Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnat car fit 216 pytanko

author0928 01 Lut 2011 00:05 2341 5
  • #1 01 Lut 2011 00:05
    author0928
    Poziom 14  

Witam !!!

Posiadam samochód audi a4, radyjko alpine cda 117ri i chciałem kupić sobie głośniki nieco lepsze od fabrycznych na przód ponieważ fabryczne graly strasznie płasko, praktycznie bez żadnego basu a i sopran taki sobie... W aucie miałem seryjnie jakieś 13cm wofery oraz syczki blaupunkta. Nie znałem się na parametrach i doborze sprzętu, chciałem coś żeby mi ładniej zagrało pod tym radiem noi żeby ten bas był nieco głębszy a nie takie kopanie... Poczytałem fora i kupiłem Helixy db 52.1 i okazało się że góra znacznie się podniosła natomiast bas - porażka... Seryjne zchodziły mi nieco niżej :( i szczerze mówiąc jestem troche zawiedziony... Zakupiłem maty i wygłuszyłem drzwi, nie wiele to dało... Poczytałem trochę i widzę, że jeśli głośniki mają niższą dolną częstotliwość to lepszy bas. Helixy mają chyba 65hz i wypatrzyłem magnaty car fit 216, które w parametrach mają 37hz. Powiedzcie mi może ktoś z was odsłuchiwał te 2 zestawy, jaka jest różnica i czy owe magnaty rzeczywiście zchodzą niżej??? Chciałbym zostawić sobie syczki i zwrotnice helixa a podmienić same wofery na magnata i wpiąć pod samo radio... Wiem że mnie za to potępicie ponieważ nie mam wzmacniacza, ale nie jestem audiofilem, chcę tylko fajnego basu, sopran mi odpowiada. Może doradzicie coś innego ?? Nie chcę inwestować w żadne skrzynie i robić jakieś wielkie dudnienie tylko chcę żeby ładnie mi to zagrało na przodzie bo narazie to mam same tony średnie i sopran... Chcąc słyszeć jakiś bas to musze podkręcić głośniej i aż głowa boli od tego samego sopranu....

0 5
  • #2 01 Lut 2011 08:30
    suzuki.gsx
    Poziom 23  

Witam.
    Ja mam owe helixy u siebie pod alpinką.
    Drzwi są wygłuszone i nie ma żadnego problemu z kickiem.
    Być może popełniłeś jakiś błąd podczas wygłuszania.
    Powiedz czy to wygłuszenie to tylko maty z wewnętrznej strony drzwi czy też komora zamknięta.
    Sprawdź też hpf na radiu jak są cięte. ja mam na 80 hz a za niższe tony odpowiada sub.
    Te magnaty sobie odpuść do helixów im daleko. :D

0
  • #3 01 Lut 2011 09:21
    author0928
    Poziom 14  

Od wewnętrznej strony jest wygłuszenie fabryczne jakąś taką ala gąbczastą tkaniną natomiast wszystkie dziury w samych drzwiach wyzatykałem matami... Nie wiem czy popełniłem błąd ponieważ wypodpinałem wszystko jak trzeba, a fabryka miała lepszy bas mimo tego że to jakieś zwykłe głośniki na papierowej membramie były..... Teraz chcąc żeby coś zadudniało to musze zjechać na fader żeby tył głośniej zaggrał i fabryczna tuba z tyłu i tylne głośniki też fabryczne coś tam kopią... HPF mam na zero ponieważ jak patrzyłem to im większą częstotliwość wybieram to bas niższy... Ustawiłem sobie korektor graficzny, pierwszą i drugą pozycję które odpowiadają za dół wyciągnąłem w górę żeby ten bas troche wyodrębnić... Ustawiłem jeszcze media expander na trzeci poziom, tam chyba najlepiej podbija dół... Może to jeszcze kwestia tego że mam podpięty tył poprzez przejściówkę na wyjściu przedwzmacniacza, ale to przecież nie ma nic do rzeczy... Suba mam wyłączonego w ustawieniach ponieważ do wyjście suba nic nie mam podpięte...

0
  • #4 01 Lut 2011 10:06
    melanrzz
    Poziom 12  

Niestety fabryczne wygłuszenie nie jest niczym za specjalnym i wewnętrzną warstwe też trzeba by wygłuszyć porządnie...

0
  • #5 01 Lut 2011 10:16
    wit007
    Poziom 24  

Nowe głośniki muszą się wygrzać. Dopiero po jakichś 20 godzinach słuchania możesz je porównać ze starymi. No i gąbka nie jest idealna do wygłuszenia drzwi. Magnaty na pewno są o klasę gorsze od Helixów, no i nie bardzo się da wcisnąć 16 cm głośniki w otwory 13 cm ;) (Car Fit 216 mają 16 cm). A jeśli masz miejsce na 16 cm na pewno będzie poprawa, woofery 13 cm basu za wiele nie dadzą...

0
  • #6 01 Lut 2011 11:11
    author0928
    Poziom 14  

Właśnie chciałem zakupić dystanse i owe magnaty... Na helixach już odsłuchałem napewno 12 godzin i nic... Żadnej poprawy... wewnętrzną stronę drzwi wygluszyłem że nie ma żadnej dziury i wszystko zapchane matami...

0