Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmyw. Amica ZIA4628 -nie pobiera wody po zapchaniu odpływu.

baskecior 01 Lut 2011 18:49 3304 0
  • #1 01 Lut 2011 18:49
    baskecior
    Poziom 10  

Witam.

Wczoraj zapchał mi się odpływ nieczystości pod zlewem w kierunku szamba. Jako,że zmywarka korzysta ze wspólnego odpływu okazało się że woda wylała się ze zmywarki. Po udrożnieniu odpływu uruchomiłem zmywarkę, pompa ładnie wypompowała wodę, uruchomiłem program zmywania i pojawił się problem.
    Zmywarka zaczyna od wypompowania wody, poczym powinna dopuścić czystej wody i uruchomić zmywanie.
    Niestety tak się nie dzieje - nie słychać szumu wody, nie pojawia się ona również na dnie zmywarki.
    Przeglądając instrukcję i sugestie "zrób to sam" wyczytałem iż przyczyną może być blokada zaworu "Aqua stop".
    Czy ktoś z kolegów mógłby podlinkować serwisówkę ew. podpowiedzieć jak się do tego zaworu dobrać, zrestartować/zregenerować, bo szanowna małżonka marudzi że sobie pazurki łamie zmywając w zlewie ;)

Dodam iż do dnia wczorajszego (do czasu awarii odpływu) urządzenie działało bez zarzutu.

Pozdrawiam.

Dodano po 5 [godziny] 38 [minuty]:

Rozwiązanie:
    Podniesiony zawór systemu aqua-stop.
    Trzeba opróżnić zmywarkę z resztek wody, położyć ją na prawym boku, odkręcić dolną osłonę.
    Do dolnej osłony przymocowany jest zawór - płaski i okrągły - wpięty w dolna osłonę
    Należy go wypiąć, odłączyć rurki doprowadzające i odprowadzające wodę z przelewu, wyjąć styropianową wkładkę, uważając aby nie zniszczyć grzybka (ja musiałem go skleić).
    Następnie suszymy farelkiem cały styropianowy wsad i składamy całość z powrotem.
    Zmywarka działa jak dawniej a ja uratowałem 160 zł (serwis Amiki).

Pozdrawiam.

0 0