Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica-Minolta bizhub 250 bardzo wolno drukuje pliki PDF

31 Sty 2011 14:28 10733 12
 • Poziom 9  
  konica-minolta bizhub 250 podłączona przez lan na porcie 9100 protokołem RAW skandalicznie długo przyjmuje zadania do druku w formacie PDF. Strona konfiguracyjna www maszyny działa ok, pingi około 3ms, a druk nie do przyjęcia 10MB około 15min przetwarza zanim wydrukuje.
  Gdzie szukać przyczyny?
  pozdrawiam Wszystkich.
 • Poziom 18  
  Przyczyny szukaj w kontrolerze maszyny. Innymi słowy - ten typ tak ma.
 • Poziom 14  
  Ten typ wcale tak niema- zainstaluj sterownik "KM_UniversalDriver_pcl_v1200_win2kx_vista_xp_English" i twój problem rozwiązany.
  Przerabiałem ten problem i rozwiązaniem była instalacja tego sterownika - do sciągnięcia chyba z amerykańskiej albo z australijskiej strony konica. N polskiej wtedy niebyło- ale mogł0o coś się zmienić. Jak byś nieznalazł to pisz mam tą wersję to wyślę na priv.
 • Poziom 12  
  Ja stosuję drukowanie pdf przez dysk drukarki. Zapisuję w skrzynce i drukują z maszyny. Wszystkie chyba Minolty i Developy maja ten sam problem z drukowaniem pdf-ów.
 • Poziom 10  
  Po pierwsze są one troszkę wolne jeżeli chodzi o PDF-y. Nie stosuj uniwersalnych sterowników. Ja miałem Podobny problem, zmieniłem sterownik z nowego uniwersalnego na starszy ale dedykowany i pomogło.
 • Poziom 9  
  Hm,
  mam podobny problem z KONMI 282 przy wydrukach powyżej 400-500 stron nie dochodzi w ogóle do druku (bufor wydruku czy też pamięć schodzi do zera)- wydaje się że to urządzenie jest raczej przystosowane do robienia kserokopii niż do drukowania sieciowego. Ogólnie proszę o pomoc. Drukarka ZAWSZE buforuje dokument "odbieranie z drukarki" - ustawienie opcji rozpocznij drukowanie natychmiast lub drukuj bezpośrednio do drukarki jest pomijane.

  I niby nic ale (choć nie lubię HP za te insynuacje z tonerami (że zamienniki sa lewe itd)) to jednak drukareczka mała hp 2055 radzi sobie z kopyta z tym samym dokumentem.... ?

  Dzięki za jakiekolwiek sugestie...
 • Poziom 2  
  Witam. Ja miałem podobny problem z HP - PDF-y przesyłane były do drukarki bardzo wolno. W preferencjach drukowania wyłączyłem opcję REt (Resolution Enhancement technology), co spowodowało przyspieszenie drukowania (powrót do normalności). Jeżeli Twoja drukarka posiada odpowiednik hewletowskiego REt, może warto wyłączyć? Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  Ha - mój problem rozwiązany :idea:

  należy w opcjach kserokopiarki ustawić jako podstawową drukarkę (domyślnie jest ksero) po zmianie i ustawieniu na komputerze w opcjach drukarki "drukuj bezpośrednio do pliku" co prawda nie jak wicher, jednak minoltka (282) mruczy i drukuje bez zapisu do bufora... :D
 • Poziom 10  
  odświeżę temat. Moje bh 350 wszystkie są ustawione domyślnie na drukarki i dru bezpośrednio do nich a i tak przetwarzają pliki pdf bardzo długo- kilkanaście minut. Problem może w bh 282 ( troszkę nowszego urządzenia) został rozwiązany ale 250 i 350 nie działają , w 222 tez to samo. Może ktoś już poradził sobie z tym problemem ?
 • Poziom 21  
  Spróbuj w Adobe Reader -> Drukuj -> Zaawansowane -> zaznacz "Drukuj jak obraz".
 • Poziom 10  
  tak wiem już to robiłem, pomagało delikatnie albo wcale. dzisiaj podmieniłem firmware na specjalny phase 2.0 ustawiłem domyślnie printer, drukuj bezpośrednio do drukarki , pdf jako obraz i trochę się poprawiło ale i tak na samsung za 200 zł usb drukuje to szybciej.
 • Poziom 12  
  Temat co prawda leciwy ale nadal na czasie. Dwie rzeczy z których każda trochę pomaga:
  1. Drukuj jako obraz - omawiane wyżej
  2. Zmiana sterownika na HP2400dn
 • Specjalista - kserokopiarki
  Nawet podmianka na sterownik od maszyn Ricoh pomaga :) Najlepiej na systemowe sterowniki od 1035/2035/MP 3500/4000 ... nie wiem co K-M zaimplementowało do tego drivera ale prędkość przetwarzania danych jest czasem delikatnie powiedziawszy "powalająca" :)

  C.