Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praca inżynierska- programowanie

djtitos 31 Sty 2011 22:23 2843 7
  • #1 31 Sty 2011 22:23
    djtitos
    Poziom 9  

Witam
    Piszę ponieważ potrzebuje pomocy od was. Obecnie piszę pracę inż. i mam do zaprojektowania program sterownika systemu antykolizyjnego samochodu wraz z jego symulacją komputerową. Fizycznie sterownika nie posiadam wszystko muszę wykonać w jakimś programie. Chodzi o to że sterownik ma być sterowany z odpowiednich czujników i za pomocą ich sygnałów sterować uruchomieniem czegoś innego. Moje pytanie brzmi następująco w jakim programie mam to pisać? aby zarazem zrobić w nim program jak i symulację
    Z góry dzięki za pomoc

0 7
  • #2 31 Sty 2011 22:44
    Duch__
    Poziom 31  

Może w LabView? Program się piszę w postaci bloczków. Możliwość komunikacji "ze światem zewnętrznym".

0
  • #3 31 Sty 2011 23:05
    djtitos
    Poziom 9  

tylko czy da się symulować od razu w tym programie? i jak jest z dostępnością tego programu

0
  • #4 03 Lut 2011 13:54
    kotlar
    Poziom 13  

Symulować oczywiście w nim się da bardzo prosto, a jeśli chodzi o dostępność to u mnie można było go dostać od uczelni:)

0
  • #5 03 Lut 2011 19:44
    blue_17
    Poziom 32  

Ja bym to widział tak, ale to oczywiście moja koncepcja.

Np. Sterownik na mikrokontrolerze z sensorami podłączonymi do interfejsu poprzez np RS232 dane dostarczać do komputera i wykonywać zadania.

Jeśli kolega zna języki programowania to może Lazarus lub visual studio, może dodatkowo jakiś silnik do pokazywania np przykładowego zderzenia w 3D, wiem że do lazarusa jest taka biblioteka.

0
  • #6 03 Lut 2011 23:47
    djtitos
    Poziom 9  

blue_17 no tak tylko po pierwsze ja za bardzo programować nie umie. Chodziłem na studia zaoczne a tam tego mieliśmy bardzo mało. A druga sprawa nie mam niczego robić fizycznie tylko wszystko na komputerze za pomocą symulacji

0
  • #8 13 Lut 2011 22:01
    djtitos
    Poziom 9  

hmm panowie jak się mam wziąść za ten program? od czego zacząć?

0
  Szukaj w 5mln produktów