Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka- 45cm czy 60cm? Bosch czy Siemens?

30 Sty 2011 14:28 11913 9
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,

proszę o pomoc w wyborze zmywarki.
    Rozważam kupno modelu 45cm lub 60cm dla dwóch osób. Czy zużycie energii jest istotnie różne?
    Biorę pod uwagę zmywarkę

Bosch SRS46T48EU
    http://www.bosch-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-wolnostoj%C4%85ce/45-cm/SRS46T48EU.html?source=browse

oraz

Siemens SF25M855EU
    http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywarki/zmywarki-wolnostoj%C4%85ce/45-cm/SF25M855EU.html?source=browse

(wiem, że obydwa modele są również dostępne w wersji 60cm szerokości).

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Dodano po 9 [minuty]:

czy ktoś wie jakie są kraje produkcji?
    Chiny czy Niemcy?

bo słyszałem, że to różnie bywa z tym "niemieckim " sprzętem
  • Poziom 9  
    tez miałam podobny dylemat ale miałam w zapasie jeszcze Beko /turcja/ po przeczytaniu wielu opiniii padło na bosh http://www.ceneo.pl/7805838 który jest troche tanszy od tego modelu co Ty podałes , mysle ze dla dwóch osób 45 jest wystarczająca a zuzycie pradu 194 kWh na rok i 11 litrów na cykl mówi samo przez sie ... wziac pod uwage ze przy myciu naczyn pod bierzaca wodą /ja tak robie/ zuzywa sie srednio ok 30 litrów do tego zuzycie gazu /junkers/ ... mysle ze nie trzeba sie zastanawaic :) a do tego porzadek na blacie w kuchni i nie trzeba wyznaczac kto dzis zmywa naczynia :) a chetnych zawsze mało do tej czynnosci :)

jesli chodzi o produkcje sprzetu bosh to niemcy , ta informacje znalazłam tu na forum podobno potwierdzona w boshu
  • Poziom 14  
    Bosch czy Siemens?Obojętnie.A dlaczego?bo tak.
  • Poziom 9  
    cóz za cenna informacja :)
  • Poziom 14  
    Cenna informacja,bo taki temat był tłuczony 34343907213 razy na tym forum,i wystarczy poszukać,czy Bosch czy Siemens,a poszczególne modele,to taki który nam bardziej pasuje funkcyjnie,i ot..cała magia.
  • Poziom 9  
    tak masz racje , co bysmy bez Ciebie zrobili :)
  • Poziom 10  
    Witam. ja mam akurat Bosch 60 cm i jestem mega zadowolony. Rodzinka 2+1 i nie wyobrażam sobie mniejszej zmywarki. Domywa ładnie garnki, więc pakujemy w nią wszystko co nam się uzbiera w kuchni. Do 45 nie włożysz za wiele, jeśli chcesz tam włożyć jakiś garnek. Zużycie wody i energii nie robi tak wielkiej różnicy, żeby nie zainwestować w większą i wygodniejszą zmywarkę.
    Oczywiście jeśli gotujesz w domu :)
    U nas zmywarka pierze co 2 dni, ale wkładamy w nią naprawdę wszystko.
    Pozdrawiam:D
  • Poziom 12  
    Rozmiar zależy od tego, ile masz miejsca w kuchni. Jeśli jest go więcej, to mógłbyś zdecydować sie na bardzo popularny i sprawdzony model Boscha. Firma jest od wielu lat na rynku, więc za tysiąc pięćset złotych z pewnością znajdziesz coś, co Cię zainteresuje. http://www.kupujemy.pl/smv50e10eu-cena-sklep.html
  • Poziom 35  
    Po długich przymiarkach, zasięganiu opinii i rozważeniu za i przeciw, w grudniu nabyliśmy zmywarkę Bosch SRS55M78EU w rozmiarze 45 cm. Dla 2 osób gotujących codziennie obiady, oraz wizyt dzieci od czasu do czasu jest całkowicie wystarczająca. Zużycie wody i gazu spadło wyraźnie, przy niewielkim wzroście zużycia energii elektrycznej. Pomiary wykazują, że pobór mocy faktycznie mieści się w wielkościach katalogowych, jednak zużycie wody przy niektórych programach jest nieco większe (około 16 litrów).
    Zalety:
    - jest bardzo cicha (seria SILENCE)
    - myje dokładnie
    - ma program automatyczny - dobiera czas i proces w zależności od zabrudzenia naczyń
    - wnętrze bardzo dobrze rozplanowane, możliwość "położenia" części uchwytów na talerze, zmienna wysokość górnej szuflady
    - zużycie prądu zgodne z deklarowanym w instrukcji
    - możliwość opóźnionego załączania (ładujemy wieczorem, a zaczyna zmywać o 6 rano, żeby nie zakłócać ciszy nocnej, lub zaczyna zmywać w czasie taniej taryfy - przy licznikach dwutaryfowych)
    - przycisk przyspieszający wykonanie danego programu o prawie połowę
    Wady:
    - nieco większy pobór wody (około 16 l w programie automatycznym)
    - naczynia nie są całkowicie osuszone, czasem trzeba użyć ściereczki.
    Ogólnie w podsumowaniu jesteśmy bardzo zadowoleni i uważamy, że wybór był słuszny.
    Mam nadzieję, że ten przydługi opis pomoże w powzięciu decyzji.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    u mnie tez padło na ten typ Bosha , niestety dopiero w poniedziałek bedzie podłaczona :( juz sie nie moge doczekac ...od dzis nie myje naczyn :P