spróbować przeskanować winde z widoku innego dysku, jeśli taki skan jest możliwy i czy będzie prawidłowy ?

0
  • #9 06 Lut 2011 12:46
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie. Sprobuj pod windows przeinstalowac sterowniki do kontrolera dysku, to powinno naprawic problem predkosci dzialania o ile oczywscie masz sprawny dysk.

Przy okazji daj screeny z HdTune (nie pro), ze wszystkich zakladek programu.

0
  • #10 09 Lut 2011 08:34
    viprogal
    Poziom 8  

Problem w tym, ze po odpaleniu windowsa kompletnie nic nie mogę zrobić. Odpala się services.exe i praktycznie uniemożliwia jakiekolwiek działanie wiec z poziomu windowsa nie mogę nic zrobić a nie mam tyle nerwów i czasu żeby przez kilka dni ( bo w jeden na pewno by się nie dało ) uruchamiać kilka programów, które normalnie uruchamia się w 10-15 minut.

Wychodzi na to, że format to jedyne rozwiązanie :(

0
  Szukaj w 5mln produktów