Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 brak firmowego radia - ustawienia komputera auta

31 Sty 2011 19:10 3261 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam następujący problem.
    W peugeocie 407 mam zamontowane zamiast firmowego radia Pioneer Navigation AVIC-X1B1 Bluetooth.
    Mój problem polega na tym, że nie mogę się dostać do ustawień komputera, czyli nie mogę nawet zmienić godziny daty i podstawowych ustawień samochodu. Na radiu firmowym był taki przycisk, za pomocą, którego wchodziło się do ustawień komputera.
    Czy jest jakiś sposób aby za pomocą obecnego radia sterować ustawieniami komputera w aucie? Czy może cały moduł sterujący był w radiu firmowym?
    Jeżeli można to proszę o łopatologiczny opis rozjaśnienie sytuacji.
    Na forum peugeota dostałem odpowiedź ale mnie nie satysfakcjonowała mnie bo koszt zrobienia to równowartość zakupu interfejsu lexia 3 (clon) za pomocną, którego to ja sobie mogę oprócz ustawienia daty i godziny to zrobić diagnozę auta.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Niestety na forum mają rację.
    Albo zamontujesz z powrotem fabryczne radyjko, albo męcz się jak jest.
    Były kiedyś na allegro sterowniki zamiast fabrycznego radia do Peugeota ale od dawien dawna ich niema ze względu na nikłe zainteresowanie.
  • Poziom 9  
    unitral napisał:
    Niestety na forum mają rację.
    Albo zamontujesz s powrotem fabryczne radyjko, albo męcz się jak jest.
    Były kiedyś na allegro sterowniki zamiast fabrycznego radia do Peugeota ale od dawien dawna ich niema ze względu na nikłe zainteresowanie.

A jak bym kupił takie radia to da się z niego wymontować moduł sterujący? :) Aby całego radia nie montować. Rozumiem że na przykład zakup interfejsu ELM 327 też nic nie daje bo tym to tylko można elektronikę silnika zdiagnozować - tylko lexia wchodzi w grę.

Linki do aukcji są zabronione - zawsze możesz dodać zdjęcie. Reg. pkt 10.11. [damiancz]