Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki silnik 1000 cm ma aparat zapłonowy?

Narek 1 08 Cze 2013 15:36 23334 60
    Narek 1
    Poziom 17  
    Ho,ho. Widzę, że ja jako autor w tym temacie nie pisałem od dwóch lat no to coś naklikałem. Zapytanie w temacie o aparat zapłonowy silnika dawno jest już nieaktualne ale pojedziemy dalej w tym temacie.

Sprawa nie upadła, rozwija się. Tamten agregat z silnikiem 1000 ccm dawno zrobiony, sprawdzony i niemal nawet zapomniany bo to było tylko dla zdobywania doświadczenia. Został on obudowany, wygłuszony i wpięty do instalacji. Dawał 7,9 kW prądu, grzał 6 grzejników. Sprawność elektryczna wyszła 24% co niby jest mało ale dla tak małej mocy kogeneratora to jest bardzo dobry wynik. Z grubsza biorąc wyszło tak, że wyprodukowany prąd pozwolił uniknąć zakupu prądu o wartości pokrywającej cena zużytego gazu. Tak więc "odpad" w postaci ciepła do grzania był jak gdyby za darmo. Był prowadzony pomiar głośności przez profesjonalne laboratorium akredytowane do oceny CE i wypadł nadzwyczaj pomyślnie z głośnością 68 dB. I tak z grubsza to wygląda.

Teraz robię większy agregat o mocy 22 kW i jest też osoba zainteresowana zleceniem agregatu 250 kW ale o tym w innym temacie.

Napisałem parę zdań bo są osoby zainteresowane "co słychać" piszące do mnie na PW.