Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuner DVB-T Medion-Jak uruchomić?

30 Sty 2011 16:33 11555 8
  • Poziom 11  
    Witam! Mam takie pytanie .Jak uruchomić Cyfrowy tuner TV model CTX-1921.Jakim programem to odbierać.Z góry dzięki.
  • Poziom 34  
    Podłączasz antenę, łączysz z tv, włączasz do prądu uruchamiasz i robisz to co pisze na ekranie.
  • Poziom 11  
    Ale to jest na USB do laptopa,nie do televizora.
  • Poziom 33  
    Moim zdaniem program Windows Media Center powinien zadziałać. Jeśli on nie ruszy to DVB Dream. Masz może płytę ze sterownikami i oprogramowaniem?
  • Poziom 11  
    Niestety nie mam sterowników i oprogramowania. Tunerek kupiłem na Allegro,nie mam do niego pilota nawet.
  • Użytkownik usunął konto  
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    tedi22 napisał:
    Niestety nie mam sterowników i oprogramowania. Tunerek kupiłem na Allegro,nie mam do niego pilota nawet.

Możemy tylko współczuć.

Przenoszę do innego działu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    A w Bielsku-Białej robi się to tak (dla Win7): ściągamy sterowniki ze strony creatixa (3700) i rozpakowujemy katalog w dowolne miejsce. Podłączamy tuner do USB - pojawi się stosowny komunikat, wyłączamy skanowanie witryny windows update, przechodzimy do menedżera urządzeń i znajdujemy nasz tunerek z żółtym pytajnikiem. Spod RMB (prawy klawisz myszy) wybieramy właściwości > aktualizuj sterownik i wskazujemy rozpakowany katalog ze sterownikami i po chwili mamy zainstalowane urządzenie. Potem odpalamy Windows Media Center, przechodzimy do telewizji i klikamy na konfigurację - tam dajemy wyszukiwanie kanałów. Jeśli instalacja antenowa jest prawidłowa to po chwili cieszymy się cyfrową telewizją naziemną. Jeśli "nie znaleziono żadnych kanałów" to idziemy z lapkiem do kogoś u kogo chodzi DVB-T i ponawiamy skanowanie. TO, ŻE NA ANTENIE CHODZI TELEWIZJA ANALOGOWA NIE OZNACZA, ŻE PÓJDZIE TEŻ BEZ PROBLEMU CYFROWA!!!! Ale o tym można poczytać w innym miejscu... :D A czemu napisałem, że tak się robi w Bielsku? Bo w Rabce ten sam zestaw przywieziony z Bielska nie znajduje kanałów (ponoć DVB-T ma ruszyć od 1 sierpnia brrrrr - tydzień poczekamy...).
    Moderowany przez forestx:

Kolego - to są tak zwane "wykopaliska". Oczywiście dobre chęci są mile widziane, ale temat zamykam.