Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PDH 585 Dafne wymiana silniczka.

18 Paź 2004 21:21 2106 13
  • Poziom 10  
    Witam
    Ostatnio pytałem co maże być przyczyną tego że bęben w pralce obraca sie w jedną stronę,poradzono mi aby wymienić silniczek z programatora.Po długich poszukiwaniach udało mi sie zdobyć taki silniczek więc wymieniłem go ale prblem pozostał.Bęben nadal w czasie prani obraca się tylko w jedną strone.Jak to naprawić?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  

• Specjalista AGD
    adam23nw napisał:
    Witam
    Ostatnio pytałem co maże być przyczyną tego że bęben w pralce obraca się w jedną stronę,poradzono mi aby wymienić silniczek z programatora.Po długich poszukiwaniach udało mi się zdobyć taki silniczek więc wymieniłem go ale prblem pozostał.Bęben nadal w czasie prani obraca się tylko w jedną strone.Jak to naprawić?

Witam.
    Czy to że bęben obraca się w jedną stronę oznacza obracanie się bębna bez przerwy i nieprzesuwanie się programatora, czy zginęły tylko obroty rewersyjne w drugą stronę :?:
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Witam :sm24:
    Kolega skryn ma racje silniczek nie był nowy ale miał być podobno sprawny.Teraz mam problem z nabyciem nowego może ktoś wie gdzie na terenie śląska moge dostać taki silniczek.

• Specjalista AGD
    skryn napisał:
    Za mojej praktyki nie zdarzyło się, aby silnik obracał się w jedną tylko stronę z przerwami. Może kupiłeś zepsuty używany silniczek? Po wymianie na nowy wszystko powinno być ok. Inaczej czeka Ciebie wymiana programatora.
    PS. Możesz naprawić stary. Temat był już wałkowany na forum wiele razy.
    Pozdrawiam.

Witam.
    Otóż w mojej praktyce niestety zdarzyło mi się serwisować pralkę, gdzie zginęły obroty prania w jedną stronę.
    Adam23nw w żadnym swoim poście nie zaznaczył że bęben obraca się bez przerwy w jedną stronę. W/g mojej wiedzy wymiana samego silniczka niczego nie zmieni nawet jeśli będzie on nowy prosto z fabryki.
    Jedyne wyjście podmiana programatora.
  • Poziom 10  
    Paw_el napisał:

Witam.
    Czy to że bęben obraca się w jedną stronę oznacza obracanie się bębna bez przerwy i nieprzesuwanie się programatora, czy zginęły tylko obroty rewersyjne w drugą stronę :?:

Witam ponownie i wyjaśniam dokładnie: pralka działa normalnie bez problemów przy pustym bębnie(z samą tylko wodą), a przy pełnym brak obrotów rewejsyjnych w prawom stronę a programator przeskakuje na dalszy cykl prania.

• Specjalista AGD
    Witam.
    Jeśli zanik obrotów rewersyjnych powoduje ilość wsadu do bębna w takim przypadku może być winny silnik główny, uszkodzone uzwojenie prania.
  • Poziom 10  
    Wtam
    Faktycznie okazało sie ze to wina silnika głównego (chyba trochę przegrzał się,a pozatym coś go zalało bo nie wygłądał za ładnie).Na szczęście znajomy miał podobny który pasował w miejsce starego i narazie pralka działa bez zarzutów. :sm16: Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 1