Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eberspacher 12V

True_Brujah 19 Oct 2004 00:25 3936 9
    True_Brujah
    Level 12  
    Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy mam elektronike do Eberspacher-a numer na puszce 20 15 75 50 00 00 jest to ustrojstwo na 12V oczywiscie Hella to promuje swoim znaczkiem. Problem polega na tym ze wczoraj jeszcze to dzialalo niestety dzisiaj juz przestalo, problem jest tego typu ze po jednym z elementow zestaly tylko 2 druciki i nie wiadomo co to jest (element jest umieszczony miedzy kostka 6 a przekaznikiem. Elektronika ma kostke 6 2 Czy ktos posiada do tego schemat albo jakies rady jak by mozna to naprawic. Nie jestem jeszcze przekonany czy nie polecial przekaznik, ale z tego co mowil znajomy jak sie go zalaczy palcem to dmuchawa startuje. Niestety to sa wszystkie informacje jakie wiem na ten temat jest jeszcze jedno oznaczenie na puszce 5 HB 003125-01. Za pomoc bede wdzieczny.
    km_serwis
    Level 21  
    a co to robi gdy dziala?
    Samochodziarz
    Level 12  
    W jakiej sytuacji nastapila usterka. W czsie pracy,po nocy ,grzebaliscie w tum itp.
    True_Brujah
    Level 12  
    Witam, Problem jest w tym ze toto stalo prawie rok czasu i to chyba suche,
    po 1. ktos zgubil sprezynke z pompki
    po 2 po podaniu paliwa strzykawka proboje zapalib bo slychac prychanie ale nie zapala, swieca chodzi caly czas, cos bulgocze w komorze spalania ale nie daje ciepla, nie wiem czy moze za mocno zalana czy co ?

swieca jest nowa, poprzednio po odpaleniu tego po dlugim niedzialaniu spalilo zworke w elektronice i byl zmieniony przekaznik zalaczajacy dmuchawe bo tez mu sie spalila cewka

Czekam na jakies sugestie co do sprezynki do pompki i ewentualnie czemu nie chce odpalic
    skylark
    Level 25  
    Podawanie paliwa powinno być realizowane bardzo małymi dawkami... ok 200g/h w czestotliwości ok 4-5Hz. Nie jesteś w stanie podawać paliwa strzykawką w takiej ilości. Rozkręcenie pompy od strony sprężynki powoduje jej rozregulowanie i problem z ponowną regulacją.
    Patrząc na Twoje problemy, radzę jednak oddać urządzenie do serwisu. Bez wymiany pewnych części nie będziesz w stanie sam zweryfikować usterek.
    Stefanek1
    Level 26  
    Witam.
    Przepraszam że się tutaj podpinam, ale mam pyt. do skylark, jako że się tym zajmuje i ma ten temat wiedzę.
    Ta częstotliwość podawania pompki ok 5 Hz, to jest wywołana przez sterownik webasta, czy też sama pomka po podłączeniu 12 V, tak sobie dozuje ?
    A co za tym idzie, czy moc grzania zalezy od tej własnie dawki na pompce, czy też jest to regulowane przez sterownik ?
    Pytam bo chciałbym wiedzieć jak się to ma, do ustawionej np. stałej wartości temperatury wewnątrz auta ???

Pozdr.
    Stefanek1
    Level 26  
    Np. Eberspacher D3W, D5W, bo zamierzam na następną zimę sobie coś takiego zamontować i obserwując aukcje widzę, że wiele jest wiele takich urządzeń typu Webasto, czy Eberspacher, które występują bez sterownika, ale sam piecyk i np. pomka wodna i paliwa.
    Myślę sobie czy to by poszło w mrozny poranek do podgrzania plynu w aucie.
    skylark
    Level 25  
    Żebyśmy się dobrze zrozumieli.... sterownik jest to element elektroniczny zabudowany wewnątrz urządzenia D3/4/5W i jest to cała logika pracy urządzenia. Nie mylić z zegarem (programatorem) który jest tylko trochę bardziej skomplikowanym włącznikiem.
    Sterownik podaje impulsy na pompę co w połączeniu z jej określoną wydajnością daje żądaną dawkę paliwa. Nie ma żadnego bezpośredniego znaczenia temperatura wewnątrz samochodu.
    Ogrzewanie bada temperaturę płynu chłodzącego silnika i do niej reguluje swoją wydajność, by w jak najszybszym czasie uzyskać i utrzymać ją w granicach ok. 70*C. Regulacja temperatury wewnątrz samochodu odbywa się na poziomie jedynie wydajności dmuchawy.
    Stefanek1
    Level 26  
    Dzięki za odp.

Rozjaśniłeś mi trochę sprawę, że sterownik 'siedzi' wewnątrz urządzenia grzewczego, bo sądziłem wcześniej, ze pomka jest sterowana z takiego sterownika jak piszą, moze bardziej trafnie - modułu, który występuje w skrzynce luzem. poza piecem.
    Ale to /skrzynka/, pewnie jest uzupełnieniem do zegara sterującego czasami wł i wył, a takze do ustawiania temperatury.

Pozdrawiam sedecznie.