Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator cyfrowy i własny DNS w domenie...

defenders 01 Lut 2011 20:23 3222 13
  • #1 01 Lut 2011 20:23
    defenders
    Poziom 10  

Witam szanownych kolegów ;)

Problem z jakim się borykam to przekierowanie rejestratora z dynamicznego adresu przez domenę która posiadam, jest to domena firmy zajmującej się systemami alarmowymi i telewizją przemysłową, zamierzenie jest takie, że dla klientów korzystających z Naszych usług chcielibyśmy oddać do dyspozycji możliwość przekierowania rejestratorów z np: neostrad poprzez Nasz serwer (tak jak dyn.dns) Proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów czy taka operacja jest możliwa, i czy ucierpi na tym limit transferu narzucony przez dostawce serwera...

0 13
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #2 01 Lut 2011 22:37
    Marek31415
    Poziom 31  

Są dwa sposoby rozwiązania problemu.
    1.
    - klient rejestruje domenę na np. dyndns, uruchamia klienta dyndns na routerze
    - Wasza firma przekierowuje własną subdomenę na domenę zarejestrowaną w dyndns
    2.
    - w rejestratorze trzeba uruchomić usługę wysyłania na e-mail lub ftp z wysyłką na Wasz serwer (np. co 10 min) w celu identyfikacji aktualnego adresu IP klienta
    - w momencie zmiany IP klienta ustawiacie odpowiednio przekierowanie waszej subdomeny na IP klienta
    Limit nie ucierpi, klient nie będzie się łączył z waszym serwerem lecz ze swoim routerem.

Sprawa jest dużo prostsza w systemach komputerowych, można napisać program automatycznie wysyłający aktualny adres IP w momencie zmiany na zewnętrzny serwer. W rejestratorze niestety nic nie zmienimy.
    Jeżeli rejestrator ma funkcję zaprogramowania własnego serwisu DDNS (wpisanie dowolnej domeny usługi DDNS), to wtedy można coś pokombinować.

0
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #3 01 Lut 2011 23:49
    defenders
    Poziom 10  

Szczerze mówiąc nigdy osobiście nie korzystałem z usług dyndns, jednak zdaniajakie słyszałem były raczej negatywne, np, klient stracił konto za to, że zbyt często w ciągu doby zmieniał IP co było spowodowane błędami w logowaniu do usługi neostrada...

W MENU rejestratora znalazłem ustawienia DDNS, sugerowało by to, że jest jakaś szansa? Główna grupa rejestratorów jakie oferujemy to BCS
    Rejestrator cyfrowy i własny DNS w domenie...
    Jeśli to przydatna informacja, w temacie serwera to Activ z nazwa.pl tam również są jakieś informacje o DNSach, niestety przekracza to mój obecny zakres wiedzy :(

0
  • #4 02 Lut 2011 00:09
    Marek31415
    Poziom 31  

defenders napisał:
    Szczerze mówiąc nigdy osobiście nie korzystałem z usług dyndns, jednak zdaniajakie słyszałem były raczej negatywne, np, klient stracił konto za to, że zbyt często w ciągu doby zmieniał IP co było spowodowane błędami w logowaniu do usługi neostrada...

Regulamin dyndns rzeczywiście zabrania zbyt częstej aktualizacji domeny.
    "Karą" jest zablokowanie konta na określony czas.
    Ja nie mam zastrzeżeń do DynDNS, działa bez problemu.
    Jeżeli komuś zmienia się IP kilka razy na godzinę, to i tak niczego nie wystawi na zewnątrz.
    defenders napisał:
    W MENU rejestratora znalazłem ustawienia DDNS, sugerowało by to, że jest jakaś szansa? Główna grupa rejestratorów jakie oferujemy to BCS

Prawdopodobnie nie będzie działać z sieci wewnętrznej, klienta trzeba ustawić na routerze. Ale może się mylę, warto sprawdzić.

0
  • #5 02 Lut 2011 02:40
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Marek31415 napisał:

Sprawa jest dużo prostsza w systemach komputerowych, można napisać program automatycznie wysyłający aktualny adres IP w momencie zmiany na zewnętrzny serwer. W rejestratorze niestety nic nie zmienimy.

Przesadzasz z tym propagowaniem rozwiązań opartych na PC. Instalator montujący CCTV ma być jednocześnie programistą? Równie dobrze można poprosić producenta (poprzez dystrybutora) o dodanie pewnej funkcji do oprogramowania rejestratora. Jest to możliwe jak najbardziej, niektóre ciekawe funkcje dodawane są później wraz z upgradem firmware'u, niektóre pojawiają się tylko w menu serwisowym. Ale da się, zarówno na PC jak i na rejestratorze.
    Zresztą autor tematu wkleił zrzut z rejestratora, nie komputera.
    BCS'y bardzo dobrze pracują z DYNDNSem ale usługę musisz uruchomić na routerze klienta. Później tylko tworzysz DMZ bądź przekierowanie portów i wszystko. Routery neostrady typu livebox czy inne wynalazki posiadają zarówno dyndns jak i DMZ, przekierowanie portów, czasami tylko inaczej się to nazywa.

0
  • #6 02 Lut 2011 11:47
    Marek31415
    Poziom 31  

crunky napisał:
    Przesadzasz z tym propagowaniem rozwiązań opartych na PC. Instalator montujący CCTV ma być jednocześnie programistą?

