Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 nie świecą kontrolki i nie działają obrotomierze

priorytecik23 01 Lut 2011 19:30 6428 6
  • #1 01 Lut 2011 19:30
    priorytecik23
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam Audi 80 b3 i wczoraj rano przy odpalaniu nie zaświeciła się żadna z kontrolek.Do tego żaden z obrotomierzy ani wskaźnik stanu paliwa nie działa autko jednak odpala. Alternator raczej działa przy włączonym silniku daje 13,5v , a na normalnych obrotach gdy dodam gazu lampka w samochodzie zaświeca się jaśniej. Na zegarach jedyne co działa to zegar(czas) i kiedy włączam kierunkowskazy lub długie światła.Wypiąłem zegar z tyłu były dwie kostki żółta i niebieska.Z wiązki kabli które wchodziły do żółtej kostki jeden (siwy) był zmostkowany z innym kabelkiem którego koniec jest jednak nigdzie nie podpięty. Przypuszczam że może gdzieś się wypiął i dlatego to nie chodzi? Gdzie można spróbować to podpiąć? Bardzo proszę o pomoc.

1 6
  • #2 01 Lut 2011 19:43
    viper555
    spec od auto-elektro

A nie pomyślałeś że mógł się spalić bezpiecznik.P

0
  • #3 01 Lut 2011 19:46
    priorytecik23
    Poziom 8  

Pomyślałem ale to nie to. Wymieniłem i to samo zresztą tam jest na jednym z górną lampką a ta chodzi.

0
  • #4 01 Lut 2011 19:53
    viper555
    spec od auto-elektro

A można wiedzieć z jaką lampką.P

0
  • #5 01 Lut 2011 20:00
    priorytecik23
    Poziom 8  

Z tą u góry pod sufitem;-D To wszystko jest na jednym bezpieczniku.

0
  • Pomocny post
    #6 01 Lut 2011 20:03
    viper555
    spec od auto-elektro

Jesteś w błędzie lampka jest na 4-tym bezpieczniku i jest to zasilanie stałe natomiast deska ma 12-ty bezpiecznik po zapłonie między innymi ze wstecznym i tam prawdopodobnie jest usterka.P

1
  • #7 01 Lut 2011 21:40
    priorytecik23
    Poziom 8  

No cóż właśnie ten 4 bezpiecznik wymieniałem błąd..;/ wg instrukcji ściągniętej z neta :
    4- zegary, oświetlenie bagażnika, oświetlenie wnętrza samochodu, gniazdko zapalniczki, oświetlenie półki rozdzielczej- 15A
    12- oświetlenie przełączników, światła cofania, regulator zasięgu świateł, automatyczny układ kontroli, układ
    regulacji prędkości, ABS, komputer pokładowy, gniazdo zespołu pamięci (tylko urządzenia sterujące), układ zwiększający obroty biegu jałowego, układ ogrzewania kolektora ssącego- 15A
    Za godzinkę zejdę na dół poskręcam to wszystko wymienie bezpiecznik nr 12 i napiszę ale jestem dobrej myśli bardzo dziękuję i pozdrawiam.:D

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Z bezpiecznikiem strzał w 10:D:D:D Wszystko oprócz obrotomierza(ale on często się zacina chodzi po stuknięciu) działa kontrolki palą itp. Wielkie dzięki za pomoc temat uważam za zamknięty;-)

1