Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie wyłącza się lodówka Whirlpool model ARC 5550

latosek67 31 Sty 2011 07:00 6517 5
  • #1 31 Sty 2011 07:00
    latosek67
    Poziom 9  

Witam
    Poszukuję schematu elektrycznego lodówki Whirlpool model ARC 5550 . Lodówka nie wyłącza sie - nastawiłem minimalną temperaturę. W związku z tym podejrzewam niesprawny termostat lub sklejenie się styków przekaźnika sterującego silnikiem (w tym modelu jest jeden wspólny agregat na chłodziarkę i zamrażarkę)

1 5
  • #2 31 Sty 2011 12:21
    Trull
    Poziom 28  

Może być również mała ilość czynnika chłodzącego, sprawdź czy cała płyta na ścianie chłodziarki jest zimna równomiernie na całej powierzchni. Jeśli jest wychłodzona tylko częściowo to masz braki gazu w układzie chłodzenia.

0
  • #3 31 Sty 2011 15:07
    rserej
    Poziom 18  

Sprawdź jaka jest temperatura w wewnątrz lodówki.Przychylam się do wypowiedzi poprzednika,jeśli to termostat to nawet bez pomiaru temperatury będziesz to wiedział wszystko w lodówce zamarznie ci na kość.Uszkodzenia termostatu takie to raczej rzadkość zazwyczaj termostat uszkodzony nie załącza do pracy.

0
  • #4 31 Sty 2011 15:29
    Witold5
    Poziom 30  

Nie koniecznie termostat (ja miałem taki przypadek). Po wymianie termostatu sprawdziłem co z tym niby popsutym. Okazało się że pękła blaszka która powoduje odbicie styku w wyłączniku. Termostat był sprawny.

0
  • #5 31 Sty 2011 17:13
    pipałosia
    Poziom 25  

Nie wiem czy to brak czynnika.Miałem taki przypadek z brakiem tego czynnika właśnie. Objawiało się to i owszem że się nie wyłączała ale również wogle nie chłodziła i mroziła. Byłem skłonny wydać na termostat ale gość ze sklepu zarazem serwisant po kilku pytaniach wskazał na brak czynnika. Przyjechał napompował czy nabił czy jak to się tam nazywa i zaczęła pracować jak nowa. Faktem jest że to polska lodóweczka ale objawy przy braku czynnika chyba we wszystkich innych były by podobne. A w tym przypadku chłodzi lecz się nie wyłącza samodzielnie ale po ręcznym wyłączeniu jednak się włączy, więc wydaję mi się że może to być termostat.

0
  • #6 01 Lut 2011 07:54
    latosek67
    Poziom 9  

Dziękuję za cenne uwagi. Przed podjęciem działań przeprowadziłem "wywiad' z teściową, jak to z tą "awarią". Okazało się, że po rozmrożeniu, umyciu lodówki, a następnie ponownym włączeniu "wystąpiła ta awaria". Przyczyną było załadowanie na maksa zamrażalnika nową porcją mięsiwa - ale o tym teściowa wspomniała po czasie. No to jej przetłumaczyłem, że w takim przypadku lodówka będzie długo pracowała (posiada tylko 1 agregat), zanim, zamrozi taką górę mięsa.
    Mimo wszystko raz jeszcze dziękuję za cenne uwagi.
    Pozdrawiam

0