Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Livebox jako router wifi innego livebox-a. Czy to możliwe?

mijo_milosz 31 Jan 2011 17:44 4885 11
    mijo_milosz
    Level 9  
    Witam. Mam takie pytanie. Mam Internet z TP i łączę się z piwnicą (tam jest ten livebox) siecią bezprzewodową (brak możliwości pociągnięcia Etherneta). Chciałbym przedłużyć zasięg lub nazywając inaczej zrobić osobną sieć. Do drugiego livebox-a, który dostałem od znajomego dochodziłby sygnał wifi z piwnicy i najlepiej jakby przekazywał go również po wifi dalej. Czy jest to w ogóle możliwe?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    piterus99
    Level 43  
    Nie
    mijo_milosz
    Level 9  
    krótko, zwięźle i na temat. Dzięki. A opcja żeby komputer, który łączy się z Internetem przez piwnicowego livebox-a miał zmostkowane połączenie z drugim liveboxem przez Ethernet to czy ten drugi livebox wyśle sygnał wifi? Czy też nie
    hermes-80
    Level 43  
    Tak jak pisze piterus99 nie jest to możliwe z prostej przyczyny - LB nie pozsiada potrzebnych dla ciebie trybów pracy wifi czyli: APC, WIPS i tego co ty wymagasz czyli repeatera.
  • Helpful post
    piterus99
    Level 43  
    Wyśle, ale drugi komputer musi być wtedy non stop włączony.
    Zamiast niego można WA500G dać(w sensie zamiast komputera)
    mijo_milosz
    Level 9  
    No właśnie o to chodzi. Może być włączony. A jak z tym pokombinować?? Mostek na dwóch połączeniach wystarczy? Ale jak skonfigurować drugiego LB?
    futaba
    Level 10  
    Proponuję D-link DAP-1160 - ma wszystko co potrzeba i dodatkowo działa też w trybie jako repeater wifi -> wifi + lan. Jedyny minus - w lanie zmienia się adresacja IP.
    piterus99
    Level 43  
    Jedno radio nigdy nie będzie tak dobre jak dwa kolego futaba.
    mijo_milosz
    Level 9  
    jeden komp jest praktycznie cały czas włączony więc dla niego to nie będzie przeszkodą jak "popchnie" sygnał dalej na drugiego LB tylko jak ten drugi ma go odczytać i rozsyłać dalej przez wifi...

p.s. aż tak mega mi nie zależy na tym żeby nowy sprzęt kupować. Trafił się dodatkowy LB i chciałem go jakoś wykorzystać a przy okazji poprawić zasięg na drugim piętrze ;)
    piterus99
    Level 43  
    Niezbędna będzie zmiana IP Liveboxa - są poradniki do tego na necie, trzeba się zalogować przez telnet. Zmień np na 10.0.0.1 - byle nie 192.168.1.1
    Potrzeba też wyłączyć DHCP na drugim liveboxie.
    Potem na komputerze bridge'ujesz dwa interfejsy lub udostępniasz połączenie internetowe na drugą kartę i powinno działać.
    mijo_milosz
    Level 9  
    ok. popróbuję. tematu nie zamykam. w razie "w" napisze a jak zadziała to ładnie podziękuję i zamknę ;)
    mijo_milosz
    Level 9  
    Witam. Trochę odświeżę temat bo się pozmieniało a zanim podejmę zakupy to chciałbym się zapytać czy w ogóle jest sens ;) a więc. W najbliższym czasie będę szczęśliwym posiadaczem telewizora z funkcjami internetowymi. Mam N Tv, która ma również port Ethernetowy do podłączenia go pod Internet. Więc. Łapię już szczęśliwy podpiwniczony sygnał. I chciałbym go przekazać zarówno na telewizor, n tv i kompa. I myślałem o czymś takim jak linksys WAP54GX. Zadziała?? Popchnie połączenie które dostanie bezprzewodowo na kabel? Mogę jeszcze gdzieś pośrednio podłączyć kompa ale nie idzie nic z LB połączyć kablem...