Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW LT35 2003 po wymianie licznika z anglika na europę zaniża

30 Sty 2011 14:58 2692 10
  • Poziom 11  
    Witam, mam autko jak w temacie przerobiony anglik i postanowiłem zmienić licznik na wersję europejską ale teraz zaniża o 10km/h. Żeby wykluczyć że coś nie tak z licznikiem podłączylem drugi w wersji europa i też zaniżał. Co z tym fantem zrobić?
  • Poziom 20  
    Jeśli stwierdziłeś tą różnicę na podstawie nawigacji,to różnica jest prawidłowa.Sprawdź jakie powinieneś mieć opony jeszcze.
  • Poziom 11  
    Bez zmian opon na starym liczniku prędkośc była zgodna z navi (+/- 3 km/h) założyłem ten europejski licznik i zaniża o 10km/h.
  • Poziom 20  
    W dalszym ciągu jednak nie napisałeś dlaczego twierdzisz że zaniża.Porównywałeś to z innym samochodem czy tylko tą nawigacją?
  • Poziom 11  
    porównywałem z tą samą navigacją. Teraz jest pytanie czy trzeba przekodować coś w komputerze czy coś wymienić, jak np przy zmianie z tacho na licznik?
  • Poziom 11  
    to nie jest takie proste, tu chodzi najprawdopodobnie o kodowanie licznika, przekładałem sprintera i nie było żadnego problemu.
  • Poziom 20  
    andzin2000 napisał:
    postanowiłem zmienić licznik na wersję europejską ale teraz zaniża o 10km/h. Żeby wykluczyć że coś nie tak z licznikiem podłączylem drugi w wersji europa i też zaniżał

Czy po zmianie licznika też zmieniałeś kodowanie?Przyjmij do wiadomości że taka różnica będzie występowała.Jest sporo na ten właśnie temat,temat różnic we wskazaniu.No a dla rozwiania wątpliwości porównaj prędkość z innym samochodem,nie z nawigacją.
  • Poziom 11  
    nie, kodowania nie robiłem.
  • Poziom 9  
    tez zmieniałem miesiąc temu licznik w LT 46 na taki który przekłamuje przy 100 km o 17 km według nawigacji. najprościej jest wskazówkę na osi prędkościomieza przesunąć minimalnie do tyłu .prądkość będzie pokazywał dobrze ale nie rozwiąże to problemu z przekłamaniem ilości przejechanych km.
  • Poziom 12  
    Temat stary ale informacje można uzupełnić.
    licznik trzeba dopasować do auta - musi mieć przepisane informacje dotyczące opon i przełożenia tylnego mostu. Wystarczy że kóryś z tych parametrów był inny w aucie dawcy - i będziesz miał różnicę.
    Ale z drugiej strony 10kmh - z tym można żyć.