Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawijarka do transformatorów

Mbachanek 04 Paź 2005 11:06 25750 33
  • #32 16 Paź 2005 17:50
    Buszra
    Poziom 13  

Znalazłem nawijarka do toroidów ma szydło zbudowane z dwóch pierścieni jeden wewnątrz drugiego. Pirścienie nie są jedną całością najpierw przekłada się je przez rdzeń. Na wewnetrzny nawijany jest odmierzona długość drutu, wewnetrzny jest napędzany przy nawjaniu toroidu prowadzi i odwija drut z wewnętrznego. Obydwa pierścienie kręcą się w przeciwnych kierunkach. Nie dysponuje rysunkami ale zaczołem wykonywać szydło (precyzyjna ślusarska praca) jak będzie gotowe to wrzucę tu fotki.

• #33 20 Paź 2005 01:30
    c_04
    Poziom 21  

witam
    ja zacalem sobie budowanie nawijarki transformatorow (cewek) a zeby bylo smieszniej na cyfrowce i z obliczen mi wyszlo ze bede potrzebowal okolo 60 scalakow;) a birac pod uwage ich niski koszt cena powinna sie zamknac w okolicach 80 pln (czesc juz mam bo kupuje na raty) srednia cena za 1 scalak to jakies 80gr... zbudowalem pare modulow i na razie mi sie odechcialo;) heh ale z zalozenia chcialem wyeliminowac silniki krokowe a cale sterowanie zrobic wlasnie w oparciu o impulsatopry i liczniki imulsow podawane z tychze powyzszych;) zbudowalem sobie modul klawaitury z koderem 10 na bcd oraz drugi modul pamiec ustawien + modul wyswietlaczy a wlasciwie to ich driverow bo same wyswietlacze beda sie znajdowaly w innej pozycji do obslugi maszyny bede mial tak jak napisalem klawiature numeryczna i przelacznik do wyboru pozycji w ktorej chce cos zmienic na wyswietlaczach... 7 wyswietlaczy bedzie do wpisywania danych a 7 do kontrolowania stanow maszyny po 3 dla zadania ilosci zwojow drutu czyli 3 do wprowadzenia zadanej ilosci i 3 do odczytu aktualnej nawinietej ilosci oraz po 2 wyswietlacze tj 2 do zadawania kroku (zalezny od grugosci drutu - im wiecej krokow tym grubszy drut) oraz do odczytu kolejnosci krokow tzn ile jest aktuanie wykonanych... po czym maszyna bedzie sie zerowac i zlicznie krokow bedzie sie odbywalo od poczatku... a to wszystko bedzie oparte o komparatory (chyba;)) ktore beda sluzyly do porownywania stanow zadanych do tych wykonywanych... zasada prosta jak..;) jeszcze tylko bede musial zrobic zmiane kierunku posuwu prowadnicy drutu ale to juz banalnie proste poniewaz mozna to zrobic chociazby na przekazniku i jednym przerzutniku polaczonym jako licznik do 1 (tzn dzielnik czestotliwosci) dodac chcielm tez czujniki krancowe o zmienianych pozycjach tak zeby dalo sie je ustawiac zaleznie od wielkosci karkasu a sam uchwyt dla nawijanej cewki chcialem rozwiazac cos na ksztalt spinacza do bielizny co dawaloby mi mozliwosc chwytania roznych rdzeni cewek lub transfornatorow (karkasow... problemem jest np nawijanie malenkich dlawikow

heh nawet kupilem sobie migomata do pospawania konstrukcji... a silnik nawijajacy wykorzystam z wycieraczek od malucha... do posuwu mozna by wykorzystac prety przegwintowane na calej dlugosc dostepne np leroyu czy jakiejs castoramie do tego tylko zamocowac silnik i impulsatpor (w silniku od wycieraczek juz jest cos na wzor impulsatora jednakze wymaga przerobki)

niedawno tez troche myslalem nad programowan wiertarka do wiercenia plytek tzn mialo to sie odbywac tak ze najezdzam wiertlem na miejsce gdzie ma byc otwor i naciskam przycisk (wprowadzam do pamieci) i tak ze wszystkimi otworami ktore maja byc wywiercoene na plytce... takie progranmowanie dawaloby mi mozliwosc robienie neizliczonej ilosci plytek jedyne co musialbym zrobic to tylko zmieniac plytki powiercone na te do wiercenia ale tez pewnie jakos by sie to dalo rozwiazac;)
    pozrawiam
    c_04

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo