Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Porównanie stacji lutowniczych HOT-AIR PT i Yihua"

maz9 26 Jan 2012 14:56 119797 95
Ochrona Domu
  • Ochrona Domu
    bartek.sonix
    Level 11  
    Tak. wykręciłem taką czerwoną śrube
  • Ochrona Domu
    bartek.sonix
    Level 11  
    No mi tez chodziło o obijanie kulki ;)
    Juz rozwiązałem problem.
    Powodem było to ze kolba na przystawce robiła małe drgania, przez co kulka wydawała dzwięki :) dodatkowo, mam cienką dysze co zwiększało ciśnienie.

Filmik:
    http://www.youtube.com/watch?v=tZ0OF-T8MXs
    maz9
    Level 19  
    Mogli by dopracować ale cena była by wyższa :) Co do 852 możemy psioczyc ale rozwiązania itp są prawie takie same. Co do szkła w środku rozsypało się bo było ewidętne stuknięcie podczas grzania nawet to co kolega ludzik1980 pisze czuli złe położenie grzałki wskazuje na jej uszkodzenie podczas grzania czyli wstrząs i rozsypanie przez co lutownica nie pracuje prawidłowo ponieważ zwierają się zwoje. Nie da się krzywo wsadzić grzałki do hota !!! Tak więc że stwierdzeni że to szmelc nie są uzasadnione. Mogę to stwierdzić bez oglądania na 99.9 procenta. Przy chwili czasu wrzucę foty dobrych i uszkodzonych grzałek
    John5MM
    Level 19  
    maz9 wrote:
    Co do szkła w środku rozsypało się bo było ewidętne stuknięcie podczas grzania

Więc maz9 zarzuca mi nieostrożne obchodzenie się z kolbą ? chociaż obchodziłem się jak z jajkiem . Wrzucam fotkę kolby z dobrą "prostą" grzałką tego "nie szmelcu".
    Grzałka pracowała poprawnie nic nie miała pozaginane ani przerwane, natomiast nie dało się jej w żaden sposób wypoziomować.
    O dziwo te wynalazki na allegro przestają się nazywać hot air do elektroniki i coraz częściej wystawia się je jako spawarki do plastiku :D .

Porównanie stacji lutowniczych HOT-AIR PT i Yihua"
    maz9
    Level 19  
    Ale to raczej rozbierz kolbę i zrób zdjęcie grzałki. Nie zarzucam tobie ale zarzucam twojej kolbie że zwarły się jej zwoje z jasnej przyczyny.
    maz9
    Level 19  
    Rozumiem a czy możesz podać jakiego to sprzętu to teraz używasz ?
    maz9
    Level 19  
    Pytałem ponieważ byłem ciekaw jaka grzałka jak umieszczona jaki producent ile dałeś itp. Większość modeli do 2 tys złotych ma taką samą konstrukcje. ty mówisz krzywo ułożona grzałka - może tak ale w czym to przeszkadza ? Jaka będzie różnica jak będzie prosto. W każdym razie wszystkie z tego co widzę są prosto ale w położeniu trochę w lewo czy w prawo od centralnego punktu nie widzę większych problemów czy różnicy w działaniu. natomiast potłuczone szkło izolacyjne itp nie za bardzo widzę tu powód do napisania "dziadostwo". No bo dlaczego ? Bo w transporcie się coś potłukło ? No bo pomijam twoją winę. Urządzenia raczej nie są produkowane pod kątem szalonego kuriera czy listonosza. Są produkowane by działać w miejscu pracy transport to jedynie pudełko które cosik wytrzyma ale nie za dużo.

Oj chyba szukasz w dziury w całym i pozostaje własna konstrukcja :) .

Co do konstrukcji chętnie pomogę jakby coś pisz na prv mam przegląd tego wszystkiego może pomogę.
    maz9
    Level 19  
    Jeżeli chodzi o podgląd realnej temperatury to żadna wersja WEP 852 tego nie ma. Ale już WEP 872D posiada i działa to w sposób z filmu Link
    wolodiej1
    Level 12  
    Dobra... to kto mi powie gdzie można kupić oryginalne PT-852 bez żadnych A++, D--, Z+- i innych cudów ? W normalnych cenach (<300zł), z allegro cudownie zniknęła i teraz są same szajsy. Chyba, że jest coś lepszego w tej cenie ? Czytając wszystkie opinie o jakości i podróbach można totalnie zdurnieć ;) Chyba, że ktoś ma Quick 706 używkę do sprzedaży :)
    tomiok
    Level 33  
    kompromis pomiędzy jakością a ceną ... Quick 706
    maz9
    Level 19  
    Jesteś z Katowic to lepiej podjechać i przetestować na miejscu. Do lutowania jest pełno płyt po co kupować kota w worku
    aro333
    Level 15  
    A ja mam male pytanko do kolegi, już się gubię. Czy model ZHAOXIN 852 czyli sam HOT, jest tak samo zbudowany jak w stacji 852D. Kolbe stacjonarną już mam , stara poczciwa PT 936, działa wg. mnie na 4+. To będzie mój pierwszy HOT i nie chcę się zniechęcić
    maz9
    Level 19  
    Wady Zhaoxin nie zostały wymienione do tej pory

