Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki używany wzmacniacz do 600 pln

phill86 30 Sty 2011 00:40 4744 17
  • #1 30 Sty 2011 00:40
    phill86
    Poziom 8  

Witam. Potrzebuję pomocy przy wyborze wzmacniacza używanego do niewielkiego pokoju (około 12 m^2). Współpraca z głośnikami podstawkowymi heco victa 300. Zależy mi na fajnym zrównoważonym brzmieniu z niezbyt krzykliwą górą i dobrze zarysowanym ale nie przesadnym basem. Słucham muzyki bardzo różnej ale głównie rockowej (od spokojnej do wersji hard), trochę muzyki poważnej, niekiedy jakiś dobry hip-hop. Jak w temacie pułap to 600 pln a dobrze by było troszkę taniej. Chciałbym żeby rzeczony wzmacniacz był nie starszy niż kilkanaście lat, żeby była duża szansa kilkuletniej bezawaryjnej i bezobsługowej pracy.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi (pożądane linki do allegro).

0 17
  • #2 30 Sty 2011 11:58
    patryk3444
    Poziom 20  

Witam godnym polecenia wzmacniaczem do ciebie byłby pioneer a-447 ostatnio wpadł mi on nawet w ręce naprawdę świetny piecyk pioneer-a jeden z lepszych moim zdaniem :)

0
  • #4 31 Sty 2011 20:30
    phill86
    Poziom 8  

Witam,
    Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Niestety większości z tych modeli nie ma na allegro. Niektóre z nich natomiast są bardzo stare (około 20 lat). Moje pytanie więc brzmi: jaka jest szansa na to, że układy się starzeją i tracą właściwości w tego typu urządzeniach. Słyszy się o wysychaniu/cieknięciu kondensatorów itp, a ja nie mam pojęcia o tych sprawach więc nie wiem, czy jest się czego bać i w jakim stopniu tego typu uszczerbki awarie występują i rzutują na jakość dźwięku. Prosiłbym o dalsze podpowiedzi najlepiej z linkami do aukcji oraz rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #5 31 Sty 2011 21:24
    globus1987
    Poziom 29  

patryk3444 napisał:
    Witam godnym polecenia wzmacniaczem do ciebie byłby pioneer a-447 ostatnio wpadł mi on nawet w ręce naprawdę świetny piecyk pioneer-a jeden z lepszych moim zdaniem :)

To akutat przykład wzmacniacza z przesadnym rozlanym basem, cofniętą górą i bardzo słabą średnicą to takie poduchowe brzmienie raczej do tego typu muzyki za delikatny. Ja polecił bym H/K 680 w tej muzyce sprawdzi się genialnie.
    Dobrym wyborem byłby także denon pma 860 lub 1060.

Dodano po 2 [minuty]:

wariato napisał:
    Denon PMA 250SE - niezbyt mocny ale warto, PMA 350SE - ciut lepszy, PMA 355UK też udany, poleciłbym też PMA-560.
    MARANTZ PM-62, Sony TA-F505ES, ROTEL RA-920AX/930AX,

Sony ta-f505es jest zbyt neutralny/delikatny do tego typu muzyki zresztą jak reszta serii Esprit.

0
  • #6 31 Sty 2011 22:15
    phill86
    Poziom 8  

Ponawiam pytanie o zużycie. Jako, że się na tym nie znam, to chciałbym wiedzieć ile prawdy w tym starzeniu się podzespołów i na co to wpływa. Czy grozi jakimiś awariami? Nie wiem czy pma 860 1060 pomijając wiek nie rozsadzi mi pokoju (stosunkowo małe pomieszczenie).

0
  • #7 31 Sty 2011 22:29
    globus1987
    Poziom 29  

Te wzmacniacze bardzo dobrze sie trzymają , każdy wzmacniacz oraz nawet nowy sprzęt może się uszkodzić. Zresztą za ta cenę nie kupisz nic nowego wiec nawet nie wiem nad czym się zastanawiasz.

