Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domowa sieć antenowa - pomoc / schemat

31 Sty 2011 18:57 2785 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem nad którym już nie mam siły kombinować... Dość czasu zmarnowałem bo nie bardzo się znam... Dlatego zwracam się o pomoc do osób które się lepiej znają.

Tak wygląda sieć

Chce po prostu podłączyć internet i telewizor tak aby działały oba elementy.
    Więc tak: TV1 działa poprawnie tak jak powinien działać. FM2F rozdziela sygnał na dwa i jeden z nich leci do TV. Drugi leci do innego pokoju i tam była kiedyś puszka TRIS-210E. Puszke chce wymienić bo jest uszkodzona i za duża by umieścić ją tam gdzie chcę. Rozumiem że puszka rozdzielała sygnał między TV2 (poprzez kabel antenowy) a MODEM (również kabel antenowy?). Po podłączeniu zamiast TRIF'a który ledwo żyje, KONIG'A I GA-16F TV działa ale net już nie.

Problem w tym jest taki że nie wiem za bardzo który z poniższych elementów mam podłączyć by działało.

1) TRIS-210E odpada wieć został KONIG FC-2SPLT-ST-KN oraz TELMOR GA-16F. Który z nich będzie odpowiedni? A może inny?
    2) Podłączyłem osobno kabel A (schemat) z modemem z pominięciem puszki i internet działa. Czy jest możliwość że użyłem złego kabla podłączając puszke z modemem? Czy to wina samej puszki a dokladniej jej typu.

Mam 2 typy albo to wina użytego kabla łączącego modem z "puszka" lub samej puszka.

Posiadam takie elementy:
    TELMOR GA-16F

TELMOR RM-2F

KONIG

TRIS-210E (uszkodzony)

Serdecznie dziękuje za pomoc bo dla osoby znającej się to 2 minuty a dla mnie 22godziny...
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam
    Więc tak w tej puszcze, o której mówisz znajduje się zwrotnica multimedialna, która Ci siadła co jest przyczyną braku internetu. Niestety żadne z podanych przez Ciebie urządzeń nie będzie w stanie jej zastąpić. Po prostu musisz zakupić nową zwrotnicę.
    I teraz tak masz tam dwa wyjścia data oraz tv. Modem podłączasz do wyjścia data, a tv do wyjścia tv.
    Pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 2  
    ooo to chodziło.
    Dziękuje serdeczne i lece do sklepu. :)

"pomógł" poszło
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    sebdou napisał:
    ... lecę do sklepu.

Z tym sklepem to spokojnie.

Ujednolicimy "zeznania", że koniecznie jest Ci potrzebny TRIS, np. taki dość dostępny :

i dalej jak wspomniał kolega. :D

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Czyli jak to jest?
    Musze koniecznie kupić zwrotnice TRIS? Nie będzie działać innej firmy? np. GMF-353

Bo cieżko znaleść jakiś sklep gdzie tego sie nie dostanie z 4 wyjściami bez "myszki".
    Nie wiem teraz co kupić...
  • Poziom 12  
    Witam
    Jak najbardziej będzie to działać. Tylko to jest tak, że zgodnie z umową musisz mieć takie urządzenia oraz okablowanie, jakie narzuci Ci dostawca.