1 brak dysz !!!!!!!!!! - innym niż 22 rozmiar dysz inne dysze nie pasują do 858d 858 868D i do podobnych

2 około 10 modeli w ofercie

WEP zalety
    1 Rozmiar dysz 22m Standard ponad 60 dysz do do kupienia w każdym sklepie www te same dysze pasuję z Aoyue Pt Net

2 ponad 59 modeli w ofercie

Pytam skoro WEP podrabia ZHaoxina to na 10 stacjach powinien skończyć to skąd została wzięta się reszta modeli WEP ? pozostałe 49 ?

A może WEP nikogo nie podrabia ?
    Tylko sprzedawcy Zhaoxin nie mogą sprzedać swoich produktów dlatego puszczają mity o podróbkach ? Po prostu WEP jest dużo tańszy ma standardowe rozmiary dysz i mnóstwo modeli do wyboru
    więc jest na co narzekać :))
    szymon122
    Level 38  
    maz9 wrote:
    2 około 10 modeli w ofercie

maz9 wrote:
    2 ponad 59 modeli w ofercie

To tak jakby porównywać, że Bugatti jest gorszy jako samochód od Opla, ponieważ wymyślili mniej samochodów.
    Dla mnie trochę bez sensu jest takie porównanie. Nawet jeśli elektronika w którymś jest prymitywna a działa dobrze i spełnia swoje zadanie to co chcieć więcej? Jeśli nawet komuś nie pasuje sterownik to równie dobrze może go sam wykonać na podstawie elementów ze starego (wyświetlacz jest, zasilacz i sterowanie grzałką również).
    maz9
    Level 19  
    Nic nie porównywałem a jedynie stwierdziłem fakty.
    Zaprzeczam że WEP jest podróbką Zhaoxnia tak jak to jest wypisywane. To stwierdzam.

No i nie zgadzam się z twoim stwierdzeniem Bugatti !!! WEP i Zhaoxin to podobny wózek z tym że Zhoaxin trochę bardziej znany z powodu zasilaczy bo Zhaoxin produkuje zasilacze a nie lutownice. W środku tych lutownic Na dzień dzisiejszy nie widzę różnic a jeśli są to na korzyść WEPa Chyba że naprawdę chcesz porównywać Zhaoxina z najwyższej póki i WEPa z najniższej o tot tak są różnice ale co to za porównanie. Chyba że chcemy zamotać w głowie innym na forum to tak to się uda niektórzy się na to złapią

a Porównywać to mogę np dostępność dysz

Zaoxin 3 dysze w komplecie i brak możliwości dokupienia innych
    WEP 3 dysze w komplecie i mnóstwo do dokupienia

To chyba dość istotne ?
    obywatelgg
    Level 2  
    Witam
    Mam Yihua 852D+ i padła mi regulacja temperatury na hocie i pali mi grzałki, czy ma ktoś może schemat do tej stacji?. Wymieniłem prawie połowę w sterowaniu elementów i dalej nic.
    A gdyby tak wstawić nowe sterowanie mocy grzałki?
    Co wy na to?
    Może ktoś ma jakiś pomysł na realne usprawnienie tej maszyny, to niech podrzuci coś
    jakiś schemacik, jakieś foto z przeróbką... itp.