0
  • #8 31 Sty 2011 22:51
    phill86
    Poziom 8  

globus1987 napisał:
    Te wzmacniacze bardzo dobrze sie trzymają , każdy wzmacniacz oraz nawet nowy sprzęt może się uszkodzić. Zresztą za ta cenę nie kupisz nic nowego wiec nawet nie wiem nad czym się zastanawiasz.
    Tak nie kupię nic nowego, to jasne, ale mogę kupić kilku-dziesięcioletni np. http://allegro.pl/denon-pma-535r-szampanski-z-pilotem-i1435129133.html albo http://allegro.pl/marantz-pm-62-potezna-integra-stereo-zobacz-i1436048397.html lub
    http://allegro.pl/potezny-denon-pma-860-new-optical-class-a-warto-i1428519715.html
    ewentualnie
    http://allegro.pl/denon-pma-355uk-i1430855084.html , ale z tego co wiem te są dużo starsze i stąd pytanie czy ryzyko związane z zakupem starszego około dwudziestoletniego wzmaka jest faktycznie takie duże. (Przy okazji prosiłbym o komentarze do tego sprzętu, jeśli ma ktoś coś do powiedzenia na ich temat).
    Przy okazji co sądzicie o
    http://allegro.pl/markowy-wzmacniacz-harman-kardon-hk6500-warto-i1420989384.html

0
  • #9 31 Sty 2011 22:56
    globus1987
    Poziom 29  

Oba które wymieniłeś to wzmacniacze z półki niżej nie wiem jak to z marantzem pm-62 bo tego modelu akurat szczerze mówiąc nie znam.
    Ja ci tych denonow bym nie polecał bo są bardzo przeciętne.

Z dobrych wzmacniaczy dostępnych na allegro masz też sony 606es bardzo dobry sprzęt będziesz usatysfakcjonowany. Ale tak jak pisze nie za barzo charakterem brzmienia jest do rocka choć nie wykluczam bo przy tych wymaganiach powinien się sprawdzić, jest to na pewno bardzo dobry wzmacniacz który będzie lepszy również od wymienionych.

0
  • #10 31 Sty 2011 23:19
    wariato
    Poziom 43  

Dla mnie muzyka rockowa zawsze wydawała się gatunkiem z wyeksponowaną górą. I można byłoby polecić Yamahę AX 492 ale może delikatnie podbarwiać.
    Osobiście uważam że powinieneś być zadowolony z tego ROTEL'a RA-930AX one dobrze czują się w gatunach rocka, bluesa. Znam osoby które polecają Rotele do tego typu muzyki.
    Jednak nie odrzucałbym Marantza, choć nie wiem jak on się sprawdzi w rocku czy hard rocku ale w blues'ie czy jazzie jest OK może PM68 mógłby więcej zaoferować w tej muzyce. Również Denona 860 bym nie odrzucał.

0
  • #11 01 Lut 2011 00:40
    phill86
    Poziom 8  

Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc. Rozważam marantza pm62, denona pma860 w ogóle przeglądam oferty. Zainteresowała mnie ta yamaha... jest w przystępnej cenie, tylko zastanawia mnie różnica pomiędzy ax-492 a ax-496, bo są w podobnej cenie, a ten drugi jest chyba nowszym modelem. Pozdrawiam.

0
  • #12 01 Lut 2011 01:18
    Mlody2
    Poziom 18  

Witam a ja polecam Pioneer A-616 gra bardzo dobrze.
    Wzmacniacz kupiłem jakiś czas temu na Allegro za 400zł i od nowości jedyne co w nim było robione to czyszczone przekaźniki nic więcej.
    Przed nim testowałem całą masę różnych wzmacniaczy amplitunerów takich firm jak Denon, Onkyo, Jvc Diora, itp. ale jednak dopiero spodobał mi się ten Pioneer A-616 gra bardzo naturalnie, oczywiście nie jest to najwyższa półka ale w cenie do 500zł chyba nic lepszego nie kupisz takie jest moje zdanie.
    Następna sprawa to odpowiednie przewody, kolumny, no i oczywiście jakiś dobry odtwarzacz cd ewentualnie na początek dvd Philips 9000S.

0
  • #13 01 Lut 2011 11:25
    globus1987
    Poziom 29  

Jeżeli chcesz celować w Yamahe to model wyższy ax-592 spokojnie można ją za ytyle wyrwać tylko musisz poczekać.
    Pioneer 616 gra naturalnie dobre sobie. Bo ja uważam , że to wzmacniacz który nie potrafi dobrze wygenerować sceny a jego dźwięk się opiera na zalewającym wszystko basie. Może i kolega testował mase sprzętu ale chyba bardzo niskiej półki i nie było porównania do na prawdę poprawnie brzmiącego wzmacniacza.
    Jedyne co można przyznać ty pioneerom są porządnie zbudowane, ale denon pma-1060 wygląda pod tym względem jeszcze lepiej.
    A jeśli chodzi o to , że nic nie bło w nim robione to nie koniecznie dobrze bo te wzmacniacze często już tracą pojemności na elektrolitach szczególnie w tych o mniejszej pojemności.

