Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicja LXI 1.3 '96r.;Brzęczenie gdy silnik jest zimny

31 Sty 2011 15:24 2548 14
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem w Skodzie Felicja LXI 1.3 '96r., a mianowicie

gdy silnik jest nie nagrzany brzęczy, jakby łożysko wyciskowe sprzęgła było siadnięte, ale jak się naciśnie sprzęgło nie brzęczy. A po rozgrzaniu silnika jest wszystko ok i nic nie brzęczy.

Łożysko obecnie zostało wymienione na nowe i nadal jest ten dziwny hałas, gdy silnik jest nierozgrzany. Czy to może być wina tarczy sprzęgłowej?

Moderowany przez Przemo9826:

A jak to puka? Stuk stuk stuk? Czy puk puk puk? Widzi koleżanka nie wszystko da się przez internet zdiagnozować. Poza tym, róbmy swoje, ja nie umiem PIT-a wypełniać, więc się za to nie biorę.

• Poziom 18  
    Może być tarcza .Jak się wymienia to cały komplet najlepiej i szmelcu taniego nie kupować bo póżniej są takie objawy sam tak miałem wymieniłem tarcze docisk a łożysko zostawiłem bo stwierdziłem że jeszcze dobre po miesiącu siadło łożysko.
  • Poziom 2  
    Tak podejrzewałam, że najlepiej obydwie wymienić rzeczy tarczę z dociskiem.
    A na samym początku wszystko wskazywało na same łożysko...

Bo czy na coś więcej mogło by te brzęczenie wskazywać, np coś w skrzyni biegów?? Czy nie koniecznie...

Dziękuję za odpowiedź :)
  • Poziom 18  
    Ciężko stwierdzić przez neta najlepiej niech mechanik obejrzy linke ale raczej na 99% wina tylko tych 3 rzeczy .Ależ proszę:)

Moderowany przez Przemo9826:

Ca ma linka do tego? Proszę stosować się do zasady: nie wiem nie piszę.

• Poziom 12  
    marecki360 - ty jednak jesteś upośledzony mechanicznie. Na dodatek masz jakieś wizjonerskie wizje. Co w tarczy brzęczy a co nie brzęczy w zależności od temperatury.
    P.S. Znudziło mi się wystawianie wam kolejnego totalnego laika występującego tu w roli znawcy tematu. Dobra, każdy może sobie popisać, wiadomo...
  • Poziom 18  
    Nie wiem co probujesz osiągnąć swoim zachowaniem.Zamiast pisać bzdury napisz coś konkretnego.Teoria do praktyki ma się ni jak tak samo jak ty i mechanika.S co ma tarcza do brzęczenia to do szkoły idz to będziesz wiedział.
  • Poziom 2  
    Popieram tego Pana powyżej :),
    bo tak sobie teraz kojarzę fakty, że w książce serwisowej o tym kiedyś czytałam, że powodem tego mogą być te 3 rzeczy (tarcza-docisk-łożysko), tylko że książka była od opla :P
    i tak z czystej ciekawości i ostrożności wolałam się kogoś poradzić :)
  • Poziom 12  
    Widzisz, to jest problem tego forum.
    Muszę napisać, że jesteś idiotą i totalnym lamerem.
    Teraz możesz napisać raport. Bo jakoś w dyskusje o mechanice nie masz zamiaru wchodzić.
    Jak było tak jest. Teraz śmiało możesz raportować, masz powód i interwencja moda zaraz będzie.
  • Poziom 12  
    Wyzej wymienione lozysko pracuje tylko wtedy gdy jest wcisniete sprzeglo, i wtedy tez przestaje obracac sie walek skrzyni biegow. Nie wiem czy pisze o tym w ksiazce serwisowej, ale byle mechanik powinien to wiedziec.
  • Poziom 12  
    No. Masz rację, znasz się gościu na robocie jak nie wiem kto. Ciekawe co będzie, jak się skończą ferie i mama na paliwo nie da do Poloneza.
  • Poziom 12  
    Wolalbym ta opcje niz wista wio krzyczec, to juz internet w stodolach jest nawet. Uwazaj lepiej, zeby Ci policzki nie pekly od dmuchania w termostat.
  • Poziom 12  
    He, a ty biedaku nie widzisz komu odpowiadałem? I też się czujesz urażony? A propos dmuchania w termostat, to się jeszcze zdziwisz jak będziesz tu jechał na poradach typu: zimny zamknięty, gorący to się otwiera. Ale to już twój problem.
  • Poziom 12  
    Nie moja wina, spojrz wyzej i zobacz jak to wyglada, tym bardziej, ze nie wiadomo czego sie po Tobie spodziewac :)
    W kazdym badz razie sorki, skoro nie bylo do mnie.
  • Poziom 12  
    Po mnie? To proste, albo kpin jak pierwsze posty to bzdury, albo konkretów jak widzę, że z kimś konkretnym gadam. Proste, 50 na 50.