Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW t4 caravelle 97r. Problem z centralnym zamkiem-wariuje

CZYNGIS18 30 Jan 2011 00:22 16637 11
 • #1
  CZYNGIS18
  Level 10  
  Mam specyficzny problem z centralnym w VW caravelli 97r. Wygląda to tak.
  Jadę autem i nagle centralny zamek zamyka drzwi.
  Kiedy wyciągnę ręcznie do góry cypelek od drzwi słychać ze wszystkie się otwierają i od razu zamykają.
  W drzwiach z przodu od strony pasażera cypelek w przeciwieństwie do innych nie wysuwa się do góry i nie mogę go ręcznie wyciągnąć.
  Jeśli chcę wyjść z auta muszę cypelek w swoich drzwiach wyciągnąć i szybko otworzyć drzwi zanim centralny je zamknie.
  kiedy drzwi są otwarte zamek szaleje otwiera zamyka otwiera zamyka póki nie domknę drzwi-wtedy zamyka wszystko i tyle.
  Pewnie to przez to ze cypelek w drzwiach pasażera jest wciśnięty-tylko czemu nie mogę go ręcznie wyjąć? próbowałem także kluczykiem otworzyć te drzwi i nie da rady go przekręcić.
  Dzieje się tak coraz częściej i problem odchodzi wtedy kiedy chce, nie muszę nic robić choć próbowałem różnych rzeczy-odpuszcza sam jak mu się podoba.
  W wysuwanych drzwiach bocznych rzadko kiedy działa centralny i zwykle muszę najpierw samemu wcisnąć w nich cypelek a dopiero później wyjść z auta i zamknąć np z pilota resztę drzwi. Czy to może być coś wspólnego? czy to oddzielny problem? co może być przyczyną tego blokowania się cypelka w drzwiach? jaki koszt mniej więcej naprawy u elektryka? auto nabyłem jakiś miesiąc temu i problem wtedy tak się nie pojawiał. Poprzedni właściciel coś wspominał i że już dobry elektryk naprawiał ten centralny i ze znów coś zaczęło się dziać. co polecacie? wyjąć na razie bezpiecznik od centralnego i zamykać samemu? jeśli tak to który to bezpiecznik? zdjąć boczek i zobaczyć kable itd? jeśli tak to czy trzeba zdjąć cały boczek czy można tylko element? czy od razu udać się do elektryka?
 • #2
  xwit
  Level 33  
  Centralny zamek w T4 to bardzo specyficzny wynalazek.Tam nie ma centralki tylko każdy siłownik z osobna jest "centralką".Nie ma tam elektroniki,wszystko mechaniczne.Jeśli jeden pada cały zamek nie działa.Wymień siłownik i problem zniknie.Tylko na oryginał od T4.Nic innego tam nie wsadzisz tylko oryginał.A siłownik jest na pewno zalany wodą i się zablokował.Co do drzwi suwanych to wyczyść styki na słupku i drzwiach.Będzie działało.
 • #3
  Ireneo
  Level 42  
  Wsadzisz uniwersalny tylko dorzuć moduł zamka na te jedne drzwi,minus rozwiązania to brak sterowania z tamtych drzwi.Testowane,działa.
 • #4
  xwit
  Level 33  
  Sadzę,że lepiej i taniej jest pojechać na szrot i kupić siłownik.A widzę,że chłopak sam tego raczej nie zrobi to jeszcze elektryk.
 • #5
  carrier
  Car alarms specialist
  Siłownik drzwi przednich jest rozbieralny wewnątrz są bierznie miedziane, po których poruszają się styki możesz spróbować wyczyścić styki. Z doświadczenia wiem, że dobre siłowniki ze szrotu nie istnieją a oryginał to 270zł szt. ja ci proponuję zamontować zamiast nich uniwersalny z.c. Wykorzystując istniejącą instalację, na drzwi wchodzi wiązka 4 żyłowa czerwony stały + brązowy masa żółty i biały (w oryginale sterowanie +), ja w takich przypadkach żółty i biały daje na motory siłowników uniwersalnych brązowy masa czerwony odcinam i podaje tam sygnał zamknij mastera i dodatkowo puszczam na drzwi jedną żyłę otwórz mastera do tego zwykły sterownik uniwersalny. Ten sposób jest najtańszy i najszybszy.
 • #6
  CZYNGIS18
  Level 10  
  Jestem wdzięczny Panowie. Będę kombinował według waszych wskazówek. Jest to moje pierwsze grzebanie w centralnym więc jeśli wymięknę to udam się do elektryka. Dziękuje za odpowiedzi! Póki co zamykam temat
 • #7
  xwit
  Level 33  
  Ja zaryzykowałbym odwiedzenie szrotu.Sadzę,że używany oryginał będzie lepszy niż nowy chiński siłownik.Nie wszystko używane jest złe.
 • #8
  CZYNGIS18
  Level 10  
  Czyściłem styki itp. Drzwi suwane zamykają się już z innymi.zobaczę przez klika dni czy będzie ok:) co do zacięcia się zamka w drzwiach od str.pasażera-zanim rozkręcałem boczki puknąłem pięścią kilka razy w nie i odpuścił:) teraz już się nie zacina ale nadal zamyka się sam np: gdy pasażer wychodzi i zaraz po otworzeniu przez niego drzwi centralny zamyka się. Albo czasami podczas jazdy lub postoju. Czyli co siłownik? czy może to być coś innego? Jeśli siłownik to który? ten w drzwiach które się zacięły wykręcałem i wydawał się suchy i chodził normalnie-przynajmniej mi się wydawało że normalnie (bo nie jestem pewien czy sam się nie zamykał) Ostatnio szedłem przy takim aucie jak moje a tam centralny sam zamykał się i otwierał. Nie wiem czy czy to samoistne zamykanie się to na pewno wina siłownika.
 • #9
  xwit
  Level 33  
  Jeśli sam sie zamyka po otwarciu czy zamknięciu drzwi to bym jeszcze dokładne obejrzał sobie zamek w drzwiach.Jak jest już leciwy to może coś się zacina,nie odbija do końca czy pękła może jakaś sprężynka czy plastik.Może też ząbek nie wychodzi do końca tylko się o coś zaczepia.Jeśli mówisz,że uderzyłeś w drzwi i odpuścił to duże prawdopodobieństwo uszkodzenia zamka.Rozbierz i dokładnie obejrzyj.
 • #10
  CZYNGIS18
  Level 10  
  ok dzięki. Muszę sprawdzić bo już się nie zacina tak lecz zauważyłem że gdy łapie się za klamkę w drzwiach pasażera z zewnątrz czy wewnątrz to cypelek delikatnie się porusza w dół i zamyka cały centralny. Do tego wczoraj rano centralny działał z pilota a wieczorem już nie:) wciskam guzik, kierunki zamigają ale zamek się nie zamyka. Dziś też popsuł się zamek tylnej klapy, zamykam ją ale nie domyka się i można ją bez klamki podnosić-nawet jak zamknę centralnym. jakieś fatum. jak miałem forda to każdy odradzał a polecał vw a tu codziennie coś nowego w centralnym. masakra.rano idę rozbierać to natomiast wszelkie rady bardzo mi się przydadzą.
 • #12
  CZYNGIS18
  Level 10  
  siłownik trzeba było wymienić. Polecam oryginały, chyba że dobre zamienniki, nie polecam taniej chińszczyzny bo to strata cennego czasu i kolejnych pieniędzy.