Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz na TDA7294 z filtrem niskotonowym na TL074

kajojzdw 01 Lut 2011 21:02 3883 5
  • Wzmacniacz na TDA7294 z filtrem niskotonowym na TL074

Moduł wzmacniacza zbudowany jest w oparciu o dwa układy TDA7294 i TL074 schematy i wzory płytek były brane ze strony mirley.firlej.org. połączyłem po swojemu 2 układy ze strony PANA Mirleya i Stworzyłem takie o to cudo.
    Trafo dorwałem od kuzyna 2x25v 180w Unitry troszkę za małe ale radzi sobie ze tym TDA. Zastosowałem jeszcze 2 kondensatory filtrujące 10000uf 63v i i mostek prostowniczy

Płytka została zrobiona w domowych warunkach i pomalowana solder mask'ą .

Skrzynie całą zrobiłem sam od podstaw głośnik też od kuzyna :) dostał ze szkoły ja wykorzystałem i zregenerowałem go gra super jestem zadowolony z efektu mojej pracy jak na pierwszy taki projekt to wydaje mi się że nie jest zły wzmacniacz jest włożony do wieży Sony i uzupełnia bass bo według mnie było go za mało w tej wieży:D
    Aaa jeszcze na głośnik przyjdzie osłonka ale to jak będę miał kasę:D
    Koszty :

Deska OSB z docięciem 60zł musiałem kopić cała :((
    Wkręty wikol-5zł
    głośnik od kuzyna-50zł jeszce nie zapłacony :))
    materiał obiciowy za free od cioci
    wzmacniacz 40zł
    Trafo miałem z kuzynem keidys się wymieniłem
    Jak za te pieniądze wyszło super według mnie.

Sorka za błędy ortograficzne nie jestem w tym mocny

Zapraszam do oceniania

Dziękuję i pozdrawiam

Ps: Jak ktoś jest chętny na wzór płytki to niech pisze na numer gg 11221862 na pewno wyślę:)

O to kilka fotek przepraszam za jakość robione telefonem
    Wzmacniacz na TDA7294 z filtrem niskotonowym na TL074 Wzmacniacz na TDA7294 z filtrem niskotonowym na TL074 Wzmacniacz na TDA7294 z filtrem niskotonowym na TL074 Wzmacniacz na TDA7294 z filtrem niskotonowym na TL074 Wzmacniacz na TDA7294 z filtrem niskotonowym na TL074 Wzmacniacz na TDA7294 z filtrem niskotonowym na TL074 Wzmacniacz na TDA7294 z filtrem niskotonowym na TL074
    Wzmacniacz na TDA7294 z filtrem niskotonowym na TL074

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    kajojzdw
    Poziom 9  
    Specjalizuje się w: elektronika
    kajojzdw napisał 7 postów o ocenie 6, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście zd-wola. Jest z nami od 2009 roku.
    max-energy
    Poziom 21  
    Jeżeli radiator nie jest przymocowany do płytki, to radze to poprawić. Nie wiadomo ile wytrzymają nóżki Tadeusza ;)
    Rafał 116
    Poziom 17  
    Jeżeli radiator nie będzie zwierał nigdzie do masy itp to nie musisz stosować podkładki którą chyba widze bo troche ona utrudnia przewodzenie ciepła. Ogólnie fajnie ci wyszło.
    max-energy
    Poziom 21  
    Ze swojego doświadczenia mogę podpowiedzieć Ci że jeżeli musisz już stosować izolację, to polecam podkładkę mikową i pastę termoprzewodzącą. Ciutkę drożej to wychodzi, ale o niebo lepiej przewodzi ciepło. W takich obudowach jak TO-220, czy właśnie Multiwatt15 po dokręceniu pojedynczą śrubą leciutko odchodzą dołem, przez co zmniejsza się powierzchnia oddawania ciepła. A jak wiadomo do silikonu pasty się nie stosuje.
    To tak na przyszłość...
    fish12
    Poziom 8  
    Jesteś hardcorem, zregenerowałeś głośnik klejem na gorąco :P