Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola MC2100 blokada szumów

30 Jan 2011 15:07 2317 6
  • Level 11  
    Mam taki problem w Motoroli MC2100 na jednej (i tylko zawsze na jednej tej samej konkretnej częstotliwości),że po zakończeniu nadawania przez korespondenta nie zamyka mi się blokada szumów.I nie jest to kwestia zakłóceń na tej częstotliwości, gdyż po naciśnięciu przeze mnie PTT blokada szumów zamyka się i jest zamknięta cały czas do momentu kiedy nie pojawi się korespondent i nie zakończy nadawania.Czy jest możliwość regulacji czułości blokady szumów i w razie konieczności całkowitego jej rozkręcania ręcznie z panelu sterownia radia w Motoroli MC2100?Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Level 35  
    Jest możliwość ustawienia blokady szumów . Robi się to software'owo . Tego radia się nie rozkręca ponieważ to radio nie posiada (nie licząc mocowania płyty PCB) żadnej śruby :) . Całkowite zdjęcie blokady można zdefiniować pod jednym z przycisków na panelu .
  • Level 11  
    Czyli należy poziom zadziałania blokady ustawić z pozycji softwearu i jedynie przypisac jakiemus przyciskowi całkowite zdjęcie blokady szumów.A dlaczego na jednej czestotliowsci mi sie blokada nie zamyka tak jak opisałem powyżej?
  • Level 35  
    Bo w tych (i nie tylko w tych) motorolach blokadę szumów ustawia się w stosunku do kilku częstotliwości określonych w programie . Nie ustawia się jednego poziomu w całym paśmie . Dodatkowo ustawia się ją w stosunku do odstępu międzykanałowego 12,5 kHz oraz 20/25 kHz .
  • Level 11  
    Tylko że na wszystkich innych częstotliowsciach chyba ponad 150 jest oki a na jednej nie.Czyli z tego wynika że dla tej częstotliwosci trzeba ustawić osobno poziom zadziałania blokady szumów?
  • Level 35  
    Przy ustawianiu blokady szumów program ma ustalonych kilka częstotliwości wzorcowych . Nie da się ustawić blokady szumów dla każdego kanału indywidualnie . Być może na tym kanale masz podwyższony poziom zakłóceń .
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Mam ze dwie całkiem różne motki (XTS oraz jakaś MT chyba) i taki sam problem ;-) Obstawiam prawo egzemplarza, bo programowe walki na nic się zdały. Na nieszczęście jedną częstotliwością jest wyjście przemiennika, o dziwo "zamkniętego" CTCSS. No ale to akurat w XTS, a ta jest w ogóle złośliwa... Nie wiem - nie mierzyłem, ale może radio samo w sobie generuje tutaj jakiś syf. Dlatego najlepiej - o ile to jest jakiś simplex lokalny - zablokować się właśnie CTCSS i problem z głowy.