Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42.

Bodzio.x 01 Feb 2011 15:04 4153 10
 • #1
  Bodzio.x
  Level 11  
  Proszę o pomoc bo mi już ręce opadają.
  Znajomy ma orange freedom z routerem Pentagram Cerberus P 6331-42. Jak mówi po awarii łączy na linii tp nie miał internetu 2 dni gdy podłączył standardowy modem USB z orange internet działa a po podłączeniu routera pentagram nie działa (ustawienia nie były zmieniane). Po nieudanych próbach u znajomego zabrałem router do siebie w celu sprawdzenia. Ja posiadam neostradę, wpisałem wszystkie dane i ja również nie mogę się połączyć. Ustawiony Annex A oraz ADSL mode ustawiałem juz różne od auto po G.DMT i ADSL2+ (na tym ostatnim się szybko synchronizował). Router niby się synchronizuje ale internetu nie ma. Na screenach dołączam diagnostykę oraz screeny z ustawieniami.
  Bardzo proszę o jakieś sugestie. Z góry dziękuje za wszelkie propozycje. Ja już tracę cierpliwość bo już próbowałem różnych ustawień i konfiguracji. Może router jest uszkodzony?
  Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42. Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42. Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42. Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42. Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42.
 • #2
  among
  Level 31  
  Czy była próba zresetowania do ustawień fabrycznych?

  Znajduje się ona tutaj: Problem z konfiguracją Pentagram Cerberus P 6331-42.

  Następnie radziłbym skorzystanie z opcji "Quick Start"
 • #3
  Bodzio.x
  Level 11  
  Już przed wpisywaniem własnych danych pod neostradę zrobiłem reset ustawień przez przycisk na tylnym panelu obudowy niestety nie pomogło. Co dziwne na obudowie świeci dioda od połączenia ADSL i dioda PPP czyli nawiązano połączenie.
 • #4
  among
  Level 31  
  A możesz wrzucić jeszcze zrzut z zakładki "Advanced Setup" - "ADSL"
 • #5
  Bodzio.x
  Level 11  
  Teraz mam router rozłączony ale tam ustawiłem jako typ ADSL - Annex A a mode ADSL - ADSL2+ i sprawdzałem też na innych oraz auto. Więcej opcji tam nie ma.
 • #6
  among
  Level 31  
  ADSL Mode: Auto Sync-Up
  ADSL Type: Annex A/L

  Spróbuj z takimi ustawieniami.
 • #7
  Bodzio.x
  Level 11  
  Takie ustawienie miałem standardowo, niestety nie pomogło.
 • #8
  among
  Level 31  
  No to jeszcze zostaje opcja G.DMT
 • #9
  Bodzio.x
  Level 11  
  Problem chyba rozwiązany.Na chwilę obecną działa internet. Zalogowałem się na modem z tpsa i sprawdziłem wszystkie ustawienia (bo na nim działał internet) i znalazłem jeden inny parametr, mianowicie MTU z wartością 1492 a w routerze pentagram było wpisane 0. Mam jeszcze pytanie czy na orange freedom będzie tak samo? I dlaczego przy Testing ATM OAM segment ping oraz Testing ATM OAM end to end ping jest nadal fail ? Dlaczego u mnie nie działał internet jak w diagnostyce na routerze przechodził ping na www.yahoo.com ?
 • #10
  Amattor007
  Level 2  
  Wiem, że to głupie pytanie ale jak włączyć to menu z pentagramu które prnt screenujecie ? Bo ja umiem wejść tylko przez strone pentagramu :/
 • #11
  Bródka

  Level 41  
  Amattor007 wrote:
  Bo ja umiem wejść tylko przez strone pentagramu :/

  Czyli co logujesz sie pod adres 192.168.0.1 ?