Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Import samochodu osobowego z Włoch

virus78 01 Lut 2011 22:13 8675 7
  • #1 01 Lut 2011 22:13
    virus78
    Poziom 9  

Witam,
    Koledzy proszę o pomoc.
    Trafiła mi się ciekawa propozycja zakupu od prywatnego właściciela Fiata Punto we Włoszech.
    Szukałem trochę po forach ale ciężko znaleźć dobrze opisaną całą procedurę (jak coś jest to z reguły sprzed kilku lat).
    W związku z tym że mam ok 2000km laweta jest bardzo kosztowna i wolałbym pojechać busem i wrócić na kołach.
    Byłbym wdzięczny za pomoc i wyjaśnienie jak powinienem wszystko załatwić ;)

Z góry dziękuję. ;)

0 7
  • #2 02 Lut 2011 20:34
    CAMARENA
    Poziom 23  

weź próbne tablice z wydziału komunikacji,wykup ubezpieczenie i jazda;)!!a najlepiej dowiedz się w WK to Ci powiedzą bo może coś się zmieniło.Ubezpieczenie możesz wykupić na swoje nazwisko

0
  • #3 02 Lut 2011 20:54
    virus78
    Poziom 9  

CAMARENA napisał:
    weź próbne tablice z wydziału komunikacji,wykup ubezpieczenie i jazda;)!!a najlepiej dowiedz się w WK to Ci powiedzą bo może coś się zmieniło.Ubezpieczenie możesz wykupić na swoje nazwisko

Wielkie dzieki - mam nadzieję że tak łatwo pójdzie ;)
    Jednym słowem jak w piątek dostanę kopię włoskich dokumentów to pójdę do WK w Mielcu i mam nadzieje ze wszystko mi wyjaśnią.
    Włoch ma jeszcze auto zarejstrowane ale już nie ubezpieczone.
    Z tego co rozumiem to piszesz że dostanę u nas próbne tablice i z nimi pojadę busem po punciaka. Oczywiście załatwię jeszcze ubezpieczenie w PZU.
    Przeglądu polskiego nie potrzebuję na drogę?

1
  • #4 02 Lut 2011 22:44
    tzok
    Moderator Samochody

We Włoszech musisz wykupić ubezpieczenie i tablice wywozowe (eksportowe). Niektóre poradniki twierdzą, że ich nie ma i jedyna rada to wyjazd na tablicach właściciela i odesłanie mu ich pocztą... inna wersja jest, że tablice są do kupienia w ACI (Automobile Club d'Italia) tylko czeka się na nie ok 5 dni.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=70049#70049

Podobno można też kupić (nawet wysyłkowo) niemieckie tablice wywozowe "z żółtym paskiem" i na nich przywieźć samochód.

O ile mi wiadomo to na polskich tablicach próbnych nie wolno przekraczać granicy (choć może po wejściu do UE coś się w tej kwestii zmieniło).

0
  • #5 06 Lut 2011 19:13
    virus78
    Poziom 9  

A może ktoś z forumowiczów wie ile się aktualnie czeka na włoskie tablice wywozowe i jakie są jej koszty (no i oczywiście czy ubezpieczenie jest wliczone w zakup tablic, czy trzeba wykupic osobno).
    Planuję jechać busem na południe Włoch i tam załatwić tablice, tyle że nie chce mi się tam siedziec kilka dni ;)

0
  • #6 06 Lut 2011 23:36
    siewcu
    Poziom 33  

Zrobię takie trochę OT, ale unikałbym kupowania samochodu z Włoch. Włosi bardzo nie dbają o samochody, no i jak jechać tam po auto to tylko laweta wchodzi w grę... Albo tygodniowa wycieczka.

0
  • #7 06 Lut 2011 23:47
    ogur3k
    Poziom 33  

Jak widzę jak oni tutaj jeżdżą tymi samochodami... uch....
    Dopóki nie stanie na drodze to nic się z tym nie robi ;)
    Obtłuczone to tam spoko, da się przeżyć, ale reszta...

0
  • #8 29 Kwi 2011 20:44
    virus78
    Poziom 9  

Autko przyjechało i na razie śmiga ;)

....oby tak dalej!

1