Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zdalny pulpit za pomoca Remote Administrator 2.2 przez neta

Rudolf2 18 Paź 2004 23:00 8340 15
  • #1 18 Paź 2004 23:00
    Rudolf2
    Poziom 16  

Witam bardzo prosze o informancje najlepiej krok po kroku jak skonfigurowac program Remote Administrator 2.2 tak abym mial kontrole nad drugim komputerem. W sieci lan mi sie udalo bez problemow ale gdy wpisuje ip komputera z sieci poprostu pisze ze nie moze znalesc servera :/ Kto pomoze ? Z gory wielkie dzieki !!

0 15
  • #2 19 Paź 2004 10:11
    przem27
    Poziom 29  

A czy komputer nad którym chcesz uzyskać kontrolę nie stoi za NAT-em w sieci lokalnej?, bo jeśli tak to musisz tunelować połączenie np SSH
    pozdr

0
  • #3 19 Paź 2004 11:17
    roberto1223
    Poziom 10  

Sprubuj zainstalować zdalny pulpit windowsa XP u mnie nawet spoko działa

0
  • #4 19 Paź 2004 22:58
    Rudolf2
    Poziom 16  

Witam. NIe nie stoje za siecia lokalna. Posiadam modem ale za miesiac bede mial emila dsl. To ze w windowsie xp to wiem ale ja jednak bym wolal tym programem gdyz nie na wszystkich komputerach jest xp. Pozdtro. i czekam na info

0
  • #5 19 Paź 2004 23:13
    scoroop
    Poziom 14  

Swietny program, na pewno o wiele lepszy od pulpitow zdalnych, bo uzytkownik do ktorego komputera mamy dzieki temu dostep nie zostaje automatycznie wylogowany. Dzieki temu mozna np. pokazac komus kto jest daleko jak sie cos robi.

0
  • #6 19 Paź 2004 23:46
    Rudolf2
    Poziom 16  

ok ale niech mi ktos przedsawi opis konfiguracji zeby sie polaczyc z 2 kompuyterem. PROSZE !!

0
  • #7 24 Paź 2004 22:52
    przem27
    Poziom 29  

Jeżeli w sieci lokalnej Ci się udało to bez problemów powinno zadziałać na komputerach w Internecie, jedyne co to musisz znać IP maszyny z którą chcesz się połączyć i o tyle w przypadku publicznegi IP nie ma problemu bo jest stałe tak przy modemach IP jest za każdy razem inne (w zależności na który modem się wdzwonisz) co pewnie będzie trochę kłopotliwe bo musisz je znać!, opisu krok po kroku nie podam bo nie znam na pamięć teko programu, ale sądzę że istnieje wiele stron w sieci na których można to znaleźć.
    pozdr

0
  • #8 24 Paź 2004 23:28
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

Cytat:
    W sieci lan mi się udalo bez problemow ale gdy wpisuje ip komputera z sieci poprostu

Jeśli korzystasz z netu po modemie, to jak sądzę nie wyjawisz żadnej tajemnicy, jesli napiszesz na jaki to IP chcesz się zalogować - a najprawdopodobniej tu leży problem... Bo konfiguracja niczym się nie różni od tej "do sieci lokalnej" oprócz IP, na jakim widziany jest komputer w świecie.

0
  • #9 07 Paź 2006 23:17
    Meeta
    Poziom 2  

Właśnie jestem w trakci prób z konfiguracją pulpitu zdalnego na xp... czy na pewno ni ema mozliwości ustawienia całości tak, ze użytkownik, ktorego komputerem steruje zdalnie jest automatycznie wylogowywany? jesli nie to posłużę się Remote Administrator`em, ale wole z pod xpka:)

0
  • #10 11 Paź 2006 15:04
    Gelip
    Poziom 28  

Tak Radmin jest OK - ten w wersji 2.2.

Ja bez problemu zarządzam zdalnie komputerem umieszczonym w sieci LAN. Jedyne czego mi brakuje to możliwość włączenia komputera zdalnie a gdy ten jest już uruchomiony to problemów z zarządzaniem nie ma:

1. Na komputerze w LAN instalujemy Radmina i ustawiamy Startup mode na automatic, ustawiamy hasło dostępu oraz port na którym będzie odbywała się komunikacja - domyślnie 4899.
    2. Na routerze w LAN przekierowujemy ten port TCP na adres wewnętrzny komputera którym chcemy zarządzać.
    3. Na kompie z któego chcemy zarządzać w programie Radmin dodajemy nowe połączenie i podajemy IP zewnętrzny sieci LAN lub komputera podłączonego przez np. modem oraz port który przekierowaliśmy. W zależności od prędkości połączenia dostosowujemy częstotliwość odświeżania.

Jeśli wszystko jest OK to bez problemu możemy wejść na komputer zdalnie z internetu.

Jeśli komputer którym chcemy zarządzać jest za natem można też wykorzystać program Hamachi który ładnie wszystko ominie i umożliwi dostęp do kompa.

0
  • #11 28 Gru 2006 13:13
    grabek_radek
    Poziom 21  

A jak sie przedstawia systuacja jesli stoje za nat'em ??/ i mam przekierowanie na jakis tam port powiedzmy 10111 a jak mi wiadomo to zdalny pulpit dziala na porcie 3389 ???

0
  • #12 02 Sty 2007 20:16
    sebastian1983
    Poziom 9  

Koledzy prosze o pomoc
    mam radmina
    drugi komputer ma zainstalowany serwer ja viewer
    mam ip ale pokazuje sie okno przy logowaniu
    "UZYTKOWNIK, HASLO, DOMENA"
    uzytkownik to ta nazwa ktora jest zalogowana na kompie, haslo tez znam, a co wpisac w domenie ? co to wogole jst? bo nie mam pojecia co wpisac tam, kazda prboba wyrzuca ze haslo nieprawdidlowe... i to pole puste
    prosze pomozcie..

0
  • #13 03 Sty 2007 00:22
    arnoldk_20
    Poziom 35  

w radminie pewnie ustawiłeś zabezpieczania window nt odznacz tą opcje i nie loguj się na użytkownika tylko na same hasło do radmina

0
  • #14 02 Lut 2007 11:43
    gicek
    Poziom 10  

Niesty nie działa.
    napiszcie wreszcie coś z sęsem co działa.

0
  • #15 02 Lut 2007 14:10
    macsmial
    Poziom 13  

Witam, ja na kilku komputerach używam LogMeIn, nie znam się za bardzo na działaniu sieci komputerowych ale z tym programem nie ma żadnych kłopotów, może spełni twoje oczekiwania, sprawdź https://secure.logmein.com/

0
  • #16 02 Lut 2007 18:42
    pepe94
    Poziom 14  

wejdź w połączenia sieciowe połączenie w którym połączyłeś się kompem
    wejdź w ustawienia i odblokuj/zablokuj pulpit zdalny

0
  Szukaj w 5mln produktów