Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Zebra tlp2844 problem xp , home ok

01 Lut 2011 01:23 4532 7
 • Poziom 25  
  Witam serdecznie ,mam taki problem i wiem ze jest to problem w systemach .
  w sys xp sp3 jest:

  Mianowicie drukarka drukuje co druga etykietę . jedna zadrukowana ,druga pusta ,przesuwa po dwie . Wydruki z edytora etykiet ,Zebra designer i wf maga najnowszego , te same objawy .
  Nie pomaga pełna konfiguracja w ustawieniach etykiet ,etykiety oryginalne . zmiana sterownika nie pomaga , Pomaga zmiana systemu na Home . Po zastosowaniu tych samych sterowników i ustawień oraz tych samych programów do wydruku wszystko jest dobrze bez wiekszej konfiguracji .


  W Home jest ok .
  Dowiedziałem sie od jednego informatyka ze gdzieś w win 32 trzeba dokonac zmian wpisujac jakąs wartość . Jesli ktos ma takie info bądz wzmagał sie z ta usterka ,proszę o pomoc .
 • Poziom 1  
  A próbowałeś skalibrować tę drukarkę?
 • Poziom 40  
  Wg mnie to nie wina systemu a drukarki (fotodiody odczytującej koniec etykiety - przerwy między białymi etykietkami na taśmie) Sprawdź czy dioda nie jest zapylona pyłkami papierowymi i czy jest ustawiona w odpowiednim miejscu taśmy. Przedmuchaj "czujkę".
  Jeżeli naciśniesz przycisk na drukarce "wysuń" (jeżeli jest bo ja mam trochę inną zebrę) wysunie tylko jedną czy też dwie etykiety?

  Druga rzecz: spróbuj zmniejszyć o parę milimetrów wielkość etykiety w programie do etykiet (może to kwestia "innej interpretacji" wymiarów).
 • Poziom 25  
  "Nie pomaga pełna konfiguracja w ustawieniach etykiet ,etykiety oryginalne . zmiana sterownika nie pomaga , Pomaga zmiana systemu na Home . Po zastosowaniu tych samych sterowników i ustawień oraz tych samych programów do wydruku wszystko jest dobrze bez wiekszej konfiguracji . "

  w XP:
  Kalibracja ręczna jest prawidłowa ,w ustawieniach również ustawiona jest etykieta taka jak założona , po wysłaniu komendy drukuj drukarka gubi nastawy , na systemie Home po zastosowaniu tych samych ustawień etykiety jest wszystko ok .W dwóch systemach zastosowano programy ,załączony z drukarką tzw. Edytor etykiet ,jak i Wf mag czyli dwa programy .
  Sądze ze problem leży w protokule wysyłanym do drukarki ,ale to moja sugestia .

  Drukarka nowa mechanicznie czysta nie ma zabrudzeń .
 • Poziom 16  
  Drukujesz po lpt czy usb ??
 • Poziom 25  
  carnivore_23 napisał:
  Drukujesz po lpt czy usb ??


  Drukuje po usb , wcześniej na laptopie z systemem xp również było po usb i drukarka wtedy drukowała prawidłowo .
 • Poziom 16  
  Ja miałem problem ze mi drukarka nie chciała drukować wcale na usb. Masz możliwośćsprawdzenia tego na LPT ??
 • Poziom 25  
  Zainstalowanie systemu Home rozwiązało problem .