Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

autoalarm MAAT GFM-950CH jak dorobić pilot

30 Sty 2011 14:59 2264 5
  • Poziom 19  
    Witam!Mam auto alarm MAAT GFM-950CH z uszkodzonym pilotem (w częściach rozjechany przez auto).Chciał bym dorobić do niego pilota i nie wiem w jaki sposób mogę to zrobić.Czy ktoś może mi pomóc, czy jest w ogóle jakaś szansa dorobienia?Na jakich częstotliwości pracuje itd.
    Proszę nie pisać kup sobie nowy alarm bo ja lubię elektronikę i bardzo bym chciał powiększyć swoją wiedzę o dorabianie pilotów do centralek bo wielu znajomych mnie już oto pytało czy da się dorobić.Dysponuję podstawową wiedzą na temat elektroniki, posiadam programatory i stacje lutownicze i bardzo bym chciał dorobić sobie tego pilota.
    Bardzo będę wdzięczny o odpowiedzi.
    Dołączam fotki w/w alarmu i schemat podłączenia.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1897626.html
    autoalarm MAAT GFM-950CH jak dorobić pilot autoalarm MAAT GFM-950CH jak dorobić pilot autoalarm MAAT GFM-950CH jak dorobić pilot autoalarm MAAT GFM-950CH jak dorobić pilot
    autoalarm MAAT GFM-950CH jak dorobić pilot

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    kkknc napisał:
    Wymień sam moduł radiowy. Pytanie czy warto?

Wymiana samego modułu radiowego nie ma sensu i nic nie daje.
    Taki moduł kosztuje 20PLN lecz trzeba do niego dopasować odpowiedni nadajnik (pilot).
    Najważniejszy jednak jest tzw. koder/dekoder , czyli układy odpowiedzialne za to, żeby centralka reagowała tylko na wcześniej przypisanego pilota.

Oczywiście koder w pilocie musi być kompatybilny z dekoderem w centralce.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic153266.html

Można zastosować np. układy Motoroli (Freescale) MC145026, MC145027, MC145028.
    Chyba najbardziej popularne i najłatwiej dostępne w cenie ok. 5zł/szt.

Ewentualnie układy firmy Holtek : HT12E, HT12D , które są droższe.
  • Poziom 19  
    Dziękuję za wypowiedzi ,ale mi głównie chodzi o dopasowanie pilota do już będącej centralki(odbiornika).Chodzi mi o to czy da się odczytać dane z centralki (jakie parametry i kod jest używany do sterowania) i zaprogramować pilota do niej (jaki pilot by był odpowiedni)
    PS.
    na czwartym zdjęciu od góry w prawo jest mała płytka opisana code hopping i jest tam układ 358F 5E1
  • Poziom 19  
    Dzięki pomogło troszkę.
    Teraz pytanko co to za układ 358F,(4 fotka) bo nie bardzo mogę sobie z angielskiego przetłumaczyć?
    Co to za układ 106-A (5 fotka z prawej strony pod przewodem antenowym)?