Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana centralki lpg na inną a dokumenty od gazu?

rfx11 31 Sty 2011 22:52 1334 3
  • #1 31 Sty 2011 22:52
    rfx11
    Poziom 13  

Witam. Chciałbym zapytać jak się ma zmiana centralki do dokumentów od gazu? Wiem, że jest w nich dokładnie napisane jakie komponenty zostały użyte podczas montażu ale co dzieje się, gdy np stara centralka (ewentualnie jej instalacja) nie nadaje się już do niczego i zostanie ona zastąpiona zupełnie inną - innego producenta. Kto może "zalegalizować" taką zmianę?

0 3
  • #2 31 Sty 2011 23:15
    szumrak
    Poziom 17  

Kolego możesz sobie wszystko wymienić, poza butlą! Na wymianę butli jedziesz do gazowników i oni wystawią ci papier że było u nich montowane, plus oczywiście dokumenty legalizacyjne na kolejne 10 lat. Takie rzeczy jak reduktor, centralka, wtryski itp można zmieniać dowoli, oczywiście jeśli masz o tym jakieś pojęcie!

0
  • #3 31 Sty 2011 23:26
    tomaszsikor
    Poziom 12  

Wymieniałem centralke i u siebie i u znajomego jakoś nikt się nie przyczepił do tego, grunt to odpowiednie połączenie:)

0
  • #4 05 Lut 2011 09:32
    rfx11
    Poziom 13  

Dziękuję za odpowiedzi - już teraz nie co do tego mam żadnych wątpliwości:) Myślałem, że to ma jakieś znaczenie skoro niektórzy diagności przy przeglądzie wymagają faktury i homologacji na całą instalację a nie tylko na butlę.

0