Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar ptl 1100 Zapala się servis po włączeniu

jacek4853 30 Sty 2011 20:33 4094 4
  • #1 30 Sty 2011 20:33
    jacek4853
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z pralką Polar ptl. Automat pracował przez dwa lata bezawaryjnie i zupełnie niedawno postanowił się zepsuć. Objawy awarii wyglądają następująco: pralka przy jakimkolwiek wybranym programie prania wykonuje 3 razy po kilka obrotów, następnie załącza się pompka i po wyłączeniu pompki zapala się kontrolka servis. Czytałem na ten temat co się tylko dało lecz nie znalazłem nic co mogło by mi pomóc. Diody które palą się po zakończeniu pracy załączone są na zdjęciu. Bardzo proszę o jakąkolwiek odpowiedź.

0 4
  • #2 30 Sty 2011 21:00
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Do sprawdzenia grzałka, czujka NTC.

0
  • #3 07 Lut 2011 20:36
    jacek4853
    Poziom 2  

Witam. Okazało się że jednak była to spalona grzałka. Z problemem poradziłem sobie w taki sposób że zawiozłem pralkę do " mechanika " i powiedziałem mu co dokładnie ma zrobić.(podłączyć sprawną grzałkę i sprawdzić czy automat się nie zawiesi na błędzie) Zostawiłem mu automat i po pracy pojechałem po jego odbiór. Mechanik stwierdził że spalona jest grzałka i za wykasowanie błędów z pralki skasował mnie ów tylko 50 zł. Czy Pralka polar ptl 1100 jak wykryje błąd to nie ruszy bez jego usunięcia...? Czy po prostu najprościej dałem zrobić się w balona i zarobić człowiekowi który pojęcia o pralkach za dużego nie ma... ??? ;/

0
  • #4 07 Lut 2011 21:15
    nares
    Specjalista AGD

jacek4853 napisał:
    Witam. Okazało się że jednak była to spalona grzałka. Z problemem poradziłem sobie w taki sposób że zawiozłem pralkę do " mechanika " i powiedziałem mu co dokładnie ma zrobić.(podłączyć sprawną grzałkę i sprawdzić czy automat się nie zawiesi na błędzie.............. dałem zrobić się w balona/

Zleciłeś mu usługę, więc należało za nią zapłacić, bo niby dlaczego miałby to robić za friko?
    Błędów nie trzeba kasować.

0
  • #5 07 Lut 2011 21:24
    ROBSON33
    Moderator AGD

jacek4853 napisał:
    Czy po prostu najprościej dałem zrobić się w balona i zarobić człowiekowi który pojęcia o pralkach za dużego nie ma... ??? ;/

Wykonał usługę a ty za nią zapłaciłeś i tu raczej brak powodów do dyskusji.

Dalsza dyskusja zbędna.

0