Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio fabryczne Seat Ibiza 2000r Radio MID brak odbioru stac

mozdzmar 01 Feb 2011 10:47 7298 1
 • #1
  mozdzmar
  Level 17  
  Witam
  Radio fabryczne duży wyświetlacz bez klimatyzacji. Problem w tym że nie odbiera radio, kaseta ok. Słychać tylko szum, można ręcznie programować stacje i zapamiętuje ustawienia. Wymieniłem wzmacniacz antenowy (uszkodzony był), wyczyściłem płytę z zanieczyszczeń (było trochę). A radio dalej nie gra, po wymianie wzmacniacza pojawiło się na stałe 12V na antenie, dalsze pomiary wykazały że jest problem z napięciem strojenia, powinno zawierać się pomiędzy 1.7V do 6.5V a jest ok 12V, jaki jest układ całkujący to napięcie i skąd są brane impulsy sterujące?
  Proszę o pomoc, gzie szukać dalej uszkodzenia, nie znalazłem odpowiedniego schematu a szukanie po płycie to ja szukać "igły w stogu siana". Może ktoś wie jaki schemat pasuje do tego typu radia (procesor to M30612MAA-232FP) na radiu znalazłem tylko opis Radio MID UPDV 32.
  Dziękuję
 • #2
  mozdzmar
  Level 17  
  Radio naprawione, przyczyna to przerwa na magistrali SCL do układu TDA 7427, układ ten generuje napięcie strojenia (n. 28). Pękła ścieżka przy oporniku SMD (n. 12), dopiero dokładne pomiary napięcia na tym układzie doprowadziły mnie do uszkodzenia. Bardzo pomocny okazał się schemat pobrany z Elektrody Seat-Aura.
  Temat zamykam.