Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio UNITRA SAFARI 5, jak podłączyć?

18 Paź 2004 20:56 6799 9
  • Poziom 14  
    Witam kolegow z grupy. Mam radio UNITRA SAFARI 5 i niewiem jak je podlaczyc. Moze to jest smieszne ale ja niewiem
    tam sa trzy kabelki : jeden bialy i dwa czarne. Pomóżcie !!!!!
  • Poziom 21  
    ten kabel na którym jest bezpiecznik do plusa (prawdopodobnie biały) masa zasilania na obudowę a te dwa pozostałe to głośnik radio jest monofoniczne więc jeden głośnik pozatym jak go podłączysz to radio nie będzie działało na UKF chyba że ktoś już je przestroił
  • Poziom 14  
    tam jest biały kabel ale nie ma bezpiecznika , a bezpiecznik chyba jest potrzebny co nie ?
  • Poziom 19  
    Dwa czarne to chyba głośnik, czerwony (biały?) to plus. Minus jest na masie. (tak mi się wydaje :D )Dawno tego nie podłączałem...
    A nie jest tam przypadkiem napisane (na wejściu tych kabelków do radia?)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam biały kabelek to napewno "+" pytasz czy trzeba bezpiecznik tak trzeba ok 3A są w sprzedaży takie gotowe kabelki wraz z obudową bezpiecznika.
  • Specjalista AGD
    Podstawa ---sprawdź czy radiator układu mocy jest podłączony bezpośrednio do blachy czy nie jest odizolowany podkładką mikową od blachy radia jeżeli jest bezpośrednio podłączony to jest to radio z z minusem na masie i podłącza się je tak jak pisali koledzy jeżeli radiator jest doizolowany to może to być radio z + na masie wtedy na biały przewód podłącza się minus a + na masę ale to jeszcze trzeba by sprawdzić były po prostu takie wersje też np. do syreny
  • Poziom 17  
    Witam!
    w tym radiu układem mocy jest UL1481 i jest on podłączony do masy
  • Specjalista AGD
    Wcale to nie musi być ul 1481 zdażały się wersje z układem tba810 to to samo ale dla kogoś kto nie zna się za bardzo może to go wprowadzić w błąd owszem radiator podłączony jest nie do masy tylko do minusa bo były takie safari 5a orginalnie z + na masie (masa czyli metalowa obudowa radia ) sam w swojej historii przerobiłem tak dziesiątki takich odbiorników a u nas na warsztacie setki i to w 1 stronę z + na – jak i odwrotnie dlatego pozwoliłem sobie wtrącić zwoje 3 grosze na temat tego czy w danym radiu jest plus czy minus na masie
  • Poziom 14  
    W odbiorniku SAFARI 5 jest wbudowany filtr zasilania i tam proponuję poszukać zasilania. Kabelek od głośnika będzie połączony z koncówką (-) kondensatora elektrolitycznego 1000uF przy UL1481. Miałem 2 takie odbiorniki swego czasu i na tej zasadzie znalazłem rozkład kabli.Jest +,gł+,gł- a masa na obudowie.
  • Specjalista AGD
    ludzie nie piszczcie głupot wcale w safari 5 nie musi być - na masie czytajcie to co napisałem przerobiliśmy i nas tylko w zakładzie setki takich odbiorników z - na plus na masie tak że wcale radio nie musi mieć – na masie podstawa trzeba sprawdzić czy radiator układu mocy jest odizolowany od metalowej obudowy jeżeli nie jest to radio na bank ma – na masie a jeżeli między blachą za radiatorem jest podkładka to radio może mieć + ma obudowie
    alberto86 to jak idą kable głośnikowe niczego nie tłumaczy w obu wersjach przewody głośnikowe idą tak samo cały problem to przewód zasilania z filtra idzie na wyłącznik a z wyłącznika trzeba sprawdzić czy idzie na + elka filtrującego czy na – elka