Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potrzebny prosty układ załączania podswietlania car audio

31 Sty 2011 10:52 3109 6
  • Poziom 9  
    Witam!
    Buduję subwoofer do mojego autka i zamierzam zrobić jakieś ciekawe podświetlenie.

Wzmacniacz wzbudzany jest sygnałem remote po włączeniu radia.
    Nie chce zbytnio obciążać wyjścia remote w radiu, poza tym jego max. obciążenie = 0.3A czyli ok 10 x super flux a to za mało :)
    Poszukuje pomysłu na jakiś prosty układzik (do 1A), który załączał by podświetlenie właśnie po pojawieniu się sygnału na przewodzie remote. Szukałem na forum ale nie mogę znaleźć nic odpowiedniego. Proszę o pomoc.
  • Poziom 37  
    Nic prostszego. Wystarczy tranzystor mosfet jako klucz. Prądy do nawet 20A ;)
    Do ledów nawet chłodzenia nie będzie potrzebował

potrzebny prosty układ załączania podswietlania car audio]Link[/url]

=================================================================================================
    [MOSFET tak, ale za schemat ... usuwam "pomoga". Powinien być NPN/MOSFET P. Umożliwi to szeregowe łączenie diod. Mariusz Ch.]

Zobacz:
  • Poziom 9  
    ale schemat zostaje ten sam?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Użyj sobie małego przekaźnika, jeśli masz wątpliwości. Sterowanie z radia, zasilanie z zasilania wzmacniacza.
  • Poziom 9  
    Myślałem o tym, ale wolę wykonać układ na tranzystorze, ponieważ będzie bardziej bezawaryjny. Poza tym, elektronikę chcę zamontować w skrzynce i w razie awarii takiego przekaźnika będę musiał rozkręcać.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ??Rozumiem, że jak uwalisz tranzystor, to nic nie będziesz musiał rozkręcić i zdemontować - ciekawa filozofia. I pokaż mi przekaźnik uwalony tak niskim prądem, bo to też ciekawe. I napisz, co padnie szybciej - tranzystor, czy przekaźnik, jak mu zewrzesz przypadkowo wyjście?
  • Poziom 9  
    W sumie może i racja. Drgania raczej nie wyrządzą mu krzywdy ;) a i układ prostszy. Dzięki za zainteresowanie.