Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WEBASTO BW50 - nie reaguje na włącznik, nie działa.

OKI 31 Sty 2011 09:56 1929 6
  • #1 31 Sty 2011 09:56
    OKI
    Poziom 18  

Ostatnio miałem problemy z odpalaniem silnika (odpalałem na kilka razy silnik) i chyba ubiłem webasto BW50 z powodu ciągłego włącz wyłącz zapłon.

Webasto nie reaguje na włącznik zero jakiejkolwiek reakcji (wersja analog +12V po stacyjce)
    Odczytane błędy:
    -Glow plug/ flame monitor in.... ilośc 255 przy 30C Pre-glowing 1
    -Operating Voltage too low ilość 240 przy 30C After-run due to fault 1
    -flame Failure ilość 134/ 26C After-run due to fault 1

Wnioskuję ze padła świeca żarowa, czy to może byc powodem braku reakcji całego urządzenia?
    Błędy się skasowały i nie ma ponownie żadnych, ale nadal nie daje się uruchomić.
    Nie daje rady nawet wykonać testu z komputera poszczególnych komponentów np włącz wentylator kabiny etc.
    Przy próbie wykonywania testu zrywa połączenie z kompem, napięcie zasilania poprawne nic nie siada.
    Jakieś sugestie?

0 6
  • ambtechnic
  • #2 03 Lut 2011 20:21
    l3l0
    Poziom 16  

hmm ogolnie komputer pokazal blad kolka zarowego za niskie napiecie oraz zanik plomienia ....

kolek zarowy - ok ma prawo isc do diabla ....
    za niskie napiecie - uzywasz go jako postojowe czy jako dogrzewac bo piszesz +12 po stacyjce czyli dogrzewacz ?? nie masz zegarka pilota ? )
    zanik plomiena - uszkodzony czujnik plomienia w co watpie zeby tyle rzeczy naraz lub brak paliwa ....rozumiem ze masz piec przelewowy ? czyli zasilanie webasta jest poprzez powrot z silnika i ogolnie 2 przewody paliwowe wchodza do pieca ?

najlepiej jest na probe przy tych piec wpiac na krotka poszczegolne elememty i patrzec co sie dzieje . ostatecznie jak nic nie da zostaje kaseta sterujaca niestety lubia padac i nei tylko w tych modelach ... sam musialem to odczuc na swojej skorze :(

0
  • ambtechnic
  • #3 03 Lut 2011 21:21
    OKI
    Poziom 18  

Zgadza się, nie mam zegarka odpalam z przycisku.
    Miałem włączone webasto i uruchamiałem kilka razy silnik i to się stało.
    Zasilanie tak jak napisałeś na powrocie przelewowe.
    Oczywiście sprawdzę świece etc. dziwi mnie też że mogę podglądać dane ale w chwili wywołania testu PC traci komunikację.
    Identyczny objaw mam w chwili próby uruchomienia pieca poprzez program.
    Mam przeczucie ze to jednak elektronika, a tak ładnie wszystko działało :(

0
  • #4 04 Lut 2011 07:03
    l3l0
    Poziom 16  

nawet sprawna kaseta czasami potrafi zerwac polaczenie .... sprawdz kolek nowy na probe ...ogolnie zasada jest taka ze najpierw odpalic silniki pozniej webasto .... mimo ze kaseta ma zabezpieczenie pod i nad napieciowe cos moze pojsc.... ciezko powiedziec czy to tego wina ja tez tak odpalalem i poszla mi kaseta ale czy to wina ze wilgoc czy co ciezko stwierdzic ....

0
  • #5 15 Lut 2011 12:11
    OKI
    Poziom 18  

Sprawa rozwiązana. Uszkodził się przewód zasilający a dokładnie pojawiła się woda w złączu i skorodował pin.
    Przez wodę na tyle płynął prąd ze elektronika jeszcze działała, ale połączenie zrywało gdy potrzebowało większego prądu na start.
    Co ciekawe mierzyłem napięcia w stanie spoczynku i nic na to nie wskazywało ze problem jest w zasilaniu.
    Dla wyjaśnienia dodam ze przewody zasilające były przylutowane do pinów nałożone termoskurczki i całość zalana silikonem do pełna, jak widać na niewiele się to zdało.

0
  • #6 20 Wrz 2011 19:46
    Marek Sp
    Poziom 20  

właśnie mam takie webasto i po podłączaniu pod zasilanie bez paliwa i bez wody usiłowałem uruchomić naciskając zapal ale nic się nie stało . Jak sprawdzić czy da sie go uruchomić i jak odczytać błędy ?

0
  • #7 08 Gru 2011 22:13
    OKI
    Poziom 18  

Sprawa rozwiązana. Uszkodził się przewód zasilający a dokładnie pojawiła się woda w złączu i skorodował pin.
    Przez wodę na tyle płynął prąd ze elektronika jeszcze działała, ale połączenie zrywało gdy potrzebowało większego prądu na start.
    Co ciekawe mierzyłem napięcia w stanie spoczynku i nic na to nie wskazywało ze problem jest w zasilaniu.
    Dla wyjaśnienia dodam ze przewody zasilające były przylutowane do pinów nałożone termoskurczki i całość zalana silikonem do pełna, jak widać na niewiele się to zdało.
    temat do zamknięcia.

0