Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba L300 - ca造czas ch這dzi na najwy窺zych obrotach

lipasss 31 Jan 2011 19:37 2717 5
    lipasss
    Level 14  
    mam ma造 problem z laptopem Toshiba L300.

po w陰czeniu laptopa chodzi on cichutko bez w陰czonego wiatraka przez kilka minut do momentu pierwszego wlaczenia wentylatora od procka. wentylator raz za陰czony nie wy豉cza si nawet jak procek nie jest obci捫ony. Zu篡cie procka to 2-do 6 % a mimo to wiatrak dzia豉 na max obrotach. lap jest zadbany i na pewno nie jest az tak zabrudzony zeby wiatrak musia dzia豉c caly czas.
    czy mo積a to jako wy陰czy np programowo w biosie albo pod vista czy trzeba instalowa jaki dodatkowy software ?

bardzo prosz o porad kogo m康rzejszego ode mnie w tych sprawach.
    ci庵豉 praca wentylatora np podczs pracy w wordzie jest bardzo irytuj帷a. dodam jeszcze 瞠 mam innego laptopa i tam nawet przy wi瘯szym obci捫eniu procka nie ma takiego problemu.
    foldback
    Level 29  
    Zobacz, jak masz temperatur procesora (i grafiki) np. programami typu: everest, HW Monitor...
    Prawdopodobnie trzeba wyczy軼i uk豉d ch這dzenia z kurzu, na這篡 now past termo przewodz帷 i wymieni stare thermopady. Czy z wylotu wentylatora leci gor帷e powietrze o odczuwalnym przep造wie?
    lipasss
    Level 14  
    Ok dzi瘯i za porad. wieczorkiem sprawdz tempe jak pokazuje everest.
    Je瞠li chodzi o kurz to jest go nie du穎 w 鈔odku ale mimo wszystko zgodnie z zaleceniem wykonam te czyszczenie.
    Z wentylatora leci ciep豉we powietrze ale nie jest tak ciep貫 jak to co leci np z 2 lapa podczas ch這dzenia.
    Co do pasty termoprzewodz帷ej to dobra podpowiedz. zobacz czy bede w stanie zrobi to samodzielnie i je瞠li tak to wykonam :)
    dono42n
    Level 17  
    lipasss wrote:
    zobacz czy bede w stanie zrobi to samodzielnie i je瞠li tak to wykonam :)

Wierz w ciebie - b璠ziesz w stanie
    Tutaj masz poradnik oraz metody nak豉dania past. Ja osobi軼ie stosuje metod cieniutkiej linii (nigdy mnie nie zawiod豉).
    schwalk
    Level 14  
    Dro積o嗆 uk豉du ch這dzenia sprawd przyk豉daj帷 p這mie zapalniczki do wylotu (z boku ko這 z陰cza D-SUB). Przy maksymalnych obrotach powinno tornado zdmuchn望 ogie. Powietrze powinno wychodzi pe軟 szeroko軼i grilla w miar r闚nomiernie, je郵i dmucha tylko w jednym miejscu - kurz. Czy軼imy dobrze - rozbieraj帷 lapka; szybko - dmuchaj帷 spr篹onym powietrzem w 瞠berka ch這dz帷e. Po przedmuchaniu nale篡 powyci庵a ko速uny z obszaru wentylatora w御k penset (szpary s na tyle du瞠, 瞠 si da). Pozostawione zablokuj wentylator i wtedy DU瘸 PAnika b璠zie...
    lipasss
    Level 14  
    problem rozwi您any,

pomog豉 aktualizacja BIOSU. teraz wentyl w陰cza si tylko jak procek jest mega obci捫ony. :)