Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer pokładowy inny niż wszystkie

pch 07 Feb 2011 18:15 52402 70
 • #61
  Tomekob
  Level 14  
  Prędkość obrotową silnika?????
  a po co?
  Jeśli będę znał stałą wtryskiwacza litry/s do tego czas mierzony ( i tu faktycznie przyda się drugi Timer) - to już. Czy nie?
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • #62
  asembler
  Level 32  
  grala1 wrote:
  Dodam jeszcze że do wyznaczenia spalania w l/h musisz oprócz czasu wtrysku znać jeszcze prędkość obrotową silnika - można ją wyliczyć z pomiaru ilości wtrysków. Musisz do tego zatrudnić drugi timer.
  Ja za pomocą tego kody mierzyłem czasy od 0,0002s do 0,001s (można nawet większe czasy) więc nadaje się jak najbardziej do pomiaru czasu wtrysku.
  Ja napotkałem na pewien problem gdyż nie wiem jak wyliczyć spalanie w l/100km używając tylko dwóch timerów - jeden musiałby sumować czasy wtrysku w stałym odcinku czasu a drugi liczyć przebytą drogę.


  Nie wiem po co obroty do L/h przecież z jednostek wynika że wystarczy znac ilosć litrów w jednostce czasu (godzin)
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • #63
  grala1
  VAG group specialist
  Albo wy czegoś nie rozumiecie albo ja.
  Popatrzcie na mój kod do którego dałem linka.
  W ten sposób mierze czas jednego wtrysku - w jaki sposób mam to przeliczyć na l/h (znając stałą wtrysku)?
  Nie wiem ile wtrysków jest w ciągu np. minuty - ilość wtrysków zależna jest to od obrotów silnika. Co innego gdybym znał czas wtrysków które wystąpiły w ciągu jednej sekundy.
  Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.
 • #64
  asembler
  Level 32  
  Musisz sumować czasy wtrysku w okreslonym czasie. Z jednego wytrysku to wiesz co powstaje:-)
 • #65
  Tomekob
  Level 14  
  Ponawiam prośbę o podanie zakresu czasu, na jaki otwierany jest wtryskiwacz. Nie musi to być ściśle dokładny czas chodzi o wiarygodny zakres np. od obrotów na „luzie” do 6000 obr/min. Niestety silnik, przy którym ma to być zamontowane jest w tej chwili częściowo rozmontowany (nie sezon :cry: ) więc nie mogę wybrać się z oscyloskopem do garażu.
 • #66
  asembler
  Level 32  
  Od 0 w trakcie hamowania silnikiem do ok 33mS na zimnym .
  Mniej wiecej trzba sie przygotowac na ok 10mS przy normalnej pracy i miec mozliwośc pomiaru do 60mS podcza jak dodajemy gwaltownie gazu na zimnym silniku czego sie trzeba wystrzegać.
  Oczywiscie te wartosci są z głowy dla konkretnego silnika chyba VW.
  Niestety notatki gdzie mi sie zagubily bo mialem sciagniętą całą mape wtrysku w zaleznosci od temp silnika i powietrza,kąta otwarcia przepływomierza itp,itd
 • #67
  sylwek_b86

  Level 15  
  Witam, Jestem w trakcie projektowania takiego komputerka, funkcje będzie miał prawie wszystkie co ten plus alarm przy przekroczeniu zaprogramowanego czasu wtrysku(obciążenia silnika) która to funkcja zniechęca do deptania po gazie... będzie miał również gadaczke czyli możliwość odtwarzania zapisanych komunikatów głosowych, coś w stylu "uwaga gołoledź"."zwolnij", "włącz światła" ,"zamknij drzwi" itp. Zamierzam produkować takie komputerki ale wszystko zależy od tego czy będzie zbyt na nie.
  Pozdrawiam

  Niepotrzebne usunąłem.
  Do reklamowania czy sprzedaży jest odpowiedzi działa na elektrodzie. Proszę tam pisać, podawać ceny. [DJpopak;)]
 • #68
  marcin_klimek15
  Level 12  
  Witam i przepraszam że odświeżam temat. Czy ktoś zajmuje się jeszcze tym projektem lub ma wzory płytek + wsad do procka?
 • #69
  pierrot1761
  Level 10  
  Witam odnośnie do tematu, czy ktoś z Was projektował komputer monitorujący spalanie do silnika diesla oparty na przepływomierzach przed i za pompą wtryskową, bo nie mam innej możliwości bo to silnik nie sterowany komputerem pokładowym?
 • #70
  razoor1144
  Level 10  
  Witam
  czy kolega PCH mógł by udostępnić program i schemat ? Chciałbym przy tworzeniu swojego prototypu komputera mieć oparcie na jakimś programie.
 • #71
  sylwek_b86

  Level 15  
  Mój komputer mógłby tylko musiałbym mieć takie przepływomierze, mój drugi samochód to stary diesel wiec jak by było zainteresowanie to mógłbym przystosować program swojego komputerka do takich czujników.

  Mój komputerek jest już w fazie testów i dokańczania programu. Niedługo będzie dostępny na allegro w 2 wersjach :)

  Zainteresowani niech pytają na mail swinnet(malpa)interia.pl