0
  • #14 01 Lut 2011 11:34
    Mlody2
    Poziom 18  

Poczytaj sobie kolego opinie na temat tego wzmacniacza nie wiem o co koledze chodzi z tym bassem może robiłeś odsłuch na słabych kolumnach?.
    Ja mam zestawiony ten wzmacniacz razem z kolumnami Tannoy M3 i gra to bardzo dobrze i byś się kolego zdziwił bo scena jest jak najbardziej ale żeby to osiągnąć nie wystarczy kupić sam wzmacniacz tylko trzeba zadbać o dobre kolumny przewody i odpowiedni odtwarzacz cd.

0
  • #15 01 Lut 2011 11:58
    globus1987
    Poziom 29  

Kolego słyszałem ten wzmacniacz tuzin razy, nie tylko ten wyższe modele również i wszystkie prezentują ten sam poziom z za wyjątkiem modeli a-90d oraz a-91d. Słuchałem ich na wiele lepszych kolumnach niż te Tannoye bo na infinity rs-5000, oraz tonsilowskich siestach oraz paru innych.
    A opinie nie interesują mnie bo ich słuchałem i mam swoje wyrobione zdanie.
    Przez okres paru lat odsłuchałem około 100wzmacniaczy, zajmowałem się również ich sprzedażą.
    Podepnij pod te tannoye np. Marantza pm-75 a zrozumiesz o czym mówię mając na myśli scenę czy szczegółowość oraz solidny nie rozlazły bas.
    To na tyle o nie będę się z tobą licytował w cudzym temacie bo to bez sensu a ciebie i tak nigdy nie przekonam bo wiesz swoje.

0
  • #16 01 Lut 2011 12:13
    Mlody2
    Poziom 18  

No widzisz a więc nie słyszałeś tego wzmacniacza na tych kolumnach to skąd możesz wiedzieć jak na nich się zachowuje i dlaczego sądzisz że te kolumny co posiadasz są o wiele lepsze?.
    Niby po czym to poznałeś, dziwi mnie to że te kolumny oraz wzmacniacz co mam ma bardzo dobre opinie w internecie a ty tak je krytykujesz.
    Zresztą taka wymiana zdań nie ma sensu najlepiej niech autor tematu sam zadecyduję który wzmacniacz jest dla niego najlepszy.

0
  • #17 01 Lut 2011 12:58
    globus1987
    Poziom 29  

Jak nie zauważyłeś założyciel tematu poszukuje wzmacniacza do kolumn heco. Więc nikogo nie interesują tu twoje kolumny.
    Napisałem o charakterystyce brzmienia tego wzmacniacza dlatego odradzam go autorowi, Znam bardzo dobrze serie M od modeli m1 po m5 łącznie z modelami revolution. Są to przeciętne kolumny nie mówię złe ale Siesty są lepszymi kolumnami jak również RS-y więc jeśli na nich ten pioneer nie był w stanie nic pokazać to na pewno nie warto się nim interesować . Jak pisałem słuchałem też wyższych modeli jak np 757, 777 i jak dla mnie to brnięcie w te same papkowate , zamulone brzmienie z większą mocą.
    I skończ z tymi opiniami w internecie bo napisałem nie interesuje mnie to jak ktoś przeskoczył z jakiś altusów i tym podobnych to może dla niego to hi-end. Ja jak pisałem kieruje się własnym słuchem a nie opiniami innych.

0
  • #18 02 Lut 2011 10:07
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Za kwotę, którą podałeś można znaleźć arcama alpha 7. Choć przyznam, ze lepiej mi się słuchało arcam alpha 5. Za 2/3 założonego budżetu znajdziesz w dobrym stanie.
    Można też uzbroić się w cierpliwość i poszukać NAD C350 czy Marantz pm-78. Chociaż normalną ich ceną, jest zazwyczaj kwota powyżej 800-900zł.

0