Zwykle wystarczy umiejętność zainstalowania programu.
    Autor tematu szuka rozwiązania problemu związanego z programowaniem.
    Jeżeli nie u klienta, to po stronie serwera raczej nie obędzie się bez programowania. Rzeczywiście nie jest to temat dla instalatora.
    crunky napisał:
    Równie dobrze można poprosić producenta (poprzez dystrybutora) o dodanie pewnej funkcji do oprogramowania rejestratora. Jest to możliwe jak najbardziej, niektóre ciekawe funkcje dodawane są później wraz z upgradem firmware'u, niektóre pojawiają się tylko w menu serwisowym. Ale da się, zarówno na PC jak i na rejestratorze.

Od lat zgłaszam błędy w oprogramowaniu różnych urządzeń, dystrybutorom i bezpośrednio do producenta. Reakcja żadna lub około roku.
    A mam ciekawy zbiór błędów w firmware. Można np. w łatwy sposób zablokować działanie rejestratorów, kamer, wideoserwerów wysyłając odpowiednie zapytanie (link) przez IE. Dla mnie "możliwe i da się" nie jest argumentem. Liczy się czas reakcji.
    crunky napisał:

Później tylko tworzysz DMZ bądź przekierowanie portów i wszystko. Routery neostrady typu livebox czy inne wynalazki posiadają zarówno dyndns jak i DMZ, przekierowanie portów, czasami tylko inaczej się to nazywa.

Z tym DMZ to raczej ostrożnie. Z tego korzysta się w ostateczności.

0
  • #7 03 Lut 2011 21:11
    rokycky
    Poziom 23  

I właśnie dla tego DMZ stosuja tylko lamerzy... tak samo jak i instalowanie aplikacji DDNS na komputerze...
    Te funkcje uruchamia sie TYLKO i WYŁĄCZNIE na routerze brzegowym (i nie jest to jedyne słuszne rozwiazanie, sa bezpieczniejsze).
    Przed blokowaniem (zawieszaniem) urzadzeń poprzez skrypty CGI (i nie tylko) też mozna się ustrzec. Nie koniecznie jest to błąd w firmware a jedynie funkcjonalność zapewniajaca wspolprace z aplikacjami.
    DynDNS.com działa jak najbardziej OK, nie mam problemów, a korzystam od dawna.

0
  • #8 04 Lut 2011 17:47
    eworks
    Poziom 19  

No tak tylko, w dyndnsie już ograniczyli ilość hostów darmowych z 5 do jednego i coś mi mówi że zaraz znikną i darmówki. Z ciekawych polecam jeszcze dlinkddns.com

P.

0
  • #9 04 Lut 2011 17:58
    rokycky
    Poziom 23  

Część producentów udostepnia usługę DDNS dla swoich klientów (produktów).

0
  • #10 07 Lut 2011 12:33
    defenders
    Poziom 10  

rokycky napisał:
    Część producentów udostepnia usługę DDNS dla swoich klientów (produktów).

Dokładnie! Sam chciał bym być takim właśnie dostawcą sprzętu, niestety w dalszym ciągu nie wiem jak zrobić to korzystając z własnego serwera pomimo iż posiada on statyczny adres IP :(

0
  • #11 07 Lut 2011 13:34
    Marek31415
    Poziom 31  

defenders napisał:
    Dokładnie! Sam chciał bym być takim właśnie dostawcą sprzętu, niestety w dalszym ciągu nie wiem jak zrobić to korzystając z własnego serwera pomimo iż posiada on statyczny adres IP :(

Podałem wcześniej możliwe rozwiązania, ale tu niestety trzeba jeszcze wiedzy, jak to wszystko funkcjonuje i trochę zabawy programistycznej. Statyczne IP Twojego serwera w tym wypadku jest zupełnie nieistotne.
    Jeśli chodzi o własną usługę DDNS producentów sprzętu, to działa trochę inaczej.
    Producent sprzętu musi zaimplementować w oprogramowaniu sprzętu protokół komunikacyjny obsługi DDNS (nie mylić z DynDNS) zgodnie z własnym standardem.
    Zapewnia to komunikację z jego serwerem i przesłanie informacji o aktualnym IP.
    Na serwerze jest wtedy uruchamiane aktualizowanie w DNS przypisanie IP do subdomeny.
    Tu jest taka drobna różnica, to musi zrobić producent, nie dostawca.
    Wyżej opisane rozwiązania i tak wymagają przekierowania portów na routerze.
    Nie jest to rozwiązanie bez wad.
    Innym rozwiązaniem jest serwer pośredniczący w połączeniu, tak jak to jest rozwiązane w SelCamNet (SelCamNet Proxy). Nie wymaga przekierowania portów. Ale tu też jest to zaszyte w oprogramowaniu. Korzystając z tego rozwiązania, możesz postawić własny Proxy i klienci będą się łączyć przez Twój serwer. Tego rozwiązania nie zastosujesz niestety do rejestratorów.

0
  • #12 07 Lut 2011 19:03
    rokycky
    Poziom 23  

Da sie zrobić, ale to mija się z celem, takie moje zdanie...
    Troche chory pomysł taka usługa.

0
  • Pomocny post
    #13 02 Mar 2011 12:45
    oggame
    Poziom 9  

Wystarczy, że zainstalujesz u siebie własny serwer ddns. Oczywiście stały IP jak najbardziej ważna sprawa.

Serwer DDNS:
    http://www.dyndnsservices.com/

Co do rejestratorów BCS nie należy korzystać z opcji DDNS, ponieważ on okresowo aktualizuje adres na serwerze co jest sprzeczne z polityką wielu firm - adres powinien być aktualizowany tylko przy zmianie IP co oferuje zresztą większość routerów.

Imho: zamiast oferować takiej usługi lepiej oferować pomoc w zakładaniu konta na dyndns i konfiguracji routera.

0