Bez ingerencji użytkownika w ten sprzęt on nie ma prawa działać poprawnie zbyt długo.
    GaPaTech
    Level 12  
    Witam,
    Na początek nie jestem handlowcem, jestem użytkownikiem i uważnie przeczytałem tylko stronę 1 z 3. Jeśli coś powielam to przepraszam.
    Posiadam 2 stacje: ETC-RW900D (to inna kategoria cenowa) i Zhaoxin 852D. Obie grot + powietrze.
    O wnętrzu tej drugiej mogę coś powiedzieć, bo musiałem ją naprawić. To na szczęście tylko skutek wad montażu - kabelek przy potencjometrze.
    Sterowanie każdej sekcji(grot/powietrze) wykonane jest w oparciu o mikro-kontroler AVR z rodziny ATmega. Wyświetlanie temperatury zadanej i mierzonej - zadawana jest wyświetlana tylko gdy na wejściu napięciowym z potencjometru następują zmiany, gdy to napięcie jest stabilne wyświetlana jest wartość z czujnika temperatury(niestety ich obecności i położenia nie ustalałem - zachowanie wskazań potwierdza ich obecność).
    Wygląda na to, że w czasie zmiany nastaw gdy wyświetlana jest wartość zadana zablokowane(wyłączone) zasilanie elementu grzejnego. Funkcja wykrywania zmian wartości zadanej w posiadanym przeze mnie egzemplarzu aktywuje się czasem sama bez ruszenia potencjometru. Przyczyny mogą być różne od wady potencjometru po błędy w oprogramowaniu. To tyle o stacji.
    Teraz kilka słów krytyki co do jakości prezentowanych materiałów, myślę głównie o zdjęciach.
    Na jednym z nich dotyczących modelu PT852:
    https://obrazki.elektroda.pl/4763311000_1296558353.jpg
    jest opis "sterownik wyświetlacza" i strzałka wskazująca na układ CD4069(ups! TC4069 ;) zna ktoś różnicę? ) - to jest jedynie sześciokrotny inwerter. Obok jest poczciwy ICL7107 opisany jako miernik napięcia - to prawda i ten układ bezpośrednio steruje wyświetlaczem. Gdzieś w tekście błysnęła mi informacja, że ten układ steruje zasilaniem grzałki, ICL7107 jak pamiętam, nie ma takiej funkcji to musi być realizowane inaczej(komparator?).
    Na innym zdjęciu:
    https://obrazki.elektroda.pl/7822998400_1296558355.jpg
    opis, że to "niby elektronika" i widoczna niewielka kostka chyba SAMSUNG'a.
    Niestety typu nie jestem w stanie odczytać. Jeżeli jest to mikrokontroler, to układ może być "mądrzejszy" od poważniej wyglądającego z poprzedniej fotografii.
    Hura - reklama dźwignią handlu, oby liczbą mnogą od takiej reklamy nie stały się REKLAMACJE...
    P.
    żaróweczka
    Level 11  
    Koledzy widzę temat trochę stary ale może ktoś pomoże
    stacja WEP852D+
    przestało działać czasowe wyłączenie nie chłodzi grzałki hot air
    po wyłączeniu od razu kompresor przestaje działać wymieniłem już

1X- LM358N
    2X-BT137
    1X-przekaznik
    2X-S8050
    to co na zdjęciu na żółto i bez zmian
    Pomocy po wy lutowaniu przekaźnika na cewkę idzie 24v po założeniu i wyłączeniu
    przyciskiem brak zasilania potrzymania zasilania przekaźnika
    maz9
    Level 19  
    Tranzystory koło przekaźnika do wymiany
    Kubik26
    Level 14  
    Czy posiada ktoś stację PT-852? Mam ten model i nie jestem pewien, czy mierzył ktoś rzeczywiste wskazania temperatury?
    maz9
    Level 19  
    PT 852 wskazuje realne temperatury a od końca 2014 roku seria WEP 852d+ też wskazuje realne temperatury
    psine.pl

Level 29  
    Przypomniał mi się mój test porównawczy ....
    Stacji Aoyue i PT /CT czy jakie tam sa odmiany...
    Cały kłopot polegał na tym, że robił to w zasadzie ten sam producent a różnice były spowodowane zmniejszaniem kosztów.
    Ot choćby w stacjach lutowniczych (kolbówkach) w Aoyue wszystko na wtyczkach poprzykręcane płytki itd... W odpowiedniku kable przysmarkane do płytek i np płytka kolbówki trzymała się na ośce potencjometru...
    W np. odsysaczu pneumatycznym brakowało przekaźnika załączającego pompę... wszystko szło z przycisku w kolbie.

Wiele takich niuansów.
    Rzeczywisty pomiar w tych tanich hotairach to jest i była kpina.
    Ale się przydaje o ile jest.

Co do lutownic kolbówek to w zasadzie kilka drogich ma pomiar końcówki grota reszta to w zasadzie mierzy temperaturę grzałki ... a do końca grota różnie to ciepełko dociera :D

Ergo jest takie, że co się nie kupi to i tak trzeba się nauczyć jak tego używać :D

Pozdrawiam
    Marek
    tomiok
    Level 33  
    Marek Sp wrote:
    Zdradź mi tajemnice jak mierzą temperaturę końcówki ?

Na końcu grota jest mocowana termopara, w tanich termopara jest tuż przy samej grzałce, a nie w grocie, stąd błędy pomiarów.
    Spójrz np. na groty typ T12.

Albo na tym do Quick 202D:
    http://www.sklep.monster.pl/grot-303-1-2d-stozek-quick-202d,4,40461,40404
    Widać termoparę tuż przy czubku grota.

Ja dodatkowo mierzę czymś takim, aby się upewnić co do kalibracji (znajdź na znanym portalu aukcyjnym):
    MIERNIK DO POMIARU TEMPERATURY GROTÓW GROTA GM-191
    Cena już bardzo spadła, bo raptem 60 PLN.

Albo jak masz jakiś multimetr, z termoparą.