Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 306 1.4 LPG 1994 silnik gaśnie, obroty spadają

borsuk18 01 Lut 2011 06:55 3950 1
  • #1 01 Lut 2011 06:55
    borsuk18
    Poziom 9  

Witam

Otóż posiadam Peugeot 306 1,4 LPG 1994r. Auto kupiłem 3 miesiące temu ale niestety okazało sie ze jest wiele problemów z tym autem.

Problem 1. Wymieniłem parownik, wszystkie filtry i auto nierówno pracuje na gazie tzn. gdy odpalam silnik bez wciskania pedału gazu auto wskakuje od razu na 2000 obrotów i przełącza sie sam na gaz po czym obroty wskakują na 3000 a nawet na 4000 (pedał gazu nie jest wciśnięty) po czym spadają i jest juz ok.

Problem 2. Auto w ogóle nie ma mocy na benzynie. Obroty silnika skaczą, silnik przerywa.

Problem 3. Na zimnym silniku jest ok, ale gdy temperatura podniesie do 90 stopni (niby to optymalna temperatura, dalej juz nie idzie) często zapala mi sie jakaś kontrolka niestety nie wiem co to jest, co ona oznacza, a mianowicie świeci na żółto jakieś "K" cos takiego bynajmniej. Auto wtedy przy do hamowaniu do skrzyżowania lub nawet podczas postoju gaśnie, tzn spadają obroty niemal ze do 0 (bynajmniej sa poniżej 10) po czym jak dodam gazu podskoczą choć nieraz tez i same podskoczą ale rzadko i później znowu sie dzieje to samo, obroty spadają i silnik nie ma mocy i gaśnie. Gdy auto jedzie jest na 3000 jest w porządku, jak tylko do hamujesz włączysz mu 2 spadają obroty i samo gaśnie i świeci sie ta kontrolka(cos w stylu litery K)

Problem 4. W aucie gdy silnik sie nagrzeje czuć od czasu do czasu spaliny(jeżdżę tylko na gazie, benzyny nie używam)

Problem 5. Podczas jazdy przy kierownicy(nie wiem dokładnie w którym miejscu) często słychać jakieś skrzypienie,mimo ze nie skręcam. Kolega mi cos mówił ze to może jest jakieś zwarcie na przewodach które sa tam gdzieś zabudowane

Problem 6. Auto pali mi 10l gazu. Myślę ze to jak na taki silnik o wiele za dużo. Czytałem ze powinno palić 8 a pali 10 a nawet i 11.

Problem 7. Gdy skręcam w lewo cos skrzypi,trzeszczy w prawym tylnym kole.

Po prostu juz nie wiem co mam robić z tym autem. Wydałem juz tyle kasy i żadnej poprawy. Wrąbałem sie z tym autem i nie wiem co mam zrobić, bo wiecznie sa jakieś problemy, ze az boje sie nim jeździć.
    Proszę pomóżcie bo juz nie daje rady. Za wszelka pomoc z góry wszystkim dziękuje.

3 1