Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateria kondensatorów + panele słoneczne.

pepebiskup 31 Jan 2011 18:03 4843 3
 • #1
  pepebiskup
  Level 14  
  Witam.

  Jest bateria kondensatorów do niej podłączone są panele słoneczne oprócz tego turbina wiatrowa. Problem pojawia się na wyjściu. Mianowicie jest to sprzęt z US.
  Jak wiadomo jest tam napięcie 110 V .
  Więc w tym urządzeniu są dwa inwertery dające mi z tych bateri 110 V. Ja jednak muszę mieć 220V . Na obrazku prezentuję jak to mniej więcej wygląda.
  Pomiędzy czerwonym a czarnym przewodem jest 110 V , napięcia są przesunięte w fazie o 180 stopni. Więc podłączam faze z jednego z fazą z drugiego. Problem się pojawia ponieważ na każdym gniazdku zainstalowana jest różnicówka która widzi że prądy wypływa ale już nie wpływa i wywala. Czy da się jakoś to obejść ? Przyjechał specjalista i chce wywalić różnicówkę.

  Bateria kondensatorów + panele słoneczne.


  Proszę o pomoc.
  Przemek
 • #2
  kotuniunia
  Level 29  
  Jedynie chyba, z zerem a nie fazę z fazą. A jak nie ma automatyki synchronizujacej przesuniecie faz, to z tego nici. A jeszcze jedno , całośc musi być odizolowana galwanicznie, przynajmniej strony pierwotne. Jednak na dłuższą metę wykorzystałbym ukł. pojedyńczy o większej mocy i z niego podnosiłbym napięcie ,choćby było 60 Hz.
 • #3
  pepebiskup
  Level 14  
  Witam
  Faza z faza. Raz na jednym inwerterze na fazie jest 110 na + ( nad osia ) w tym samym momencie na drugim jest 110 na - ( pod osia ) różnica to 220 .
  Nie wiem jak ominąć ta rożnicówke.
  Pozdrawiam
  Przemek
 • #4
  seta666666
  Level 11  
  Tak pogmatwane że strach... to są dwa niezależne falowniki, czy jeden podwójny? ale skoro twierdzisz że są przesunięte o 180' to pewnie jest tam trafo z wyprowadzonym środkiem...
  Musisz napisać dokładniej, albo jakieś zdjęcia, schemat, bo z tego opisu i zdjęcia to niewiele rozumiem...