Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42.

Bodzio.x 01 Feb 2011 15:04 4153 10
    Bodzio.x
    Level 11  
    Proszę o pomoc bo mi już ręce opadają.
    Znajomy ma orange freedom z routerem Pentagram Cerberus P 6331-42. Jak mówi po awarii łączy na linii tp nie miał internetu 2 dni gdy podłączył standardowy modem USB z orange internet działa a po podłączeniu routera pentagram nie działa (ustawienia nie były zmieniane). Po nieudanych próbach u znajomego zabrałem router do siebie w celu sprawdzenia. Ja posiadam neostradę, wpisałem wszystkie dane i ja również nie mogę się połączyć. Ustawiony Annex A oraz ADSL mode ustawiałem juz różne od auto po G.DMT i ADSL2+ (na tym ostatnim się szybko synchronizował). Router niby się synchronizuje ale internetu nie ma. Na screenach dołączam diagnostykę oraz screeny z ustawieniami.
    Bardzo proszę o jakieś sugestie. Z góry dziękuje za wszelkie propozycje. Ja już tracę cierpliwość bo już próbowałem różnych ustawień i konfiguracji. Może router jest uszkodzony?
    Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42. Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42. Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42. Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42. Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42.
    among
    Level 31  
    Czy była próba zresetowania do ustawień fabrycznych?

Znajduje się ona tutaj: Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42.

Następnie radziłbym skorzystanie z opcji "Quick Start"
    Bodzio.x
    Level 11  
    Już przed wpisywaniem własnych danych pod neostradę zrobiłem reset ustawień przez przycisk na tylnym panelu obudowy niestety nie pomogło. Co dziwne na obudowie świeci dioda od połączenia ADSL i dioda PPP czyli nawiązano połączenie.
    among
    Level 31  
    A możesz wrzucić jeszcze zrzut z zakładki "Advanced Setup" - "ADSL"
    Bodzio.x
    Level 11  
    Teraz mam router rozłączony ale tam ustawiłem jako typ ADSL - Annex A a mode ADSL - ADSL2+ i sprawdzałem też na innych oraz auto. Więcej opcji tam nie ma.
    among
    Level 31  
    ADSL Mode: Auto Sync-Up
    ADSL Type: Annex A/L

Spróbuj z takimi ustawieniami.
    Bodzio.x
    Level 11  
    Takie ustawienie miałem standardowo, niestety nie pomogło.
    among
    Level 31  
    No to jeszcze zostaje opcja G.DMT
    Bodzio.x
    Level 11  
    Problem chyba rozwiązany.Na chwilę obecną działa internet. Zalogowałem się na modem z tpsa i sprawdziłem wszystkie ustawienia (bo na nim działał internet) i znalazłem jeden inny parametr, mianowicie MTU z wartością 1492 a w routerze pentagram było wpisane 0. Mam jeszcze pytanie czy na orange freedom będzie tak samo? I dlaczego przy Testing ATM OAM segment ping oraz Testing ATM OAM end to end ping jest nadal fail ? Dlaczego u mnie nie działał internet jak w diagnostyce na routerze przechodził ping na www.yahoo.com ?
    Amattor007
    Level 2  
    Wiem, że to głupie pytanie ale jak włączyć to menu z pentagramu które prnt screenujecie ? Bo ja umiem wejść tylko przez strone pentagramu :/
    Bródka

Level 41  
    Amattor007 wrote:
    Bo ja umiem wejść tylko przez strone pentagramu :/

Czyli co logujesz sie pod adres 192.168.0.1 ?