Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung F480 zablokowany, soft

31 Sty 2011 14:27 13013 17
  • Poziom 9  
    Witam dostałem od znajomego telefon samsung f480 z tym, że jest on zablokowany. Na telefon zostało nałożone hasło, a telefon był dość długo nieużywany i niestety zapomniana została końcówka hasła początek ponoć pamięta. Przeszukałem internet i jedynym sposobem jaki znalazłem na odblokowanie jest flash telefonu i tu moje pytanie czy za pomocą zwykłego kabla usb jestem w stanie to zrobić, czytałem że tak ale jak to zrobić to już nikt nie pisał. Myślałem także czy aktualizacja softu za pomocą narzędzi samsunga by coś pomogła bo przypuszczam że takowe jest ale czy usunie to hasło?
  • Spec od GSM
    Zakladam ze jest to F480 jak w tytule tematu a nie f480i (*#1234# na wlaczonym telefonie ...F480... F480i...) Tak to flash... Jednak gdy masz phone freeze - bedziesz musial zczytac kod dla phone freeze, no i przy okazji bedziesz mogl zczytac kod dla zdjecia blokady simlock jezeli telefon takowa posiada ... zalozmy ze jest to tylko kod zabezpieczajacy - flash jak w instrukcji....

soft np F480XXHF7:
    http://www.megaupload.com/?d=RQXV7QZ6

F480XXIC3:
    http://www.filecrop.com/F480XXIC3.html
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź. Telefon to raczej SGH-480 tak jest napisane pod baterią. Z wiadomych przyczyn nie sprawdzę w systemie telefonu(zablokowany). A jeszcze jedno jak zczytać ten kod phone freeze? Telefon prawdopodobnie posiada simlock. I jeszcze jedno podałeś tam linki do dwóch softów czy to jest obojętne który wybiorę? Czy są one po polsku, operatorskie czy zwykłe? I czy zwykły kabel USB wystarczy? Dzięki i pozdrawiam.
  • Spec od GSM
    Sa to softy open bez kustomizacji operatorskich, a simlock to juz nie za free to samo tyczy sie kodu dla freeze phone - albo zaniesc do serwisu albo kulankendi.com - platny logger ...

Procedury dla kulankendi - unlock/unfreeze via usb cable:

******** T919,F480,F490 Unlocking/Unfreezing Instructions ********

>> Read Unlock Codes by USB Cable ONLY <<

1. Power on phone without simcard
    2. Enter code: *#782872# it will switch mode to Qualcomm
    3. Connect USB cable, install drivers from support: QUALCOMM_USB_Driver.rar
    4. Go to SETTINGS and click DETECT,select COM port with "Qualcomm Diagnostic..." name and click ACCEPT
    5. Select "Read Unlock Codes" option and click EXECUTE and wait for codes
    6. Unlocking procedure is same as for P910(select P910 to read instruction) except that 128K simcard is NOT required.
    7. Switch back communication to Samsung mode by enter *#726872# code

>> Direct Unlock/Unfreeze by USB Cable ONLY <<

1. Power on phone without simcard
    1a. If Phone is in FREEZE state then working simcard is required to get access to keyboard
    2. Enter code: *#782872# it will switch mode to Qualcomm
    3. Connect USB cable, install drivers from support: QUALCOMM_USB_Driver.rar
    4. Go to SETTINGS and click DETECT,select COM port with "Qualcomm Diagnostic..." name and click ACCEPT
    5. Select "Unlock" option and click EXECUTE and wait for finish.

Sterowniki usb:
  • Poziom 9  
    Aha to czyli jeżeli dobrze rozumiem locka zdjąć to nie tak za darmo ale pomijając to aby przeflashować ten telefon i żeby znikło mi hasło na nim założone muszę mieć ten kod phone freeze, a żeby go zdobyć należy iść do serwisu albo przez ten portal? A ile taka przyjemność kosztuje bo może faktycznie taniej będzie w serwisie to zrobić? Doczytałem się tam coś o 10 euro czyli faktycznie zostanie pewnie serwis.
  • Spec od GSM
    Jezeli to jest kod zabezpieczajacy telefon - blokujacy dostep do menu - to po samym flash wyresetuje sie do ustawien fabrycznych.... Wtenczas po flash zrob reset telefonu:

*2767*3855#

Phone freeze i simlock to zupelnie inna przypadlosc niz uzytkownika kod zabezpieczajacy - user code ....

