Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka polar pdp 800 nie wiruje

31 Sty 2011 19:05 3712 5
 • Poziom 10  
  Cykl prania przechodzi normalnie, woda wypompowana i na tym koniec. Bęben kręci w obu kierunkach co jaś czas coś w niej burczy (pompka?) i tak to trwa w nieskończoność. Kto doradzi od czego zacząć
 • Poziom 42  
  Jeśli to jest silnik indukcyjny (nie komutatorowy, ze szczotkami),to tam na dole powinien być kondensator 16mikrofaradów trzeba go wymienić.
  Uwaga może "kopać".
 • Poziom 25  
  Sprawdź jak wygląda moduł,czy nie mam upalonej ścieżki,obroty rewersyjne w obie strony masz,a są w normie czy zawyżone?sprawdź chydrostat,ta pralka ma blokadę jak jest piana w bębnie to nie wiruje,chociaż powinna z tą pianą i tak ruszyć wirówka i wtedy blokada,ostatnia sprawa to jest zasilenie silnika bezpośrednio,na wirówkę omijając moduł,pozdrawiam
 • Specjalista AGD
  Zdejmij wężyk hydrostatu z końcówki hydrostatu, jeśli pralka zawiruje sprawdź drożność wężyka i innych elementów pneumatyki hydrostatu.
 • Poziom 24  
  Ta pralka ma silnik szczotkowy , nie wprowadzajcie użytkownika w błąd
 • Specjalista AGD
  mirofalcon napisał:
  Ta pralka ma silnik szczotkowy , nie wprowadzajcie użytkownika w błąd
  Sądzę że stanisław 1954 po modelu nie domyślił się jaki rodzaj silnika występuje w tej pralce ale bez obawy mirofalcon o wprowadzaniu użytkownika w błąd , forum AGD jest dla ludzi mających jakieś podstawowe pojęcie o elektromechanice którzy przy naszym nakierunkowaniu próbują sami naprawić sobie sprzęt , zadający pytanie powinien wiedzieć po zajrzeniu pod pralkę jaki silnik w niej występuje. Inaczej niech nie zabiera się za samodzielną naprawę pralki.Takie jest moje zdanie.