Wyczerpane sa juz wszystkie mozliwosci w temacie, nawet nie wgrales nowego oprogramowania do telefonu mimo opisu, linkow, softu - wiec skad mamy wiedziec o jakie zabezpieczenia w telefonie chodzi, skoro ty sam nie wiesz, to tymbardziej bez pewnych danych skad to moga wiedziec inni.....
  • Poziom 9  
    Po prostu się dopytuje gdyż jeszcze nie robiłem nigdy samsunga telefonami zajmuję się amatorsko i dotychczas robiłem tylko sony ericssona i jakieś nokie. Oczywiście dzięki za pomoc spróbuje tego flasha zrobić może będzie dobrze. A co do zabezpieczeń to chodziło mi właśnie o hasło założone przez użytkownika to blokujące dostęp do menu.
  • Poziom 11  
    Jeśli użytkownik założył hasło i zapomniał, to w zupełności wystarczy reset epromu kodem *2767*3855#. Nieumijętne wgranie firmware może właśnie spowodować phone freeze, a wtedy będziesz musiał dać komuś zarobić. Aha, jeszcze taka zabawa softem w tym modelu może spowodować zablokowanie aparatu fotograficznego - do zrobienia w warunkach domowych (wgranie na nowo sterowników aparatu po kablu USB).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    jar.g napisał:
    Jeśli użytkownik założył hasło i zapomniał, to w zupełności wystarczy reset epromu kodem *2767*3855#. Nieumijętne wgranie firmware może właśnie spowodować phone freeze, a wtedy będziesz musiał dać komuś zarobić. Aha, jeszcze taka zabawa softem w tym modelu może spowodować zablokowanie aparatu fotograficznego - do zrobienia w warunkach domowych (wgranie na nowo sterowników aparatu po kablu USB).

Tylko jak go wpiszesz? :D
  • Poziom 11  
    Samsung F480 uruchamia się w trybie bez karty SIM, więc mozna sobie wpisywać kody do woli. :-P
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ale od razu woła kod blokady.
  • Poziom 11  
    No fakt, nie pomyślałem! Jeśli wpisanie jako hasła 00000000 (8 zer) nie rozwiązuje problemu, to tylko wgranie softu. Bez obaw, to łatwa operacja zwykłym kablem USB.
  • Spec od GSM
    F480 od razu wola kod blokady - kto mial ten model zablokowany ten wie - a kto teoretyzuje to konczy sie tylko na teorji. Poza tym jak mozna zle wgrac soft majac nawet orginalne manuale samsunga z zalacznika. Przesoftowalem kilka setek F480 i nigdy nie mialem zadnych problemow z kamerą. A juz te ''00000000'' czyli wartosc fabryczna - byla zmieniona na wartosc zadaną przez uzytkownika którą zapomnial i z tad ten post - a to to nawet szkoda komentowac: konfiguracje kamery :)))))))))))))

Raz piszesz ze to prosta operacja kablem usb, raz ze grozi uszkodzeniem nie do naprawienia w domowych warunkach :))) Od tego jest forum by dac manual i powiedziec krok po kroku - co w tym temacie bylo uczynione ....
  • Poziom 11  
    No kolego masz rację, kamerka pada przy kombinowaniu z lockiem a nie wgraniu firmware, ale nie wypada tak wyśmienitego praktyka pouczać, (kilkaset F480 toż to epidemia jakaś) jednak gdyby wystąpił ten problem, to posiadam sterowniki tego aparatu i odpowiedni program do ich wgrania.
  • Spec od GSM
    Nie uwazam ze to duzo - w hurcie innych modeli wiecej sie przez lata robilo - i nie epidemia a po prostu na zmiane jezyka, update firmware..... Za to gdybys robil choc jeden z kodem zabezpieczajacym - to nie straszylbys forumowiczow kamera w f480 :)))

Pliki co posiadasz sa juz od dawna ogolnie dostepne.... W tym temacie calkiem nieprzydatne....
  • Poziom 11  
    Jasne, jak w hurcie to hurtowa ustarka. A ja kolekcjonuje programy, softy i flashe do telefonów i nie tylko, bo mam dużo wolnego miejsca w komputerze. F480, zaraz, czy to ten z takimi gałkami do jaskrawości i kontrasu z tyłu? Trzeba było od razu tak mówić, tam się głowica UKF rozstraja :-D. Szkoda gadać:!:
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Tak to ten sam :))))) Spoko :)))
  • Poziom 9  
    Dzięki "Stokłosy" za pomoc wysyłam podziękowanie, przepraszam, że dopiero teraz ale tak jakoś wyszło. Telefon zrobiłem i śmiga jak powinien.